Žáci si z plzeňské haly přivezli dvě vítězství

Konopa (vlevo) nahrává Čapkovi před branku na jeden z jeho gólů.

HBC Škoda Plzeň - HC ŠD Písek 0:9 (0:3, 0:2, 0:4)

Střely: 18:45; Vyloučení: 1:0; Přesilovky: 0:1; Využití: 0:1; Oslabení: 0:0

Dne 15.12.2012 vyjel tým HC ŠD Písek ke dvěma zápasům do plzeňské haly. První utkání s „béčkem“ Škodovky bylo od počátku pevně v rukou píseckého týmu. Brankovou smršť začal Matěj Hnyk po nahrávce Diviše. Další góly v 1. třetině poté přidali Muchl a Konopa. V prostřední části zápasu pak Hanousek, který posílil tým po dlouhodobém zranění, zvýšil na 4:0 ve prospěch oranžovo-černých. Střelecky úspěšný byl i hrající brankář Čapek. Ve 3.třetině už tým Švantláku nepustil své vítězné tažení z rukou. Nejdříve se po druhé v zápase prosadil Konopa. Na branku mu nahrávali Čapek s Divišem. Vzápětí ještě střelci Muchl a Hnyk M. přidali své góly v tomto utkání. Zápas pak završil svým druhým gólem v zápase Čapek. Utkání skončilo 9:0 pro písecký tým! Důležitou roli opět sehrál brankář týmu Bauš, který tým podržel a vychytal v tomto zápase svoji první nulu za písecký tým.

Branky ŠD: 2x Čapek, 2x Muchl (Hanousek), 2x Konopa (Čapek, Diviš), 2x Hnyk M. (Diviš), Hanousek

Sestava ŠD: Bauš - Beličková H., Beličková K., Hnyk Š., Sýkora, Konopa, Čapek, Diviš, Muchl, Hanousek, Hnyk M.

TJ Tatran Třemešná - HC ŠD Písek 6:7 (3:5, 2:0, 1:2)

Střely: 25:25; Vyloučení: 4:4; Přesilovky: 3:3; Využití: 1:0; Oslabení: 0:0

Druhý zápas mladý písečtí hráči odehráli s týmem Tatran Třemošná. Zápas byl o poznání náročnější a pro hráče i trenéry vypjatější. Skóre zápasu bylo jako na houpačce. Za tým HC ŠD v 1.třetine skóroval Muchl po nahrávce Hanouska, jednou se trefil Diviš a dvakrát Čapek. Ve 2.třetině svítil na tabuli stav 5:4 a z nepochopitelných důvodů bylo nařízeno trestné střílení proti týmu švantláku. Domácí hráč Chramost penaltu proměnil a skóre se srovnalo na 5:5. Tým od řeky Otavy, ale ve 3.třetině ukázal svou obrovskou bojovnost a sílu a chtěl v zápase za každou cenu zvítězit. Vynikající obrana týmu a přesnost střel byly hlavní převahou týmu. Písecký hrající brankář Čapek ukázal své střelecké umění a týmu Tatranu Třemošná nadělil za zápas 5 tolik vytoužených a potřebných gólů, z toho dvě branky v poslední třetině zápasu, z nichž jeden byl gólem vítězným. Zápas tak nakonec s velkým vypětím sil skončil vítězně pro tým HC ŠD. Písečtí mladíci se mohli radovat z vítězství 7:6. Toto dvojnásobné vítězství si písecký tým právem zasloužil a všichni hráči na něm mají lví podíl.

Branky ŠD: 5x Čapek (2x Beličková H., Diviš, Konopa), Muchl (Hanousek), Diviš (Beličková H.)

Trenér hostujícího týmu Vít Čapek: ,,Panuje plná spokojenost přivezli, jsme 6 bodů zvláště druhý zápas byl ze strany domácích hodně vyhecovaný. Byla to taková střelnice, kde jsme byli úspěšnější. Všichni zaslouží za celý podzim pochvalu. Hráči kteří jsou u nás z Blatné na hostování mají velký podíl na našich výsledcích.“

Fotogalerie ze zápasu

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich