Mužstvo mladších žáků vyhrálo zimní turnaj v Českých Budějovicích

V neděli 13. ledna se naši mladší žáci zúčastnili turnaje v Českých Budějovicích v mini hokejbale. Družstvo Písku postavilo do turnaje dvě mužstva a to mužstva A a B. Mužstvo ,,A“ v oranžových dresech ve skupině prohrálo všechny své zápasy a to s Pedagogem „C“ 2:3, s Pedagogem „D“ 3:4 a se Suchdolem „B“ 1:5. Oranžový obsadili ve skupině 4. místo a ve čtvrtfinále je čekal vítěz skupiny B. V druhé skupině startovalo ,B“ mužstvo Švantlova Dvora v černých dresech, které po vítězstvích nad Pedagogem „A“ 3:1, Pedagogem „B“ 7:0 a Suchdolem „A“ 4:1. Béčko vyhrálo skupinu a zde nás čekalo derby mezi oběma píseckými týmy. Čtvrtfinále bylo dlouho vyrovnané, ale nakonec rozhodla, o vítězství Béčka, lepší koncovka. B-tým postoupil po vítězství 3:0 do finálové skupiny. Naopak Ačko hrálo jen ve skupině o 5. – 8. místo a tam postupně písečtí prohráli s Pedagogem „B“ 2:3 po samostatných nájezdech, se Suchdolem „A“ 1:2 a nakonec písečtí borci prohráli i poslední zápas a to s domácím Pedagogem „A“ 3:6. Tým „B“ nakonec obsadil poslední 8. místo v turnaji. Naopak Béčko v prvním zápase v nadstavbové skupině porazilo Suchdol „B“ v dramatické bitvě 3:2 po samostatných nájezdech. Ve druhém zápase finálové čtyřky, porazili písečtí mladíci Pedagog „D“ 4:2 a nakonec v posledním zápase turnaje i Pedagog „C“  4:0. Mužstvo Písku vyhrálo celý turnaj v mini hokejbale. Gratulujeme. Za zmínku také stojí, že do All-stars se vešla písecká opora v brance, Vít Čapek.

Celkové pořadí turnaje:        1. HC Švantlův Dvůr Písek ,,B“

2. SK Suchdol nad Lužnicí B

3. SK Pedagog České Budějovice D

4. SK Pedagog České Budějovice C

5. SK Pedagog České Budějovice A

6. SK Suchdol nad Lužnicí A

7. SK Pedagog České Budějovice B

8. HC Švantlův Dvůr Písek ,,A“

Nejlepší hráči mužstev:  Beličková ŠD ,,B“, Janoušek ŠD ,,A“

All-stars A: Čapek (ŠD) - Butulová, Krajánek, Laurince

All-stars B: Šuhaj- Svoboda, Malecha, Duchoň (ŠD)

Sestava A týmu: Bauš - Sýkora, Konopa, Řezáč, Duchoň, Janoušek, Hanousek.

Sestava B týmu: Čapek - Beličková, Starý, Měchura, Diviš, Hora, Muchl.

Trenér Písku Vít Čapek zhodnotil celý turnaj slovy: ,, Turnaj byl pro nás velmi dobrý. Hlavní cíl tohoto celého dne byl hlavně, aby si děti co nejvíce zahráli. Na malém hřišti tomu opravdu tak bylo, obě mužstva sehrála 7 zápasů a hráči byli skutečně maximálně ve hře. 27. ledna se bude v Písku konat podobný turnaj."

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain