Mladší žaci vybojovali o víkendu 5 bodů

Své úvodní zápasy nové sezony odehráli o víkendu mladší žáci ŠD. Mužstvo ŠD zajíždělo k úvodním zápasům
do ČB a to k mužstvu Orel ČB, který je nováčkem soutěže.

V úvodním zápase byla první třetina pouze takovou oťukávanou.
Ve druhé třetině se již začala projevovat převaha ŠD a hned v úvodu druhé třetiny otevřel skóre svoji první brankou Rychlík. Svůj druhý gól připojil tentýž hráč minutu před koncem druhé třetiny. Ve třetí třetině se ve vlastním oslabení
trefil Řezáč a po něm svůj první hattrick uzavřel Rychlík a bylo to 4:0.

Druhý zápas už nebyl ze strany ŠD tak jednoznačný jako první. V první třetině zůstaly nevyužity šance Rychlíka a Řezáče
a tak se na začátku druhé třetiny ujali vedení domácí. Hned po minutě však vyrovnal agilní Řezáč na 1:1.
V poslední třetině se již nic zásadního neudálo a tak o bodu navíc musely rozhodnout trestná střílení.
Brankář Čapek vychytal všechny čtyři nájezdy a o bodu navíc rozhodl Janoušek krásnou střelou pod břevno.

Trenér Petr Bečvář: Vstup do nové sezóny se nám povedl nad míru. Hlavně v úvodním utkání předváděla první lajna pěkné akce a navíc jsme ještě hodně šancí neproměnili. Druhý zápas byl z naší strany takový ospalý. Je vidět, že dva
zápasy denně jsou pro děti hodně náročné. Domů vezeme 5 bodů, s čímž jsme nepočítali a musím pochválit všechny hráče za přístup a bojovnost.