Mladší žáci vyhráli další turnaj, tentokrát v Plzni

Spodní řada (zleva): Martin Konopa, Ondřej Bauš, Matěj Šuhaj, František Řezáč, Matěj Hnyk, Ondřej Muchl, Šimon Hnyk. Druhá řada (zleva): trenér Tomáš Bárta, Vít Čapek, Matyáš Malecha, Petr Hanousek, Dominik Sýkora, Jakub Šteyer, Jiří Diviš, Dominik Nechvátal, trenér Vít Čapek. Třetí řada (zleva): vedoucí mužstva Roman Konopa a Hana Beličková.

V sobotu 2. února se písečtí mladší žáci zúčastnili zimního turnaje v Plzni. Tým z břehu řeky Otavy byl posílen o ostrostřelce Pedagogu Matyáše Malechu  a jeho další dva kvalitní spoluhráče Dominika Nechvátala a Jakuba Šteyera. Brankářskou dvojici doplnil Matěj Šuhaj z Blatné. Na začátek čekal na hráče z Písku HBC Most, kde hráči v černých dresech porazili Most vysoko 10:0. Branky vstřelili: Malecha 4, Řezáč 2, Čapek, Hanousek, Diviš a Šteyer. Ve druhém zápase nás čekal již těžší soupeř a to konkrétně domácí HBC Plzeň, kde průběh zápasu byl daleko vyrovnanější. Po výsledku 2:1 pro Písek, si svěřenci trenéra Čapka, připsali do tabulky další vítězství. Branky v tomto zápase vstřelili Šteyer a Nechvátal. Ve třetím utkání nastoupili písečtí k utkání, s do té doby neporaženým mužstvem, Buldoci Stříbro. V tomto utkání se brzy Buldoci ujali vedení a tento stav trval až do 8. minuty, kdy Čapek využil po pouhých dvou vteřinách přesilovou hru. Následně hned po vhazování strhnul vedení na stranu „švantláku“ Malecha. Po té přidali další tři branky písečtí a za stavu 5:1 vystřídal výborného Šuhaje v brance Bauš. Bohužel hned z první akce inkasoval Bauš na 5:2 ani to však ŠD nerozházelo a následně dvěma brankami stanovili konečné skóre na 7:2. Branky v tomto zápase vstřelili: Čapek 3, Nechvátal 2, Malecha 2. V posledním zápase čekal „švantlák“ silný soupeř Alpiq Kladno, který ještě pomýšlel na vítězství v celém turnaji. Po pouhých 24 vteřinách otevřel skóre Šteyer. Druhý gól přidal v přesilovce kanonýr Malecha. Alpiq těsně před přestávkou zkorigoval skóre na 2:1. Ve druhé části po brankách Malechy a Šteyra se skóre navýšilo na 4:1. Kladno ještě v 10. minutě vstřelilo kontaktní gól na 4:2 a nadechovalo se k závěrečnému náporu. Trenér Alpiqu odvolal brankaře a se šesti muži zkoušeli hráči z Kladna vyrovnat skóre. Písecký brankář Bauš své mužstvo podržel a v čase 11:31 Víťa Čapek do prázdné branky uzavřel skóre zápasu na 5:2. Touto brankou potvrdil vítězství oranžovo-černých barev na tomto turnaji.

Sestava ŠD: Šuhaj, Bauš - Čapek, Beličková, Hnyk Š., Sýkora - Nechvátal, Malecha, Šteyer, Řezáč, Diviš, Konopa, Hnyk M., Hanousek, Muchl.

Trenér ŠD Vít Čapek: ,,Máme samozřejmě radost z vítězství, ale i z předváděné hry. Skvěle se uvedli posily Pedagogu, zejména Malecha, který dokáže svoji střeleckou schopností rozhodovat zápasy. V brance nás v důležitých okamžicích podrželi oba brankáři, jak Šuhaj tak i Bauš. V obraně se střelecky dařilo Čapkovi, ale i ostatní hráči podali dobrý výkon a zaslouží si pochvalu.“

Text: Vít Čapek

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich