Rozhovor s Markem Habartem

Zima bude konečně minulostí. Alespoň tedy ta hokejbalová, neboť již tento víkend startuje jarní část KHbL. Písečtí čtyřnásobní šampioni začínají v neděli doma v Orange aréně. Jak probíhala zimní příprava a jaké jsou cíle Švantláku, na to jsme se zeptali nejproduktivnějšího hráče celé soutěže a vůdčí osobnosti oranžovo-černé armády Marka Habarta.

Marku, o víkendu začíná kolotoč hokejbalových bitev. Vraťme se ale nejprve k podzimní části. Jak ji s odstupem několika měsíců hodnotíte?

Hodnotím jí velice dobře. Mrzí mě jen prohra v posledním podzimním zápase, jelikož náš cíl byl být přes zimu na čele tabulky, ale i tak třetí místo se ztrátou tří bodů na prvního je velice dobrý výsledek.

Vám osobně se velmi dařilo. I přesto, že jste prakticky každý zápas nastupoval s jinými spoluhráči, dokázal jsem nasbírat ve 12 utkáních úctyhodných 30 bodů.

Jaro pro mě bude lepší v tom, že na všechny zápasy bude můj parťák z lajny Ondra Gába a doufám, že mužstvu společnými silami pomůžeme.

Jak probíhala zimní příprava HC ŠD? Jste s ní spokojeni?

Zimní příprava probíhala formou tréninku na hřišti. Trénovali jsme dvakrát týdně. Jednou pod vedením trenéra a po druhé jsme si chodili zahrát minihokejbal na hřiště. Samozřejmě bych neměl zapomenout na turnaj v Litoměřicích, kterého jsme se tradičně zúčastnili.

Před sezónu byla jedna z hlavních změn v týmu Písku ta na trenérském postu, kdy u mužů skončil Vít Čapek a nahradil jej Váš spoluhráč Marek Kabele. Jak byste tuto změnu zhodnotil? Jste jako tým spokojeni s Vaším novým nadřízeným?

Já si myslím, že náš nový trenér svojí funkci zatím zvládá velice dobře, Nebylo lehké převzít tým od Víti Čapka, který nás čtyři sezony dovedl k titulu. Největší prověrka přijde na jaře v play-off. Já našemu novému trenérovi věřím.

Co očekáváte od jarní části a následného play-off? Zaútočí Švantlák na pátý mistrovský titul v řadě?

My máme pro zbytek sezóny dva cíle. První je vyhrát základní část a ten druhý je zcela jasný. Po čtyřech titulech to nemůže být nic jiného, než být opět na vrcholu tabulky. Cesta nebude snadná, ale věřím, že se s tím náš tým popereJ.

Kdo by podle Vás měl být největším soupeřem písecké družiny?

Mezi největší soupeře bych řadil týmy Prachatic, Starsu a Betonovy. Tým Prachatic je rok od roku těžším soupeřem a konfrontace s Horalama v play-off  by byla velice zajímavá, jelikož i na základní část tam chodí nejvíce fanoušků z celé ligy. Stars byl loni jeden z nejtěžších soupeřů, kterého jsme v předchozích čtyřech sezonách v play-off měli, a proto si myslím, že i letos budou hodně silní. Samozřejmě tradičně hodně vypjaté by to bylo i s klukama z Betonovy.

Jaké si dáváte Vy osobně cíle do zbytku sezóny? Navážete na podzimní formu a zvítězíte v kanadském bodování?

Já si osobní cíle nedávám. V této soutěži si nikdo příští rok nebude pamatovat, kdo vyhrál kanadské bodování. Všichni si jen budou pamatovat, kdo vyhrál titul. Takže největší cíl je obhajoba.

Nepomýšlíte třeba na vyšší soutěž? Registrujete zájem o svou osobu?

Nepomýšlím. Tahle soutěž se hraje pro žízeň a pro zábavu, to mi vyhovuje. V týmu máme výbornou partu, takže bych nikdy dres nevyměnil J. Zájem jsem nikdy neregistroval.

Co byste na závěr vzkázal Vašim fanouškům?

Ať si seženou oranžovo-černé oblečení, play-off je tu co by dup J a přijdou fandit!

Děkujeme za rozhovor.

Také děkuji.

Jak jsme zmínili již v úvodu tohoto článku, v neděli čeká HC ŠD první ostré soutěžní utkání v roce 2013. Utkání začíná v tradičním čase od 11 hodin a soupeřem bude budějovický Falcon. V prvním utkání zvítězili písečtí na hřišti soupeře 8:1. Dočká se i Orange aréna gólové nadílky? Všichni fanoušci oranžovo-černých barev jsou srdečně zváni.

Václav Pelc

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde