Hokejbalové jaro odstartovalo pouze u Otavy pohodovou výhrou HC ŠD

HC ŠD Písek – HBC Falcon Č. B. 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Konečně pro jihočeské hokejbalisty skončila dlouhá zimní přestávka a znovu mohou každý víkend soupeřit v hokejbalových arénách. Bohužel zasáhla shůry matka příroda a způsobila kalamitu nejen na silnicích, ale i v hracím plánu KHbL. Jediným stadiónem, kde se i přesto hrálo, byla písecká Orange Aréna. Zde je třeba vyzdvihnout velké úsilí píseckých hráčů, kteří i za přispění jednoho z pracovníků Městských služeb, dokázali hřiště před utkáním odklidit a připravit jej na start druhé poloviny sezóny.

Domácí trenér se musel obejít bez blatenských pomocníků Suchého a Vaníčka, v týdnu onemocněl Pelc, a tak měl Marek Kabele k dispozici nekompletní tři pětky. Úvod utkání byl mírně nervózní, na obou stranách vládli spíše nepřesnosti a hráči se srovnávali s jiným chováním míčku, než na které jsou zvyklí. Pak ale v polovině třetí minuty zatáhl do útočného pásma hru Kubeš, vyměnil si míček s Volfem a ten milimetrovým pasem přes brankoviště našel připravenou hokejku Jiřího Kloudy, pro kterého již nebyl problém nasměrovat jej za záda hostujícího gólmana – 1:0. Švantlák se začal více dostávat před branku Falconu, ovšem nepřesností ve hře bylo přeci jen trochu více. A tak uklidňující druhý gól přišel až v závěru úvodní třetiny, kdy se prosadila první útočná formace, kterou utvořili bratři Gábové a vládce kanadského bodování soutěže Marek Habart. Starší z bratrů, Ondřej, nahrál mezi kruhy právě Marku Habartovi a ten navázal na svoji podzimní formu, když střelou kolem hostujícího obránce mířil za záda falconského Hrbáčka – 2:0.

Domácím hráčům přineslo dvoubrankové vedení klid na hokejky a kvalita jejich hokejbalu šla postupně nahoru. Hostující tým se také snažil útočit na Bučkovu branku, hra se otevřela a místy to bylo doslova nahoru dolu. Hosté ale domácího brankáře vážněji neprověřili, za to domácí stále ohrožovali branku Falconu a Hrbáček se musel hodně snažit, aby neinkasoval. Nakonec ale tlak Švantláku neustál a ve 22. minutě se prosazuje i třetí písecký útok, který si výborným forčekingem vybojoval své šance a mohl se radovat po nahrávce Jiřího Mergla na Pavla Bíbu – 3:0. O dvě minuty později přišla další radost oranžovo-černých. Ondřej Gába zpoza modré čáry vyslal na branku falconu svoji střelu, která byla spíše nahozením, ovšem tak dobře mířeným, že se míček zastavil až v síti hostující svatyně – 4:0.

Přestože bylo o osudu utkání již prakticky rozhodnuto, vstoupili do poslední třetiny hráči HC ŠD pokračujícím tlakem. První dvě formace se sice ještě neprosadily, ale ta třetí opět předvedla svůj důraz před brankou a Ondřej Bárta doslova vsedě dotlačil puk za záda Hrbáčka – 5:0. Hostům se přeci jen podařilo vsítit čestný úspěch. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu vystřelil budějovický obránce, jeho střelu ovšem nešťastně tečoval domácí Kozák nad Bučkovo rameno, který již nestačil zareagovat – 1:5. Další šance, povětšinou v píseckých barvách, již zůstaly nevyužity, a tak si Švantlák mohl připsat první tři jarní body.

Branky a nahrávky: 3. Klouda (Kubeš, Volf), 14. Habart (Gába O.), 22. Bíba (Mergl), 24. Gába O. (Habart, Marek), 32. Bárta O. – 40. Vejvoda

Střely: 38:13, Vyloučení: 2:2, Využití: 0:0, Počet diváků: 15

Sestava HC ŠD Písek: Buček (Kukrál) – Hronek, Bárta T., Kozák, Marek, Procházka – Gába D., Gába O., Habart – Volf, Kubeš, Klouda – Bíba, Mergl, Bárta O.

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: První jarní utkání jsme zvládli a po právu si připisujeme tři body. Dnešní zápas jsme prostě chtěli hrát a vyhrát a nezastavilo nás v tom ani počasí a přívaly sněhu. Falcon byl na rozjezd dobrým soupeřem, hrálo se čistě a v klidu.

Příští víkend má HC ŠD v rozpise cestu do Hospříze, kde by se měl utkat s domácím týmem v sobotu od 10 hodin. Snad bude příroda svolná a utkání se bude moci odehrát.

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain