Výlet do Hospříze: deset branek, hattrick Rotha a návrat Vážného

Nestárnoucí Zdeněk Vážný se vrátil do oranžovo-černého dresu

SK Hospříz – HC ŠD Písek 0:10 (0:5, 0:3, 0:2)

K prvnímu jarnímu utkání na venkovním hřišti zajížděli hráči Švantláku do Pluhova Žďáru, kde je hostila Hospříz. Postavení v tabulce i první vzájemný souboj, který vyhráli písečtí vysoko 12:4, předznamenávaly, že jasným favoritem budou oranžovo-černé barvy HC ŠD. Hokejbalisté Švantláku navíc mohli poprvé v letošní sezóně vyslat do zápasu také nestárnoucí legendu píseckého hokejbalu Zdeňka Vážného, který se, i v jednačtyřiceti letech, může směle měřit s o mnoho mladšími soupeři. Papírové předpoklady začal tým od Otavy naplňovat již v 5. minutě. Skóre utkání načal pohotovou střelou mezi betony domácího brankáře Louši Ondřej Bárta – 0:1. O minutu později se síť hospřízské branky rozvlnila podruhé po ráně Ondřeje Gáby – 0:2. Převaha Písku pokračovala a skóre dále narůstalo. V 11. minutě zužitkoval výbornou práci před brankovištěm Daniel Kubeš – 0:3. Pak se přihlásil o slovo Jan Roth a dvěma brankami ve 12. a ve 14. minutě uzavřel skóre první třetiny – 0:5.

V prostřední části hry se dlouho čekalo na další změnu stavu, především ze strany hráčů HC ŠD. Ti se prosadili až v čase 26:13, kdy střelu Jiřího Hronka dorazil do branky svým typickým způsobem Jiří Klouda – 0:6. O minutu později přidal sedmou branku hostující týmu písecký sniper Jan Roth a zkompletoval tak svůj další hattrick – 0:7. Vzápětí v závěru druhé třetiny uzavřel její skóre tvrdou ranou od modré čáry Tomáš Bárta – 0:8.

Poslední patnáctiminutovka se již odehrávala pouze z povinnosti. Snad nikdo z přítomné hrstky diváků nemohl pochybovat, že všechny tři body budou exportovány do Písku. Domácí tým se především snažil o to, aby neinkasoval nepopulární desítku, případně o symbolický úspěch v podobě vstřelené branky. Bohužel pro tým Hospříze, ani jedno jim nebylo dopřáno. Ve 37. minutě korunoval svůj dobrý výkon v prvním letošním utkání veterán Vážný – 0:9. A prakticky vzápětí se písečtí dočkali i zmiňované kulaté cifry, když se podruhé v utkání prosadil Ondřej Gába – 0:10. Další branky již nepadly, a tak si písečtí odvážejí zasloužené vysoké vítězství, navíc podpořené vychytanou Bučkovou nulou.

Branky a nahrávky: 5. Bárta O. (Vážný), 6. Gába O. (Habart), 11. Kubeš (Gába O.), 12. Roth (Klouda, Marek), 14. Roth (Hronek, Volf), 27. Klouda (Hronek), 28. Roth (Hronek), 29. Bárta T. (Vážný), 37. Vážný (Vaníček, Gába O.), 38. Gába O. (Habart)

Střely: 15:39, Vyloučení: 3:2, Využití: 0:1, Počet diváků: 14

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, Bárta T., Kozák, Marek, Suchý – Gába O., Kubeš, Habart – Roth, Volf, Klouda – Vážný, Vaníček, Bárta O.

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: Dnes jsme na hřišti jednoznačně dominovali. Hráči Hospříze nás ničím neprověřili. Jsem rád, že se nikdo nezranil a že si kluci s chutí zastříleli.

V neděli se půjde na hokejbal do Orange Arény. Vedoucí tým tabulky HC ŠD přivítá osmé českobudějovické Vikingy, tentokrát již v 10:30. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.

Autoři: Marek Kabele a Václav Pelc

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich