Zasloužené vítězství mladších žáků HC ŠD Písek na půdě SK Pedagog

Žáci deklasovali budějovický Pedagog

SK Pedagog Č. B. – HC ŠD Písek 2:8 (0:4, 0:2, 2:2)

V sobotu 9. 3. 2013 zajížděl tým mladších žáků HC ŠD Písek k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání na horkou půdu SK Pedagog ČB. Písečtí jeli s myšlenkou konečně porazit tým Pedagogu a posunout se na 2. místo v tabulce. Do branky HC ŠD se v tomto zápase postavil hostující brankář Blatné Matěj Šuhaj.

Hned od začátku zápasu tlačili malí Švantláci na soupeře a nepouštěli tým SK Pedagog do svého pásma. Už ve 2. minutě Čapek po nahrávce Měchury přesnou střelou poslal svůj tým do vedení. O dvě minuty později Sýkora našel Řezáče a ten zvýšil náskok Písku na 2:0. Střelecký nátlak hostujícího týmu pokračoval a v čase 5:28 po spolupráci Muchl – Měchura našla přihrávka nejmladšího hráče švantláckého týmu M. Hnyka a ten svou přesnou střelou posílil myšlenku svého týmu na vítězství a skóre se vyhouplo na 3:0. V poslední gólu 1. třetiny měl prsty obránce Š. Hnyka, který vystřelil na bránu soupeře, a jeho střela pak s pomocí teče Hanouska putovala do sítě soupeře. První třetina tak byla zakončena krásnou brankou a stavem 4:0 ve prospěch HC ŠD.

Ani v prostřední části písecký tým nepovolil ve svém nátlaku a v čase 16:56 našel Konopa Řezáče, který si překonal domácího gólmana a připsal si svůj druhý gól v utkání. V 18. minutě po rozehrání Sýkorou obránce Š. Hnyk prokličkoval z obranného pásma až před bránu SK Pedagog a nádhernou střelou pod víko zvýšil vedení svého týmu na 6:0.

Teprve ve 24. minutě utkání se také střelecky prosadili budějovičtí zásluhou Šteyera, který snížil svým gólem vedení Písku na 6:1. Švantláci ale s odvetou neotáleli a v 27. minutě přidal další branku oranžovo-černých Měchura po přihrávce M. Hnyka. Poslední gól Písku padnul v čase 28:44, tentokrát nahrával Š. Hnyk a zakončoval Hanousek. Pedagog již pouze o 13 sekund později korigoval, když se prosadil Nechvátala a uzavřel tak střelecký účet utkání na 2:8 z pohledu domácích. Ti nestačili na střeleckou smršť HC ŠD, který i přes jasný výsledek stále bojoval a hnal se před branku soupeře až do poslední minuty utkání.

Písečtí si tak odvezli zasloužené vítězství 8:2. Velký dík patří i fanouškům HC ŠD z řad rodičů, kteří podpořili své děti, a ty jim na konci zápasu potleskem poděkovaly. Švantláci se svým vítězstvím posunuli na 2. místo tabulky a pomýšlí tak na postup na Mistrovství republiky.

Branky a asistence: 24. Šteyer, 29. Nechvátal – 2. Čapek (Měchura), 4. Řezáč (Sýkora), 6. M. Hnyk (Muchl, Měchura), 11. Hanousek (Š. Hnyk), 17. Řezáč (Konopa), 18. Š. Hnyk (Sýkora), 27. Měchura (M. Hnyk), 29. Hanousek (Š. Hnyk)

Sestava HC ŠD Písek: Šuhaj - Beličková, Přibyl, Sýkora, Hnyk Š. - Řezáč, Diviš, Konopa, Měchura, Čapek, Hnyk M., Hanousek, Muchl

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Konečně se nám podařilo porazit Pedagog. Domácí nastoupili ve velmi kombinované sestavě a zejména střelec Malecha jim chyběl. Na druhou stranu jsme zápas drželi pevně v rukou a poměr střel 8:59 je naprosto vypovídající. Příští sobotu máme doma vedoucí Škodu Plzeň, která ještě neprohrála, tak se pokusíme změnit i tuto historii.

Fotogalerii od Alice Hnykové naleznete zde
Video z fotek ke shlédnutí na youtube

Autor: Vít Čapek

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain