Švantlák vstoupil do sezony výhrou nad nováčkem

HC ŠD PÍSEK - ZKZ HORNÍ BŘÍZA 5 : 4 ss (1:2, 1:2, 2:0 - 1:0)

Písečtí hokejbalisté vstoupili do nového ročníku soutěže zápasem s nováčkem z Horní Břízy, který se v Písku představil ve velmi dobrém světle.

Hned v prvním střídání hosté rozpoutali před Bučkovou brankou doslova peklo a gól visel na vlásku. Trenér domácích Vít Čapek měl k dispozici pouze 6 klasických útočníků a tak do předu museli obránci Pelc s Bártou.
Hosté se dostali do vedení ve vlastním oslabení, autorem úvodní branky byl Procházka. Jenže odpověď z hole domácího Marka přišla hned po 12 vteřinách, 1:1. Na začátku 12. minuty za domácí brankou fauloval písecký Gába a hosté jeho vyloučení potrestali, znovu to byl Procházka, který nedal Bučkovi šanci.
V 19. minutě našel Habart před Daňkovou brankou volného Gábu a ten střelou mezi nohy vyrovnal. Za necelou minutu znovu hosté vedli, domácí pětice nedokázala pokrýt osamoceného Markvarta. Když za další minutu stejný hráč zvýšil na rozdíl dvou branek, nevypadalo to se Švantlákem dobře.
Do poslední třetiny udělal trenér Čapek několik změn v sestavě a to jakoby domácí tým nakoplo. Ve 39. minutě utekl po mantinelu Habart a bekhendovou střelou nad lapačku snížil na rozdíl jedné branky. Domácí v poslední pětiminutovce zamkli hosty v jejich obraném pásmu, ale gólman Daněk si s pokusy Gáby a Kabeleho poradil. Tři minuty před koncem přišlo hodně přísné vyloučení domácího Hronka, ale hosté nenaložili s početní výhodou vůbec dobře. Dravý Habart obral Markvarta o míček a švihem propálil Daňka v brance Břízy.
O vítězi zápasu tak museli rozhodnout samostatné nájezdy, v jejich čtvrté sérii rozhodl o zisku dvou bodů domácí Kuběš.

branky ŠD: Habart 2 (Kozák 2), Marek (Gába), Gába (Habart, Kubeš), rozh. nájezd Kubeš
sestava ŠD: Buček - Gareis, Hronek, Sup, Kozák, Marek - Habart, Kabele, Gába, Mergl, Bíba, Pelc, Kubeš, Bárta, Šimoník

trenér Vít Čapek po zápase řekl: Dnes jsme nebyli kompletní, ale to naši špatnou hru neomlouvá, dobře jsme hráli až posledních 10 minut, proto je zisk dvou bodů pro nás úspěchem. V dalším zápase už by takto špatný výkon na body stačit nemusel.

V dalším kole, které je na programu v neděli 26. 9. od 11 hodin, přivítají Písečtí tradičního rivala z Blatné.

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich