Přesilové hry zajistili Švantláku další výhru a náskok na čele tabulky

Ondřej Gába se dvakrát prosadil proti Vikingům, foto: Písecké Postřehy (Václav Kozma)

HC ŠD Písek – HBC Vikings Č. B. 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

V dalším utkání se soupeři z dolní poloviny tabulky hostil HC ŠD Písek českobudějovické Vikingy. V podzimním vzájemném utkání sice zvítězil favorizovaný Písek na hřišti soupeře 3:0, ale bylo to vcelku utrápené vítězství, kdy se hostům příliš nedařilo. Oranžovo-černí doufali, že se nyní nebude opakovat stejný scénář a do utkání vstupovali s cílem co nejdříve rozhodnout o jeho vývoji. To se jim ale v úvodu příliš nedařilo. Vikingové domácí do šancí příliš nepouštěli. Sami pak mohli otevřít skóre zápasu, když jim byla v polovině 4. minuty nabídnuta dvojnásobná přesilová hra. Tři stateční švantlákovští bojovníci, kteří měli za svými zády ještě jistého Bučka v brance, ale nepovolili žádnou gólovou radost budějovických útočníků. Na začátku 6. minuty to byli naopak domácí, kdo měl výhodu pěti proti třem. A svým soupeřům názorně ukázali, jak se má taková situace zahrát. První písecký útok zamkl hosty v jejich třetině a ostřeloval jejich svatyni. Pak si našel volný míček Ondřej Gába a nechytatelnou střelou zápěstím jej poslal do horního rohu Jurákovy branky – 1:0. V pokračující přesilové hře přidala první domácí pětka i druhou branku. Ondřej Gába s Markem Habartem uvolnili Jana Rotha a ten potvrdil své střelecké kvality – 2:0. Pak se ke slovu dostal i druhý útok Švantláku. David Gába zavezl míček do útočné třetiny a posunul jej zpět na modrou na Pelce. Ten jej okamžitě poslal na hostující branku, kde si ho svým důrazem našel Daniel Kubeš a pohodlně jej zasunul do branky Vikingů – 3:0.

Na začátku prostřední části se domácím naskytla šance při další přesilové hře. A znovu úřadoval první písecký útok. Hronek posunul na Ondřeje Gábu a ten střelou golfovým úderem zamířil znovu do horního rohu hostující branky – 4:0. Ve 21. minutě se prosadil i třetí útok Švantláku svoji tradiční zbraní – důrazem a bojovností. Vaníček prošel přes budějovického obránce, dostal míček před branku a tady jej za záda Juráka protlačil Ondřej Bárta – 5:0. O půl minuty později se přihlásili o slovo také hosté, když se nad rameno Bučka trefil Bušta – 5:1. Hosté pak ještě dvakrát zavařili písecké obraně, ale nepodařilo se jim znovu výborně chytajícího Bučka vícekrát překonat.

V poslední patnáctiminutovce bylo k vidění několik výrazných šancí. V asi největší z nich se zjevil zcela osamocený Habart, kterého našel přihrávkou Hronek, ovšem útočník Švantláku nedokázal z blízkosti zasunout míček do zcela odkryté branky Vikingů. Na druhé straně se několikrát vyznamenal Buček, ale víc než jednu gólovou radost z druhé třetiny českobudějovickým hráčům nepovolil. Utkání tak skončilo vítězstvím prvního celku KHbL 5:1. Vzhledem k výhře Prachatic nad Táborem až po samostatných nájezdech, má HC ŠD jednobodový náskok na čele tabulky.

Branky a nahrávky: 7. Gába O., 8. Roth (Habart, Gába O.), 12. Kubeš (Pelc, Gába D.), 17. Gába O. (Hronek, Habart), 21. Bárta O. (Vaníček) – 21. Bušta

Střely: 47:42, Vyloučení: 7:5, Využití: 3:0, Počet diváků: 17

Sestava HC ŠD Písek: Buček (Kukrál) – Hronek, Bárta T., Kozák, Pelc, Marek, Suchý, Sup – Roth, Gába O., Habart – Gába D., Kubeš, Klouda – Volf, Vaníček, Bárta O.

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale hloupá vyloučení nás dostala do situace tří proti pěti, kterou jsme ale zvládli ubránit. Rozhodčí vylučovali úzkostlivě dál a poskytli tu samou přesilovou hru i nám a my ji potrestali. Zápas rozhodla naše výborná první třetina. Poté zápas spadl do podprůměru a nepřesnost střídala nemohoucnost. Máme stále co zlepšovat.

V dalším kole se HC ŠD představí v Českých Budějovicích, kde je v sobotu od 12 hodin hostí místní Orel. Nejlepší z nováčků má píseckým hodně co oplácet, neboť na podzim odjížděli od Otavy s debaklem 16:1.

Autor: Václav Pelc

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde