Pozvánka na víkend - Orange Aréna uvidí žákovský hit

Pracovní týden uplynul jako nedělní voda v řece Otavě a před námi je další víkend plný hokejbalových bitev, v nichž se představí naše oranžovo-černé barvy. V Orange Aréně bude k vidění jediné utkání, ale o to zajímavější. Naši žáci se pokusí jako první v sezóně obrat o body suverénní Škodu Plzeň. Oba mužské týmy vyráží na hřiště soupeřů, zálohu dokonce čekají utkání v obou víkendových dnech.

Sobota 11:00 - žáci HC ŠD Písek - HBC Škoda Plzeň

V minulém kole deklasovali malí Švantláci českobudějovický Pedagog na jeho hřišti 8:2 a v tabulce jsou tak na druhém místě s dvoubodovým náskokem právě na Pedagog. Plzeňská Škodovka nejprve v úterý nadělila debakl své záloze, kterou sestřelila 12:1. O víkendu pak cestovala do Třemošné, kde se radovala již ze 14. výhry v sezóně. Neohroženě tak vládne skupině Jih - Západ, když neztratila ani bod, navíc s impozantním skóre 148:11.

HC ŠD se pokusí být prvním týmem letošní sezóny, který obere Škodu o body. Navíc to může být pro oba týmy již pomalu generálka na Mistrovství ČR, kam postupují právě první dva týmy tabulky. A že se písečtí nechtějí spokojit s pouhou účastí nejlépe dokládají změny v kádru, které se vedení Švantláku povedlo zrealizovat. Na přestup přichází hned pět hráčů budějovického Pedagogu - kanonýr a vládce kanadského bodování Matyáš Malecha, třetí hráč bodování Dominik Nechvátal, třetí útočník Jakub Šteyer a obránci Antonín Řepa a Matěj Toman. Z Blatné navíc na střídavý start brankář Matěj Šuhaj.

Dá se tedy očekávat bitva jako řemen. To nejlepší, co hokejbal na jihu a západě Čech v žákovské kategorii nabízí. Povede se oranžovo-černým zlomit nadvládu západočechů? Třaskavá bitva vypukne v sobotu v 11 hodin v Orange Aréně.

Sobota 12:00 - Orel Č. B. - HC ŠD Písek A

V dalším kole KHbL zavítají hráči Švantláku do jihočeské metrole, kde je bude hostit Orel. Ten je jedním z nováčků nejvyšší jihočeské soutěže a vede si z noviců zatím nejlépe. V minulém kole sice prohrál derby s Pedagogem 2:0, ale stále je v tabulce před ním, na šestém místě si drží jednobodový náskok. To úřadující mistr vyprovodil v neděli Vikingy z Orange Arény 5:1 a díky ztrátě Prachatic proti Táboru za výhru až po samostatných nájezdech, se HC ŠD osamostatnil na čele tabulky s náskokem jednoho bodu.

V podzimním měření sil to byl galakoncert Švantláku, který zvítězil hodně vysoko 16:1. Orli tak mají hodně co napravovat. Ale šampioni jsou na jaře zatím v dobré formě, daří se jim i střelecky, především pak Janu Rothovi a Ondřeji Gábovi, na které budou písečtí spoléhat i tuto subotu.

Sobota 13:30 - HBC Zliv - HC ŠD Písek B

Písecká záloha měla v minulém volno, a tak mohla načerpat síly na víkendový dvojzápasový trip. V sobotu zavítá na hřiště favorizované Zlivi. Ta si minulý víkend připsala šest bodů. Nejprve oloupili vedoucí Vltavu 1:4, pak doma přejela Olešník 6:0 a je s 37 body na druhém místě. To písečtí mají opačné starosti, nacházejí se na předposledním místě třináctičlenné tabulky.

V podzimním vzájemném utkání u Otavy ale písecká záloha a porazila favorita 6:4. Přičteme-li ještě senzační obrat v loňském play-off, kdy se z postupu radovali písečtí, má jim favorizovaná Zliv hodně co oplácet.

Neděle 12:00 - HBC Vikings České Budějovice B - HC ŠD Písek B

V neděli dojde k souboji dvou rezervních týmů, které zároveň bojují o nepříliš lichotivý titul posledního celku OHbL. U Otavy došlo na první vzájemné měření sil hned ve druhém kole a Vikingové si překvapivě odvezli všechny body za výhru 3:2. Pokud chtějí písečtí ještě zabojovat o účast ve vyřazovacích bojích, nezbývá jim, než si z víkendového tripu přivést šest bodů.

Redakce

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich