Klouda hattrickem nasměroval HC ŠD k další výhře

Jiří Klouda vstřelil polovinu z šesti gólů HC ŠD v síti Orlů

Orel Č. B. – HC ŠD Písek 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

Hokejbalisté Švantlova Dvora zajížděli v 16. kole KHbL do Českých Budějovic, kde je hostil místní Orel. Nováček soutěže sice dostal na podzim v Písku šestnáctigólový příděl, ale jinak si vedl z noviců nejlépe a nacházel se na poklidném šestém místě tabulky.

Favorité z Písku začali velmi svižně a již v čase 1:25 se mohli radovat z první vstřelené branky, když se po Hronkově asistenci prosadil před domácí brankou důrazný Klouda – 0:1. O chvíli později sice měli Orli možnost přesilové hry, ale místo srovnání stavu znovu inkasovali. Rychlonohý Habart nasadil ke zteči domácí branky, pohrál si s dvěma obránci i gólmanem Rybníčkem a pohodlně zasunul míček do domácí svatyně – 0:2. Hosté pokračovali v aktivitě a ohrožovali domácí branku. Ovšem brankář Rybníček se rychle otřepal z nepovedeného úvodu utkání a zastavoval písecké pokusy o další gólovou radost.

Ve druhé části hry se již občas osmělili i domácí a Buček v brance HC ŠD se také někdy mohl zahřát provedeným zákrokem. Bohužel jeho spoluhráči v poli uspokojeni rychlým vedením ustoupili ze své aktivity a přímočarosti, a tak se skóre dlouho neměnilo. Přesto si stále písečtí, častěji než domácí tým, vytvářeli brankové příležitosti, ale gólman Orlů podával dobrý výkon a několikrát zachránil domácí před podobným přídělem, jaký byl k vidění v podzimním píseckém utkání. Až v poslední minutě prostřední části přidal uklidňující třetí branku Švantláku Klouda – 0:2. Domácí pak měli ještě v posledních vteřinách šanci při rychlém brejku, ale to oranžovo-černé podržel výborným zákrokem Buček.

O přestávce musel trenér Kabele důrazněji promluvit ke svým svěřencům a dát jim najevo svoji nespokojenost. Na hřišti pak bylo vidět, že se hráči Švantláku snažili vrátit ke hře, kterou předváděli v úvodu utkání. Na konci třetí minuty poslední třetiny přihrál Habart před branku Kozákovi a ten protrhl svoji střeleckou smůlu a čtvrtý písecký gól náležitě oslavil – 0:4. Populárního „bůra“ nadělil domácím Ondřej Gába, kterému nabil Habart a prvně jmenovaný střelou ze středního pásma nedal domácímu brankáři Rybníčkovi žádnou šanci – 0:5. Hosté pak navnaděni střeleckými úspěchy mnohdy až bezhlavě pokračovali v dobývání domácí branky a zapomínali na svá zadní vrátka. To se jim také ve 41. minutě stalo osudným. Domácí hráči utekli do rychlého brejku a tentokrát písecké nezachránil ani gólman Buček jako poslední instance – 1:5. Účet utkání uzavřel 10 vteřin před koncem Klouda, který napálil míček pod břevno domácí branky a zkompletoval tak svůj hattrick – 1:6.

Branky a nahrávky: 41. Tolar (Klomfar) – 2. Klouda, 5. Habart (Hronek), 29. Klouda (Kubeš), 33. Kozák (Habart), 37. Gába O. (Habart), 45. Klouda (Marek)

Střely: 19:52, Vyloučení: 4:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 23

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, Bárta T., Marek, Vážný, Pelc – Gába O., Kozák, Habart – Gába D., Kubeš, Klouda – Volf, Vaníček, Bárta O.

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: Začali jsme dobře. Diktovali jsme tempo hry a zápas byl zcela v naší režii. Od poloviny utkání jsme se ale přizpůsobili hře domácích a zápas se opět stával nekoukatelným. Soupeře jsme jasně přestříleli, ale s naší koncovkou nejsem vůbec spokojen. Dobře domácím zachytal gólman a uchránil tak svůj tým před daleko větším přídělem.

Díky další výhře a prohře Prachatic na hřišti Betonovy má HC ŠD již tříbodový náskok na čele tabulky. Nutno ale podotknout, že dosavadní jarní utkáni sehráli oranžovo-černí proti slabším celkům KHbL. V příštím kole přivítají doma v neděli od 11 hodin tradičního rivala Tábor a fanoušci se mohou těšit na zajímavou hokejbalovou bitvu.

Autor: Václav Pelc

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich