Béčko nepotvrdilo překvapivé vítězstvi ve Zlivi proti Vikingům

Obránce Marek Sup čtyřmi góly táhl ofenzivu zálohy, foto: Archiv play-off 2012

HBC Zliv – HC ŠD Písek B 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Zálohu Písku čekal tento víkend nelehký soupeř, kterým byla druhá Zliv. Ta se může již několik kol spolehnout na navrátilce Šperla, Čiperu a Hájka. Trenér B-teamu se musel obejít bez několika opor, které sužují zranění.

Písek přicestoval do Zlivi ve velmi oslabené sestavě, ale nechtěl dát svou kůži zadarmo. Prvních 8 minut utkání byly často k vidění chyby v rozehrávce na obou stranách. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale ani jeden tým nebyl blízko ke vstřelení první branky. To se změnilo až v čase 8:25, kdy se na polovině domácích zmocnil oranžového nesmyslu Sup, zatáhl míček středem hřiště a před modrou čarou švihem vypálil přesně mezi Veselého betony – 0:1. V čase 10:44 usedá na trestnou lavici za držení hostující Martin Kobližka a domácí mají k dispozici první přesilovou hru v utkání. Na hřiště nastupuje domácí první pětka, a jakmile se dostane do pásma, začíná roztáčet kolotoč. Míček se dostává po ose Vlasák – Šperl na volného Čiperu, který zpracovává a z vrcholku kruhů nedává hostující brankáři Koubkovi šanci – 1:1.

Druhá část začíná tlakem domácího celku, který ale končí na výborně chytajícím Koubkovi v hostující brance. Když už se hosté dostávají do šancí, tak většinou pohoří na dobré obranné hře domácích. Ve 22. minutě utkání přichází tlak domácích, míček se odráží k Bordovskému, na kterého si křikl Šperl. Ten pálí svou jedovatou střelu, kterou hostující gólman pouze vyráží před sebe, kde byl nikým neatakovaný Mach a pro něho už nebyl problém propasírovat míček mezi betony – 2:1. Ve 23. minutě usedá na trestnou lavici domácí Šperl za napadení. Hostující tak mají výhodu přesilové hry, která jim kombinačně vůbec nevychází. Jakmile se však vrátil z trestné lavice Šperl, dostávají se hosté do protiútoku 3 na 1, který nekončí hned gólem, avšak ve skrumáži před domácí brankou se nejlépe orientoval Kobližka, který napodruhé zakončuje za bezmocného Veselého – 2:2. Ke konci druhé třetiny ještě nastal závar před hostující brankou, míček se dostal ke Šperlovi, který dělovkou pouze orazítkoval břevno hostující svatyně.

Třetí třetina začala výborně pro hostující tým. Ve 33. minutě po chybě domácích v útočném pásmu rozběhl útočnou akci obránce Sup, který se snažil nahodit míček na Veselého, netrefil však branku, ale odrazem od mantinelu se dostal míček do brankoviště, kde si ho domácí gólman sám zasunul za svá záda – 2:3. Velmi šťastný, ale pro hostující tým velice povzbuzující gól. Jak se vzápětí ukázalo, tak i vítězný. V polovině třetí třetiny vytáhl hostující gólman zákrok na Zlatou helmu, když zlikvidoval ve stoprocentní šanci Masaře, před kterým zívala odkrytá branka. Ve 44. minutě získali domácí výhodu 5 proti 4, kterou však nedokázali využít, díky obětavosti všech hostujících hráčů. Hosté tak oživili teoretickou šanci na play-off, když zaskočili druhý tým tabulky a odvezli si tři body za výhru.

Branky a nahrávky: 12. Čipera (Vlasák, Šperl), 22. Mach (Bordovský, Šperl) – 9. Sup (Kocourek), 25. Kobližka (Kocourek), 33. Sup

Střely: 30:28, Vyloučení: 3:6, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 12

Sestava HC ŠD Písek B: Koubek – Bárta J., Sup, Hnyk, Procházka, Máša – Kobližka, Bíba, Košťál – Kolář, Kocourek, Mergl

Trenér B-teamu po utkání řekl: Dneska to byly velice vydřené tři body. Chtěl bych všem klukům moc poděkovat za předvedený výkon a za srdíčko, které do toho každý na hřišti dal.

HBC Vikings Č.B. B – HC ŠD Písek B 4:3 (2:1,1:2,1:0)

Písečtí měli na programu odložený zápas s budějovickými Vikings B a měli jim co vracet. První vzájemné utkání písečtí na domácím hřišti nezvládli a prohráli 2:3. Hned v první minutě utkání získávají hosté výhodu přesilové hry, která se jim daří využít. Obránce Sup zaváží za červenou čáru, nahazuje na gólmana domácích, který pouze vyráží před sebe, kde se nachází Kobližka, jenž zakončuje a Tichatzek si sráží míček sám do branky – 0:1. Písečtí se z vedení ale moc dlouho neradovali. Ve třetí minutě první třetiny vyrovnává Konrád – 1:1. V 11. minutě se mezi střelce zapisuje další hráč domácích, když Vikingové rozebrali hostující obranu a přidávají rozdílovou branku – 2:1.

Druhá třetina začíná opatrně, je vidět, že se ani jeden tým nechce dopustit žádné chyby. Ve 22. minutě dobíhá hostující Sup téměř ztracený míček, stačí ho nahodit na gólmana a k překvapení všech zúčastněných se dostává za jeho záda – 2:2. Švantlák měl několik početních výhod, ale žádnou z nich se nepodařilo využít. Ve 24. minutě je vyloučený domácí Bušta za hru vysokou holí a hosté se usazují v útočném pásmu. Kolář posouvá na střed na volného Supa, který střelou švihem mezi betony překonává Tichatzeka v bráně – 2:3. Písečtí jako by se nechali ukolébat vedením, úplně přestali hrát, pokrývat si hráče a toho dokonale využili domácí, kteří se řítili 3 proti 1 a ukázkově tuto situaci využili zásluhou Štěpánka – 3:3.

Ve třetí třetině se obě mužstva snažili překlonit misku vah na svoji stranu. To se nakonec podařilo nejlépe domácím, když využili chybu v rozehrávce a v situaci 2 proti 1 se nemýlili. Střelcem vítězného gólu byl opět Štěpánek, který tak zkompletoval hattrick – 4:3. Hosté před koncem třetí třetiny odvolali gólmana, ale početní výhodu 6 proti 4 nedokázali zužitkovat. Písečtí tak odjíždějí z Budějovic bez bodu.

Branky a nahrávky: 3. Konrád (Kořanda), 11. Štěpánek (Bušta F.), 29. Štěpánek (Bušta F.), 36. Štěpánek (Bušta J.) – 2. Kobližka (Sup), 22. Sup (Košťál), 25. Sup (Kolář)

Střely: 34:25, Vyloučení: 7:5, Využití: 0:2, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 20

V sobotu hodinu po poledni přivítá záloha Švantláku v Orange Aréně Platan Protivín a fanoušci se tak mohou na třaskavé derby nesmiřitelných rivalů.

Autor: Marek Sup

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde