Žáci Švantláku jako první porazili Škodu Plzeň

V popředí Malecha, který se v oranžovo-černém dresu uvedl dvěma góly

HC ŠD Písek – HBC Škoda Plzeň 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

V sobotu přivítali mladší žáci HC ŠD na svém hřišti dosud jediný tým v soutěži, který neztratil ani bod – Škodu Plzeň. V domácím dresu si odbyli premiéru avizované posily z Českých Budějovic – kanonýr Malecha a ,,Kulda“ Nechvátal.

První třetina byla spíše oťukávání z obou stran. Největší příležitost si vytvořili hosté, kdy v situaci dva na jednoho trefil Poláček tyč Šuhajovy branky.

Ve druhé třetině se hned po 13 sekundách měnilo skóre. Míček po ose Nechvátal – Čapek doputoval k Malechovi a ten svým prvním mistrovským gólem v oranžovo-černém dresu poslal HC ŠD do vedení. V tuto chvíli diktovali domácí tempo utkání, ale hostující brankář Kobzar předvedl několik výborných zákroků. V 9. Minutě prostřední části ale nestačil, po vyhraném vhazování Diviše, na přesnou střelu Přibyla a bylo to 2:0. Na konci třetiny předvedl své kvality i domácí brankář Šuhaj, který se vyznamenal při střele Mikšana.

Ve třetí části se zakousla první domácí lajna do soupeře a v čase 24:30 po vhazování Malecha upravil na 3:0. I po vstřelené brance pokračoval domácí tým v atakování hostující branky. Za zmínku stojí perfektní výjezd z rohu hřiště Řezáče, kterému se ale nepodařilo přehodit ležícího brankáře. Hosté občas zahrozili z protiútoků, s kterými si domácí obrana ale věděla rady. Až 54 vteřin před koncem utkání připravil domácího brankaře o nulu Galla 3:1.

Branky a nahrávky: 13. Malecha (Čapek, Nechvátal), 21. Přibyl (Diviš), 25. Malecha (Nechvátal) – 46. Galla

Sestava HC ŠD Písek: Šuhaj (Bauš) – Sýkora, Hnyk Š., Přibyl, Beličková, Měchurová – Čapek, Malecha, Nechvátal – Konopa, Diviš, Řezáč – Muchl, Hanousek, Hnyk M.

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: Jsem velmi rád, že se nám podařilo porazit Škodovku. Ta se v Písku předvedla ve velmi dobrém světle a ne nadarmo je na prvním místě. Myslím, že jsme byli po celý zápas aktivnější a vítězství jsme si zasloužili. Hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon.