Pozvánka na víkendové bitvy v Orange Aréně

Vzpomínka na finále 2011 HC ŠD Písek - Tábor, v popředí Ondřej Gába, za ním Jan Sýbek

Je před námi další víkend plný hokejbalu. Žáci v minulém kole skolili suverénního lídra z Plzně, ale tento víkend si užijí zasloužený odpočinek. Orange Aréna přesto bude praskat ve švech po oba víkendové dny na zápasech mužů. V sobotu zde sehraje záloha tradiční derby proti nedalekému Protivínu, v neděli bude k vidění neméně třaskavá bitva A týmu s Táborem.

Sobota 13:00 – HC ŠD Písek B – TJ Platan Protivín

Písecká záloha měla minulý víkend náročný. V sobotu se představila na hřišti druhé Zlivi, kterou zaskočila a díky vítězství 3:2 si odvezla všechny tři body. V neděli pak zajížděla do Českých Budějovic, kde je hostila záloha Vikingů. I proti nim se, stejně jako ve Zlivi, dvakrát střelecky prosadil Marek Sup a jednou Martin Kobližka, ale domácí byli tentokrát o gól produktivnější. Po prohře B týmu 3:4 tak zůstaly všechny body v jihočeské metropoli. Protivínský Platan sehrál utkání pouze v neděli, kdy hostil vedoucí Vltavu, která splnila papírové předpoklady a odvezla si výhru 4:2.

Písečtí figurují nyní na 11. místě tabulky se ztrátou 6 bodů na devátý Protivín. Hráči od řeky Otavy již živí pouze teoretické naděje na postup do osmičky nejlepších. Protivínští jsou ale stále ve hře, i když v tuto chvíli ztrácejí 7 bodů. V podzimním měření sil těchto soupeřů nadělil Písek Platanu debakl 7:2, přesto půjdou do sobotního zápasu jako favorité hosté.

Neděle 11:00 – HC ŠD Písek – SK Tábor

HC ŠD Písek kraluje KHbL. Toto spojení platí i po minulém víkendu, kdy oranžovo-černí uspěli na hřišti českobudějovických Orlů. Na výhře Švantláku 6:1 se hattrickem podílel Jiří Klouda, gól a dvě asistence si připsal vedoucí muž kanadského bodování Marek Habart. Písečtí, díky prohře Prachatic na Betonově, navýšili svůj náskok na čele již na tři body. Pátý Tábor zaváhal doma se šestým Pedagogem, kterému podlehl 2:5 a má již náskok pouhých dvou bodů.

Vzájemné měření sil na konci října v Táboře nabídlo nehokejbalové, spíše sibiřské podmínky. Přesto si písečtí dokázali odvézt všechny body za nejtěsnější možnou výhru 1:0, kterou svoji trefou zařídil Ondřej Gába. Další bitva ve válce Švantláku s Husity vypukne v tradičním čase od 11 hodin v Orange Aréně.

Autor: Redakce

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde