Husité odjíždějí z Orange Arény s osmigólovou výslužkou

Osmkrát se hráči Švantláku radovali ze vstřelené branky - zleva Hronek, T. Bárta, Habart; foto Písecké Postřehy (V. Kozma)

HC ŠD Písek – SK Tábor 8:2 (3:0, 4:0, 1:2)

Tradiční hokejbalová bitva mezi domácím HC ŠD a Husity z Tábora byla v neděli k vidění v písecké Orange Aréně. Oba týmy patří několik let ke špičce v jihočeském kraji, a tak se dalo čekat zajímavé hokejbalové klání. Začalo se ve velkém tempu a především domácí se ihned tlačili před soupeřovu bránu. Na konci 5. minuty byli hosté poprvé vyloučeni a Švantlák hrál přesilovou hru. Ta ale skončila předčasně, neboť se povedlo domácím faul Husitů gólově potrestat zásluhou nejproduktivnějšího hráče soutěže Habarta – 1:0. Písečtí v nastoleném tempu pokračovali a Tábor prakticky nepouštěli k ohrožení vlastní branky. V 11. minutě našel Ondřej Gába na modré čáře volného Tomáše Bártu a tento probuzený střelec střelou z první propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Tato branka, byla zároveň stým gólem, který HC ŠD v letošní sezóně vstřelil. Výborně odehranou první třetinu korunoval minutu před jejím koncem Ondřej Gába, který pokračuje ve svém jarním střeleckém představení – 3:0.

O vítězi nebylo prakticky pochyb, zvlášť, když domácí hráči, ani v prostřední části neubrali nic z nastoleného tempa a předváděli doslova kolotoč v hostujícím pásmu. V 19. minutě se mohli radovat z dalšího přesného zásahu, když se znovu trefil Ondřej Gába, který nedal hostujícímu brankáři Bíbovi žádnou šanci – 4:0. V téže minutě se prosadil další útočník s aktuálně dobrou střeleckou formou a autor hattricku z minulého utkání Jiří Klouda, který obkroužil hostující branku a zavěsil nad rameno brankáře Husitů – 5:0. Následně se přidala i třetí útočná formace a David Gába napodobil svého staršího brata, když zkušeně přechytračil hostující obranu a našel skulinu v postavení táborského obránce a gólmana – 6:0. O minutu později, ve 21. minutě zavezl míček do útočné třetiny zkušený veterán Vážný, nahodil jej před branku a pravděpodobně díky teči hostujících obránců skončil v síti Bíbovy brány – 7:0. Hráčům Švantláku se během tří minut povedlo vsítit čtyři branky a o výsledku bylo rozhodnuto.

Na začátku poslední třetiny se domácí prosadili znovu při přesilové hře a předvedli nejhezčí kombinační akci v utkání. Rod uvolnil Habart, ten ale nehamounil a poslal míček na úplně volného Tomáše Bártu, pro kterého již nebyl problém jej zasunout za bezmocného gólmana Husitů a přidat tak již svůj šestý gól v sezóně – 8:0. O minutu později se radovali také hosté, když Štol dostal prostor u mantinelu a střelou kolem domácího obránce překonal Bučka – 8:1. V poslední třetině domácí dosti polevili a táborští se více dostávali k ohrožení Bučka v brance HC ŠD. Za posledních 15 minut utkání zaznamenali stejný počet střel jako za první dvě třetiny dohromady. Svoji zvýšenou útočnou aktivitu tak mohli ještě jednou korunovat gólem, zásluhou nejlepšího hráče Husitů Gartnera, který se prosadil v přesilové hře – 8:2.

Branky a nahrávky: 6. Habart (Gába O., Bárta T.), 11. Bárta T. (Gába O.), 14. Gába O. (Rod), 19. Gába O. (Rod), 19. Klouda, 20. Gába D. (Mergl), 21. Vážný, 34. Bárta T. (Habart, Rod) – 35. Štol (Gartner), 41. Gartner (Štol, Šuléř)

Střely: 50:23, Vyloučení: 1:4, Využití: 2:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 38

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, Bárta T., Vážný, Pelc, Sup, Suchý, Marek – Gába O., Rod, Habart – Roth, Kozák, Klouda – Gába D., Mergl, Bárta O. – Kubeš, Vaníček

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: Dnes jsme konečně hráli hokejbal, na který se dalo koukat. Hrálo se ve vysokém tempu a všechny tři útoky Táboru dosti zatápěly. Začíná boj o základní sestavu a nikdo z hráčů nemá místo jisté. Jsem rád, že nás čekají těžší soupeři na závěr základní části, což bude před play-off dobrá prověrka.

Příští víkend má KHbL v plánu jediné utkání, a tak mají hráči Švantláku čas pořádně potrénovat. Další týden se totiž představí ve šlágru kola na hřišti aktuálně druhých Prachatic.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich