Derby s Protivínem opět pro Švantlák

Dobývání písecké svatyně i díky čistému kontu Martina Kukrála skončilo bez gólového efektu

HC ŠD Písek B – TJ Platan Protivín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

V rámci 19. kola OHbL se uskutečnilo utkání mezi domácí rezervou Švantláku a Protivínem. Očekávané derby blízkých rivalů se odehrálo ve značně mrazivých podmínkách. První vzájemný zápas skončil výhrou Písku na hřišti platanu v poměru 2:7. Protivín tedy jistě měl hráčům od řeky Otavy co vracet.

Písečtí začali velmi dobře, svá první střídání každá ze tří lajn proměnila v tlak v obranné třetině hostů. Bohužel bez gólového efektu. Obraz hry se po následujících několik minut neměnil. Avšak první svižnější střela zpoza modré čáry nemálo zabrnkala na nervy domácí střídačky, míček jen těsně po zákroku domácího brankáře minul pravou tyčku. Písecká převaha, zejména ta střelecká byla znatelná. Sedmnáct pokusů však skvěle chytající Pavlík v první třetině pokryl. Po první třetině tedy 0:0.

Ve druhé části se ihned na začátku naskytla Protivínu možnost přesilové hry, ovšem rychlík v řadách Písku Jiří Mergl si o pár vteřin později vynutil faul i na svou osobu a hrálo se čtyři na čtyři. Hosté hrající na brejky si ve druhé třetině nevedli střelecky příliš dobře, o čemž svědčí pouhých šest pokusů. Bohužel ale Švantlák nabídl svou nedisciplinovaností další početní výhodu hostům a ti mohli z minima vytěžit maximum. Naštěstí se tak nestalo. Domácí oslabení ubránili a znovu se vrhli k dobývání Pavlíkovy svatyně. Minuty ubíhaly a blížil se závěr, když v tom se svým druhým faulem prezentoval Pexídr a za bránění ve hře putoval na trestnou lavici. Už to vypadalo, že protivínská čtyřka své oslabení ubrání, ale naštěstí pro Písek se pouhých 13 vteřin před koncem trestu po asistenci kapitána Martina Kobližky dostává míček k nejlepšímu píseckému střelci Marku Supovi, a ten svým pověstným tvrdým nápřahem konečně prostřeluje hostujícího brankáře a písečtí se těsně před přestávkou ujímají zaslouženého vedení – 1:0.

Uklidňující jednobrankový náskok však stále neznamenal zhola nic. Logická snaha hostů a větší střelecká produktivita se dala v rozhodující části čekat. Už i Protivín dokázal v několika střídáních písecké zatlačit do obranné ulity. Tyto pokusy, které prošly, ale lapil domácí mladíček Martin Kukrál, který celé dvě třetiny neměl příliš mnoho práce. Při jednom z píseckých útoků se bohužel provinil vražením na hrazení domácí útočník a hostům se naskytla velká šance na vyrovnání. Velké nasazení a chtíč urvat další ligové body ukázal Písek, který svou bojovností oslabení přečkal bez inkasované branky. Z trestné lavice se vrací domácí útočník a zapojuje se přímo do hry a vyráží do útoku. Po ose Jakub Novák – Jiří Mergl putuje míček k zcela volnému Pavlovi Kolářovi, který na hranici bodu pro vhazování svou přesnou švihovkou vymetá pavučinky v hostující brance. 38. minuta a Písek zvyšuje vedení – 2:0. Čas na případné snížení stále ještě Protivínu zbýval. Nejnebezpečnější první formace hostů se dostává do přečíslení a ex-písecký Bohumil Holý se tváří v tvář Martinovi Kukrálovi dostává do zakončení, které však končí na tyči a stav se tedy po obrovské šanci nemění. Jiná velká možnost nepřichází, hosté ani nezkoušejí hru bez brankáře a Švantlák si v závěru hlídá svou zaslouženou výhru.

Branky a nahrávky: Sup (Kobližka), Kolář (Mergl, Novák)

Střely: 46:25, Vyloučení: 2:4, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0

Sestava HC ŠD Písek B: Kukrál – Sup, Bárta J, Procházka, Hnyk, Máša – Gába D, Kozák, Gába O – Kolář, Novák, Mergl – Záleský, Kobližka, Bíba

Tak tedy i druhé měření sil dvou jihočeských soků končí vítězstvím Písku a to v poměru 2:0. Šest bodů z devíti možných je za poslední tři utkání dobrou vizitkou pro píseckou zálohu, která stále alespoň bojuje o vylepšení nelichotivé pozice ve spodní části tabulky. Příští víkend přivítá opět na svém hřišti od 11h mužstvo Tábora.

Autor: Jakub Novák