V Orange Aréně opět Husité, ženy HC ŠD jedou na turnaj

Poprvé budou moci ženy zužitkovat náročné tréninky na turnaji v Hradci Králové

Jsou před námi Velikonoce a s nimi i spojený prodloužený víkend vhodný k odpočinku od každodenních starostí. Hokejbalové soutěže ale přesto nabízejí další utkání, v nichž se představí naše oranžovo-černé barvy. A tým má volno, ale poprvé se představí družstvo žen na turnaji v Hradci Králové.

Sobota 11:00 – HC ŠD Písek B – SK Tábor B

Orange Aréna uvidí o víkendu jediné utkání. Opět se v domácím prostředí představí mužská záloha, která stejně jako A tým o minulém víkendu, změří síly v dohrávaném utkání s táborskými Husity. B tým v okresním derby přehrál Protivín zásluhou branek Marka Supa a Pavla Koláře 2:0. Táborská rezerva má za sebou z posledního víkendu dvě domácí prohry. Nejprve nestačila na Olešník, jemuž podlehla 3:4, a v neděli ani Zliv, se kterou prohrála 1:2.

Táborští drží poslední postupové místo do vyřazovacích bojů, písečtí na osmé místo ztrácejí 10 bodů a jsou aktuálně 11. Oba týmy se spolu utkaly hned v prvním kole a po boji nakonec zvítězili doma Husité 5:4. Písečtí ale na jaře zabrali a šest bodů z posledních tří utkání ukazuje, že se nechtějí se svým umístěním smířit a budou bojovat až do konce soutěže.

Sobota 11:00 – žáci HBC Škoda Plzeň B – HC ŠD Písek

Mladší žáci HC ŠD měli o posledním víkendu zasloužený odpočinek. Ještě o týden zpět jako první v soutěži přemohli na domácím hřišti A tým plzeňské Škodovky a míří na Mistrovství ČR. Své postavení budou chtít potvrdit v Plzni, kde je přivítá záloha západočechů. Ti jsou beznadějně poslední, ale vzhledem ke složení týmu je pro ně především důležité sbírání zkušeností a hokejbalový růst. O minulém víkendu zaznamenali žáčci Škody B svůj první bodový úspěch, když překvapili Pedagog na jeho hřišti a podlehli až po samostatných nájezdech. Oranžovo-černí jedou do Plzně jako jasný favorit a tým Víti Čapka bude chtít exportovat všechny body do našeho královského města.

Neděle – ženy HC ŠD Písek na Hradeckém poháru

První jihočeský ženský tým konečně vyráží k zápasům. V neděli se představí na turnaji v Hradci Králové. Svěřenkyně trenérského týmu Jirky Mergla, Matese Kocourka a Martina Kukrála po tvrdých trénincích vyběhnou ke svým prvním zápasům. První utkání sehrají od 15:15 proti SK OEZ Testa Letohrad, naposledy se na Hradeckém poháru představí od 19:30 proti Chlumeckým Babám. Držme všichni našim holkám palce, aby úspěšně vykročily vstříc hokejbalovým úspěchům, jak je u barev HC ŠD zvykem.

Redakce

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde