Ani v souboji záloh nedokázali Husité dobýt Orange Arénu

Tradiční vítězný rituál předvedli hráči B týmu i po utkání s Táborem

HC ŠD Písek B – SK Tábor B 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Po týdnu se v Orange Aréně opět představili hokejbalisté táborských Husitů, tentokrát v souboji rezerv obou týmu v dohrávaném zápase OHbL. Lepší vstup do utkání měli jednoznačně táborští. Netrvalo dlouho a z větší aktivity vytěžili úvodní zásah. Konec třetí minuty a pohlednou kombinaci zakončuje do prázdné brány nikým nehlídaný Vaníček – 0:1. To byla poměrně rychlá sprcha pro domácí výběr. Tábor nepolevoval a mnohdy i s trochou štěstí se skóre nenavyšovalo. Jediné pozitivum pro Švantlák byla hra bez faulů, čehož se naopak hosté nevyvarovali a v půlce 12. minuty hrají v znovu v oslabení. Píseckým se bohužel stále nedařilo vyrovnat. Na hřišti dostává důvěru třetí lajna domácích a ta se bleskově prosazuje. Jakub Novák vyhrává buly a míček se dostává mezi kruhy k Pavlu Kolářovi a ten pohotovou střelou mezi betony srovnává – 1:1.

Nedisciplinovanosti se Husité nevyvarují ani na startu druhé části a brzkým faulem opět oslabují své řady. Dlouhé dobývání nepřinášelo své ovoce, když se několik vteřin před koncem uplynutí trestu chopil míčku Marek Sup, zatáhl jej za půli hřiště a svižným tahem překonává k úžasu všech hostujícího Šikýře a posílá svůj tým do vedení – 2:1. Možnost přesilové hry dostávají i hráči Tábora. První minutu domácí přečkávají, ale kombinační zámek byl tak dlouhý, že vyčerpaná čtyřka neuhlídala Portla, který již neměl problém po křižné přesné přihrávce překonat bezmocného domácího brankáře – 2:2. Hra byla velmi vyrovnaná a přelévala se ze strany na stranu. Blížil se závěr třetiny a při jednom ze soubojů inkasuje domácí hráč úder do helmy a vylučuje se za hru vysokou holí.

Přesilová hra se přelila i do rozhodující části. Písek na nic nečekal a vrhl se do okupování hostující branky. Při jednom ze závarů se po asistencích Pavla Koláře a Marka Supa dostává balónek k důraznému Martinovi Bečvářovi a ten rozradostnil Orange Arénu rozdílovou brankou – 3:2. Psychika táborských radikálně klesla a na koni byl tým Švantláku. To se ukázalo o pouhou minutu později. Dobře hrající výpomoc v podobě Jana Rotha vedla k navýšení náskoku. Jmenovaný nachází spoluhráče Lukáše Záleského a navrátilec do oranžovo-černých barev nedává svou přesnou ranou gólmanovi šanci – 4:2. Tato třetina jednoznačně patřila hráčům od řeky Otavy. Když už hosté vypustili jednu ze svých deseti ran v této patnáctiminutovce, na místě zasáhl pohotový Martin Kukrál. Čas ubíhal pro Tábor neúprosně rychle. Poslední možnost jak se pokusit o korekci byla pro hosty hra bez brankáře. Tu také žluto-černí zkoušejí, ale poslední hřebíček do jejich rakve zatlouká další talentovaný mladík v řadách Písku Lukáš Volf, který ukázal brilantní techniku a střelou z otočky bekhendem z vlastního obranného pásma dává výsledku finální podobu – 5:2.

Branky a nahrávky: Kolář (Novák), Sup, Bečvář (Sup, Kolář), Záleský (Roth J), Volf

Střely: 33:27, Vyloučení: 1:4, Využití: 3:1, V oslabení: 0:0

Sestava HC ŠD Písek B: Kukrál – Procházka, Pelc, Bárta J, Sup, Roth J – Mergl, Volf, Bíba – Záleský, Kobližka, Kocourek – Kolář, Novák, Bečvář

Hrající trenér Martin Kobližka po utkání řekl: Šanci na play-off už máme sice jen teoretickou, ale budeme bojovat až do konce základní části. Budeme se snažit, abychom skončili co nejvýše v tabulce. Dnešní zápas bych okomentoval tak, že jsem byl nespokojen, jak jsme celý zápas střídali a s přístupem hráčů v našem obranném pásmu. To jsme si po druhé třetině vyříkali a začali jsme hrát a přidali i nějaké góly. Jsem velice spokojen za 3 body a to jak kluci makali. Příští víkend nás čeká dvojzápas a náš cíl je samozřejmě 6 bodů a pokračování ve zlepšených jarních výkonech.

V příštím týdnu zajíždí písecká rezerva nejprve v sobotu do Českých Budějovic k utkání s Rosou, v neděli přivítá v Orange Aréně od 11 hodin zálohu Betonovy Holubov.

Autor: Jakub Novák

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich