Žáci potvrdili proti záloze Plzně roli favorita

Před bránou Matěje Šuhaje hlídají soupeře Šimon Hnyk (č. 8) a Dominik Sýkora (č. 12)

HBC Škoda Plzeň B – HC ŠD Písek 1:14 (0:3, 0:4, 1:7)

K dalšímu kolu žákovské ligy hokejbalu zajíždělo mužstvo HC ŠD do Plzně. Do utkání vstoupil tým hostí daleko aktivněji a potvrzoval od první minuty roli favorita. Zejména šance Malechy volali po gólu. Na gól se ale čekalo až do 5. Minuty, kdy se prosadilo Malechovo křídlo Nechvátal a otevřel skóre utkání – 0:1. Za necelé dvě minuty po nahození Hnyka od modré čáry zvyšuje opět Nechvátal – 0:2. Na konci třetiny po nahrávce Muchla  upravil stav první třetiny Čapek – 0:3.

Domácí v první třetině branku hostí téměř neohrozily a ve druhé třetině také dominovalo mužstvo Švantláku. Na 0:4 zvyšoval po závaru M. Hnyk. Pátý gól vsítil znovu Nechvátal a završil tak první hattrick píseckých v utkání. Skóre se po druhé třetině zastavilo na stavu 0:7 a o exportu všech bodů do Písku nebylo pochyb.

Hned v úvodu třetí části Malecha vstřelil svoji první branku v utkání – 0:8. Při vyloučení hostujícího Čapka utekla domácí obraně dvojice Nechvátal – Malecha  a bylo to 0:9. O 14 sekund později načepoval domácím desítku Šteyer – 0:10. V závěru utkání zkompletovali svůj hattrick ještě Malecha a Šteyer. Po hrubce hostující obrany připravil Šuhaje o nulu 32 sekund před koncem domácí  Morávek a dal skóre utkání konečnou podobu – 1:14.

Branky HC ŠD: 3x Malecha, 3x Šteyer, 3x Nechvátal, 2x Čapek, Konopa, Muchl, M. Hnyk

Sestava HC ŠD Písek: Šuhaj – Beličková, Měchurová, Čapek, Hnyk Š., Sýkora – Malecha, Nechvátal, Šteyer – Konopa, Diviš, Hanousek – Muchl, Hnyk M.

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: Dnes jsme spokojeni pouze s výhrou,hra nebyla tak jak jsme si představovali.Zejména hra obránců byla špatná.Je vidět,že máme na čem pracovat.

Žáci HC ŠD povinným vítězstvím potvrdili druhé místo v tabulce a míří na závěrečný turnaj Mistrovství ČR. V sobotu 6. Dubna přivítají v Orange Aréně od 11 hodin tým Třemošné.

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich