Ženy HC ŠD na Hradeckém poháru vybojovaly 4. místo!

Závěrečné foto s pohárem za 4. místo - zleva: Eva Berendová, Barbora Rothová, Veronika Turková, Lenka Slámová, Hana Beličková, Kateřina Pletková, Pavla Novotná, Radka Kocourková, dole: Pavlína Kvíčalová, Erika Merglová

Hráčky HC ŠD Písek vyrazily ke svým prvním zápasům. Sbírat zkušenosti i body ze soutěží se poslední březnový den vydaly do Hradce Králové, kde se uskutečnil turnaj v minihokejbalu žen. Svěřenkyně Jiřího Mergla, Matěje Kocourka a Martina Kukrála se zde postavily hned proti pěti zkušeným celkům – SK OEZ Testa Letohrad, TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice, Chlumecký báby, Fretky Nižbor a Mix Česká Třebová.

Přestože dívky začaly trénovat teprve v říjnu loňského roku, staly se díky svým výkonům překvapením soutěže. Hráčkám HC ŠD se vydařil už samotný vstup do turnaje, který zahájily vítězstvím 1:0 nad zkušenými hráčkami Letohradu. O vůbec první gól Jihočešek se zasloužila Hana Beličková.

Druhým soupeřem byly Fretky Nižbor, které se neustále potýkají s nedostatkem hráček. Přestože nastoupily v početně slabší sestavě než Písečačky, dokázaly oranžovo-černý tým i díky své dravosti porazit 3:0. V tomto zápase poznaly ženy ze Švantláku, že hokejbal je i fyzicky náročný a důraz a hra tělem v něm mají nezastupitelnou roli.

Favoritky soutěže, Mix Česká Třebová, byly pro Písek třetím týmem v řadě. Zkušené soupeřky písecké nepouštěly do svého obranného pásma a brankářka Eva Berendová se v tomto zápase ocitla pod neustálou palbou. Nakonec jim „oranžády“ podlehly 0:7.

Následná tři čtvrtě hodiny trvající přestávka dívkám v oranžovovo-černých dresech jedině prospěla. Trenér Jiří Mergl svůj celek povzbudil a motivoval k lepším výkonům, a tak se hráčky HC ŠD proti Svítkovu postavily s větší kuráží a velmi silnou motivací. Vše se podepsalo také na výsledku - v tomto utkání si Písečačky připsaly hned dva góly, a to díky Barboře Rothové a Pavle Novotné. Konečné skóre zápasu 2:1 pro Písek.

Výhra nad silným Svítkovem nováčkovský tým povzbudila a přiměla vydat ze sebe v posledním zápase opravdu vše. Přestože s Chlumeckými bábami uhrál remízu 0:0, pochvalovali si trenéři Jirka Mergl, Matěj Kocourek a Martin Kukrál výkon dívek nejvíce právě v tomto utkání. Jak hlavní trenér Jiří Mergl poznamenal, podařilo se dívkám při hře s Chlumeckými bábami hrát kompaktně jako jeden tým.

Díky svým výkonům si nakonec jediné jihočeské ženské hokejbalové družstvo z Hradce Králové odvezlo krásné 4. místo. První místo patřilo týmu Mix Česká Třebová, druhé obsadil celek TJ Paramo Svítkov Stars Pardubicece. Na pátém místě se za nováčkem soutěže umístily Chlumecké báby a SK OEZ Testa Letohrad obsadil 6. příčku.

Sestava HC ŠD Písek: Eva Berendová – Barbora Rothová, Pavla Novotná, Hana Beličková, Radka Kocourková, Erika Merglová, Kateřina Pletková, Lenka Slámová, Veronika Turková, Pavlína Kvíčalová

Trenér Jiří Mergl zhodnotil turnaj: Chtěl bych holky moc pochválit! Byl to pro nás první turnaj, takže jsme chtěli především nasbírat zkušenosti. Přestože ostatní týmy již hrají nějakou dobu, tak jsme je překvapili a 4. místo je pro nás dobrý začátek. Holky spolu držely a hrály jako tým, navzájem se podporovaly a nebyl s nimi jediný problém, za což jim moc děkuju. Taky bych chtěl poděkovat klukům, Martinovi, Matesovi a Lubošovi, že mi pomohli a starali se o naše oranžové ženy. Na konci dubna bychom měli vyrazit na další turnaj v Berouně a zde už budeme chtít umístit se na medailových příčkách. Je to pro nás všechny odměna za práci, kterou jsme tomu od podzimu věnovali. Je vidět, že s poctivým tréninkem a správným přístupem lze něco dokázat.

Autor: Pavlína Kvíčalová

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde