Pozvánka na víkend - šlágr KHbL na hřišti Prachatic

 

Rozzáří se úsměv Ondřeje Gáby také po sobotním utkání, jako tomu bylo na podzim?
(foto - HBC Prachatice)

 

 

Je před námi další víkend plný hokejbalu a týmy Švantláku u toho nemohou chybět. A tým zajíždí na horkou prachatickou půdu, B tým čeká opět víkendový dvojboj, žáci přivítají na domácím hřišti Třemošnou.

 

Sobota 9:00 – SK HC Rosa Č.B. – HC ŠD Písek B

Písecká záloha o uplynulém víkendu potvrdila zlepšené výkony v jarní části a poradila si s táborskou rezervou 5:2. Jejich sobotní hostitelé si dopřávali odpočinek. Naposledy se představili před dvěma týdny, kdy podlehli ve šlágru kola vedoucí Vltavě 1:3.

 

Vzájemné utkání v polovině října v Orange Aréně bylo dramatické až do konce. Českobudějovičtí, aktuálně třetí tým tabulky, si od Otavy odvezli dva body za výhru po samostatných nájezdech. Písečtí, přestože nebudou v tomto utkání favoritem, se pokusí potvrdit dosavadní výkony a ještě zdramatizovat boj o play-off, na osmý Tábor ztrácejí z 9. místa sedm bodů.

 

Sobota 11:00 – žáci HC ŠD Písek – TJ Tatran Třemošná

Mladší žáci HC ŠD potvrdili v minulém kole své postavení a zálohu plzeňské Škodovky rozdrtili 14:1. Hattrick dokázali vsítit hned tři hráči, všechno nedávné posily z Pedagogu – Malecha, Šteyer a Nechvátal. Třemošná poslední utkání sehrála před dvěma týdny, když zaskočila budějovický Pedagog a zvítězila na jeho hřišti 6:4.

 

I přes vysokou výhru píseckých nebyl trenér Vít Čapek po posledním utkání příliš spokojený: „Dnes jsme spokojeni pouze s výhrou, hra nebyla tak, jak jsme si představovali. Zejména hra obránců byla špatná.“ Vzájemná bilance obou soupeřů v letošní sezóně vyznívá jednoznačně pro Písek, který zvítězil ve všech třech dosud odehraných utkáních. I když v posledním utkání ukázala Třemošná, že nejsou snadný soupeř a hráčům od Otavy podlehla až po boji 6:7. Další pokračování bude k vidění v sobotu v Orange Aréně.

 

Sobota 15:00 – HBC Prachatice – HC ŠD Písek

KHbL měla minulý víkend volný program, odehrálo se pouze utkání Pedagogu s Hospřízí. A tak se mohli ostatní týmy připravovat na závěrečný finiš. Prachatičtí o předminulém víkendu porazili Pedagog na jeho hřišti 1:4, pak ale zaváhali doma s Vikingama, kterým podlehli v nájezdech 2:3. Švantlák doma jasně přehrál Husity 8:2 a potvrdil své postavení vedoucího týmu soutěže.

 

V sobotu odpoledne ale přijde na řadu třaskavá bitva, šlágr kola. Aktuálně druhý tým hostí v Žernovicích lídra a úřadujícího šampiona. Na podzim v Orange Aréně zaskočili Horalové domácí, když po 6 minutách vedli 0:2. Pak ale oranžovo-černí bojovníci převzali otěže, utkání naprosto otočili a smetli Prachatice 8:3. Trenér Marek Kabele tehdy utkání hodnotil slovy: „Prachatice ukázali svoji sílu a skvělý nástup korunovali dvěma góly. Nás to ale nepoložilo a do konce 1. třetiny jsme stihli ještě vyrovnat. Hrál se skutečně dobrý hokejbal, obě mužstva ukazovala, proč jim patří v tabulce horní místa.“ Na dobrý hokejbal tedy všichni v sobotu odpoledne do Žernovic!

 

Neděle 11:00 HC ŠD Písek B – HBC Betonova Holubov B

V jediném nedělním utkání, ve kterém se představí barvy HC ŠD, bude mužská záloha hostit rezervu Betonovy. Ta je nyní na 7. příčce se ztrátou dvou bodů na Prachatice a náskokem tří bodů na Tábor. Naposledy se hráči Betonovy představili v Nové Včelnici, na půdě posledního týmu, odkud si odvezli všechny body za výhru 4:2.

 

Při prvním vzájemném měření sil potvrdili holubovští výhodu domácího hřiště, nedovolili píseckým ani jeden vstřelený gól a zvítězili 4:0. Jaké to bude v obráceném gardu, na to se přijďtě podívat v neděli před obědem do Orange Arény.

 

Neděle přípravka turnaj Bělá nad Radbuzou

V neděli se také představí nejmenší členové HC ŠD. Zúčastní se dalšího turnaje, tentokrát v příhraniční Bělé nad Radbuzou. Soupeřem jim bude od 12:30 TJ Tatran Třemošná. Ve druhém utkání od 14:30 pak písečtí změří síly s HBC Škoda Plzeň.

 

Redakce

 

 

Přihlášení
„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012