Švantlák nezvládl šlágr kola a poprvé na jaře prohrál

Neúspěšná přesilovka 5 na 3, za HC ŠD na snímku zleva Hronek, Kozák, Roth,

HBC Prachatice – HC ŠD Písek 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Základní část letošního ročníku KHbL se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci. Na vítězství v dlouhodobé soutěži útočí hned tři týmy a dva z nich se nyní střetly ve vzájemném souboji. Písečtí, aktuálně vedoucí tým tabulky, zajížděli do Žernovic, kde svá domácí utkání hrají druzí prachatičtí Horalové.

Utkání začalo pěkně z ostra. Nejprve se po 25 vteřinách dostali do šance domácí, ale Buček v brance Švantláku byl připraven a jejich pokus zneškodnil. Při následném protiútoku se dostal k míčku Ondřej Gába a potvrdil svoji střeleckou formu, když poslal svůj tým do vedení dalekonosnou střelou ze středního pásma – 0:1. Hosté dokonale Prachatice zaskočili a také další písecké formace se tlačili do koncovky, ale Studlar v brance domácích jejich další gólovou radost nepřipouštěl. V 7. minutě dostali domácí výhodu první přesilové hry. V jejím závěru dostal domácí Dojčar míček za píseckou branku, kterou objel a střelou z otočky vyrovnal stav utkání – 1:1. Tato branka hráče v černo-oranžovém nečekaně až moc uzemnila a nálada na jejich střídačce odpovídala mrazivému podnebí.

Na začátku druhé části hry měli možnost přesilové hry také hosté, ale prosadit se nedokázali. O pět minut později hrál Písek dokonce minutu a půl trvající přesilovku pět na tři. Tato disciplína se ale tentokrát hráčům od Otavy vůbec nevedla a Prachatice v klidu tento kritický okamžik přestáli bez gólové újmy. Druhá patnáctiminutovka byla plná osobních soubojů a šancí na obou stranách ubývalo. Byli to domácí Horalové, kteří více přehrávali svého soupeře a přebírali otěže utkání.

Do poslední třetiny vstupovali hráči obou týmů se snahou strhnout utkání na svoji stranu. Bohužel pro Švantlák se to povedlo domácím. Ve 33. minutě Kotlík našel Lefflera, který utekl po levé straně a překonal Bučka v brance HC ŠD – 2:1. O dvě minuty bylo ještě píseckým ještě hůř. Bušek nastřelil míček od červené čáry, ten před Bučkem zaplaval a hostující gólman na jeho změnu již nestačil zareagovat – 3:1. Trenér píseckých Marek Kabele následně stáhl hru pouze na dva útoky. Přesto se hostům nedařilo dostat do větší šance a přiblížit se na rozdíl jedné branky. Paradoxně se jim to povedlo až ve vlastním oslabení dvě minuty před koncem. Vhazovalo se před domácí brankou, hosté odvolali Bučka, Kubeš vybojoval míček pro Habarta a ten se ve své první vážnější šanci v utkání nemýlil – 3:2. Minutu před koncem si vzali hosté oddechový čas, Buček šel znovu na střídačku a na hřišti se objevilo šest píseckých bojovníků. A byl to znovu Habart, který se mohl podruhé v krátké době ze vstřelené branky. Bohužel pro Švantlák, tentokrát jeho pokus zastavila tyč prachatické branky. Následně se míčku ujmul domácí Leffler a pokusem přes celé hřiště trefil odkrytou píseckou branky a rozhodl utkání – 4:2. Prachatice zcela po právu zvládli jeden z vrcholů základní části a stali se prvním týmem, který dokázal na jaře porazit HC ŠD.

Branky a nahrávky: 9. Dojčar (Valenta), 33. Leffler (Kotlík), 35. Bušek (Sedláček), 45. Leffler – 1. Gába O., 43. Habart (Kubeš)

Střely: 18:15, Vyloučení: 6:3, Využití: 1:0, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 25

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, Bárta T., Marek, Vážný, Pelc, Suchý – Gába O., Kozák, Habart – Roth, Kubeš, Klouda – Gába D., Vaníček, Mergl

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: Dnes vyhrál tým, který víc chtěl. Pro to, abychom si z Prachatic nějaký bod, jsme udělali málo. Brzký gól nám paradoxně uškodil, kluci se přestali hýbat a mysleli si, že to půjde samo. Snad nás tato prohra posadí zase na zem a všichni začnou makat.

Situace na čele tabulky se zamotává, tři týmy na čele mají shodně 44 bodů. Prachaticím zbývá odehrát již pouze jediné utkání, v příštím kole na hřišti předposledního Olympu. Nyní třetí Betonova se představí na hřišti poslední Hospřízi. Písečtí přivítají ve svém posledním utkání v základní části na domácím hřišti tradičně v neděli v 11 hodin českobudějovický Pedagog. Všichni fanoušci píseckého hokejbalu, přijďte Švantlák podpořit!

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich