Čtvrté jarní vítězství mladších žáků HC ŠD

Adam Měchura právě střílí svůj druhý gól v utkání, foto: Alice Hnyková

HC ŠD Písek – TJ Tatran Třemošná 8:1 (2:0, 4:1, 2:0)

V sobotu 6. 4. v 11 hodin se uskutečnilo utkání mezi domácím týmem mladších žáků HC ŠD Písek a TJ Tatran Třemošná. Domácí nechtěli ponechat nic náhodě a zásluhou Čapka se hned v čase 3:22 dostali do vedení – 1:0.  V 7. minutě pak Konopa poslal pohodovou střelou míček do soupeřovy brány a zvýšil vedení domácích – 2:0. Zbytek úvodní třetiny byl ve znamení neproměněných šancí a také velmi nepříjemné obrany hostujícího týmu.

Prostřední část hry nabídla nejvíce gólových šancí za celý zápas. Ve 13. minutě si domácí připsali další branku zásluhou Měchury – 3:0. O chvíli později, v čase 14:50 se i hostům přeci jen podařilo snížit skóre a vstřelili svou jedinou branku v utkání – 3:1. Tým domácích už  si tak do konce zápasu udržel svou pozici. V 15. minutě po vyhraném buly putoval míček od Nechvátala na Malechu a ten nechytatelnou střelou poslal míček do soupeřovy svatyně – 4:1. O minutu později po výborné spolupráci Muchl - Měchura zvýšila ještě Měchurová vedení Švantláku – 5:1. Ještě v téže minutě vybojoval míček opět Muchl, který našel volného Měchuru a domácí tým si tak připsal další branku v utkání – 6:1.

V závěrečné třetině domácí tým udržel s přispěním výborného výkonu gólmana Bauše své vedení. Ve 24. minutě poslal Nechvátal míček Čapkovi, který ho pohotově uklidil do soupeřovy brány – 7:1. Střelecký účet utkání završil po nahrávce Měchury hráč domácích Hanousek – 8:1.

Tým HC ŠD Písek tak dokázal i počtvrté v jarní sezoně zvítězit a připisuje si tak další 3 body do tabulky.

Branky HC ŠD Písek: Měchura 2, Čapek 2, Konopa, Hanousek, Měchurová, Malecha

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Měchurová, Beličková, Hnyk Š., Sýkora, Čapek – Nechvátal, Malecha, Šteyer – Hanousek, Měchura, Muchl – Hnyk M., Diviš, Konopa

Trenér Tomáš Bárta po utkání řekl: Mužstvo Třemošné je velmi nepříjemné svým stylem, ale podařilo nám se s tím vyrovnat. Zápas jsme drželi pevně v rukou od samého začátku a mohli jsme nastřílet více než 8 branek. Dneska si zaslouží hráči pochvalu.

Fotogalerii ze zápasu od Alice Hnykové naleznete zde

Autor: Vít Čapek

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain