Po sobotní prohře si písecké béčko spravilo chuť v utkání s Holubovem

Marek Sup (č. 24) přijímá gratulace od spoluhráčů po své brance do sítě Betonovy,

SK HC Rosa Č.B. – HC ŠD Písek B 5:4 (1:3, 2:1, 2:0)

Budějovický celek ihned od začátku střetnutí potvrzoval roli tabulkového favorita. Tři minuty okupování hostující brány přineslo své ovoce. Bez asistence se v samostatném nájezdu prosazuje Zachoval – 1:0. Nezdálo se, že by se obrázek hry v následujících chvílích příliš měnil. V ojedinělé útočné snaze vybojoval Písek vhazování před Šímou. Centr Martin Kobližka se staví na buly, tu vyhrává a míček putuje na hůl Lukáše Vláška a ten se s ničím nemaže a jedovkou nečekaně srovnává skóre – 1:1. Málokdo by čekal, že zkušené domácí hráče takovýto gól rozhodí. Uběhla pouhá minuta a půl a první lajna Švantláku se opět dostává do šance. V roli nahrávače se tentokrát představuje Jiří Mergl. Ten nachází Martina Kobližku a písecký kapitán se nemýlí – 1:2. Samozřejmě, že to byl pouze jen začátek zápasu a Rosa neskládala zbraně. Jejich útočné snahy však končí na dobře chytajícím Lukáši Koubkovi.

V obranné fázi to však domácím poněkud skřípalo. Tomu nepomohl ani golman Šíma. Čas 10:03, z pouhých dosavadních pěti střel oranžovočerných padá další branka. S chutí hrající první lajna Písku se znovu prosazuje. Šťastným střelcem je po asistenci Marka Supa neúnavný Jirka Mergl – 1:3. Druhý jmenovaný mohl navíc završit skvělou střeleckou produktivitu v následujícím střídání, ale tentokrát se blýskl zázračným zákrokem domácí brankář, který lapil střelu mířící do odkryté části brány.

Začala druhá třetina a písečtí jistě nechtěli připustit brzkou korekci skóre. Někdy i s trochu štěstí se to zatím dařilo. Korekce však přichází na konci 22.minuty. Opět samostatná akce na jejímž konci je Kutlák – 2:3. Zatím pouze jeden dvouminutový trest byl zaznamenán v kolonce hostů. To se bohužel změnilo v půli 27.minuty. Během jediného protiútoku útočníka Rosy se provinili bráněním ve hře hned dva hráči od řeky Otavy. Přichází přesilovka 5 na 3. Třicet sekund a je vymalováno, Kočvara vyrovnává – 3:3. Už už to vypadalo, že s tímto výsledkem půjdou obě mužstva do třetí finální patnáctiminutovky. To však rázně odmítli hosté. Sedmnáct vteřin před koncem vyhrává Martin Kobližka buly na levé křídlo a špatně hlídaný již několikrát jmenovaný Jirka Mergl všechny přihlížející překvapuje rychlou ranou od mantinelu a brankou do šatny posílá švantlák do vedení – 3:4.

Předpokládalo se, že třetí tým tabulky vrhne veškeré síly do útoku. To se i stalo. Už od počátku třetí třetiny se Písek dostával pod velký tlak. Možná i vinou docházejících fyzických sil se hosté nedostali prakticky k ničemu. Zvládnuté oslabení bylo dobrou vizitkou, ale několik chvil po konci trestu už se jedna z mnoha ran Rosy z hole Víta Mahora ujímá – 4:4. Utkání se přelilo do 38. minuty a v té se hostující obránce dopouští podražení. Vyčerpaní písečtí však i tentokrát oslabení přežívají. Střelecká převaha byla více než znatelná. Vše dokládají čísla v počtu střel na bránu ve třetí části v poměru 20:4. Příliš pasivní hráči švantláku tak dostávají vzhledem k času, však možná trochu krutý hřebíček do rakve. Čas 42:22 a rozdílovou zlomovou branku vstřelil Kutlák – 5:4. Jiskřička naděje přichází v podobě vyloučení právě naposledy jmenovaného hráče Rosy. Hosté si vyžadují oddechový čas a po týmové poradě zůstává Lukáš Koubek na střídačce a písečtí zkoušejí hru 6 na 4. Zbývá 75 sekund do konce utkání. Písek předvádí útočný zámek, ze kterého se domácí nedokáží vymanit. I přes velký tlak a nebezpečné situace to však českobudějovickému celku stačí a je tu závěrečný hvizd. Finální výsledek tedy zní 5:4.

Střely: 37:20, Vyloučení: 3:5, Využití: 1:0

Branky a asistence Písku: Vlášek (Kobližka), Kobližka (Mergl), Mergl ( Sup), Mergl (Kobližka)

Sestava Písku: Koubek – Sup, Procházka, Tanics, Vlášek – Bíba, Kobližka, Mergl – Kolář, Novák, Kocourek

HC ŠD Písek B – HBC Betonova Holubov B 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)

S pouhými osmi hráči do pole a brankářem Daškem, avšak s jistotou playoff v zádech přijela záloha betonovky na zápas proti píseckému béčku. Už od prvních vteřin se hrál velmi úporný hokejbal. Spíše než velké množství pokusů, se bojovalo o každý centimetr hřiště. Teprve v páté minutě přichází první velká šance. Jejími autory byli hráči v červeném a ty se ujímají vedení – 0:1. Odpověď domácích trvala přibližně pět minut. Po velkém závaru před Daškem se po ose Lukáš Záleský – Pavel Kolář dostává míček k Jakubu Novákovi a ten se s ničím nemazal a rychlou střelou prostřeluje hostujícího golmana – 1:1. Ve zbytku periody se stejně jako celou její dobu hrálo bez jediného odpískaného faulu. Žádný z týmu se v ní již neprosadil a proto na tabuli  svítilo skóre 1:1.

Lepší vstup do druhé části měli písečtí. První lajna se sice ještě neprosadila, ovšem ta druhá již ano. Vhazovalo se v obranném pásmu Holubova, Martin Kobližka potvrdil roli hráče, kterému buly opravdu jdou. Vhazování vyhrává a na levém křídle se zmocňuje míčku Marek Sup a tvrdou ránu zastavuje až síť hostující branky – 2:1. O další rozruch se nehokejbalovým způsobem postaral Voves a ten za vražení na hrazení inkasuje pět plus do konce. Dlouhá přesilovka vyústila v gólovou radost až v její poslední minutě. Útočně poskládané komando Lukáš Záleský – Marek Habart si připisují nahrávku a na konci akce je střelec Jirka Mergl, který zvyšuje náskok domácích – 3:1. Zlepšený výkon Písku v této třetině se projevuje i na stavu. Dvě minuty před přestávkou se za spolupráce Martin Kobližka – Marek Sup trefuje Lukáš Záleský – 4:1.

Začala být znatelná převaha v počtu hráčů jednotlivých mužstev. Hosté již jen v sedmi drželi tentýž výsledek až do půle 37. minuty. To právě probíhala přesilová hra, míček si vyměňují Jindra Bárta a Jakub Novák a druhý jmenovaný si všiml dobře naběhnutého Pavla Koláře, který ve volném prostoru mezi oběma kruhy z první prostřeluje brankáře –5:1. Sebevědomí a velkou radost domácích mírně snižuje o minutu a půl hostující kapitán Trkola – 5:2. V čase 39:16 je vyloučen písecký bek za sekání. Na místo dalšího zkorigování stavu, je tu navýšení náskoku. Jmenovitě se v oslabení po asistenci Marka Habarta prosazuje další výpomoc z A týmu Martin Kozák – 6:2. Několik trestů na obou stranách skórem nepohnulo. Až těsně před koncem, přesněji v čase 44:26 se ještě hodně šťastnou trefou prezentuje opět střelec předešlé branky, tedy Martin Kozák – 7:2. Konečný výsledek zní 7:2 ve prospěch Švantláku.

Střely: 38:24, Vyloučení: 3:6, Využití: 2:0, Oslabení: 1:0

Branky a asistence Písku: Novák (Kolář, Záleský), Sup ( Kobližka), Mergl (Habart, Záleský), Záleský (Sup, Kobližka), Kolář (Novák, Bárta J.), Kozák (Habart), Kozák

Sestava HC ŠD Písek B: Koubek – Sup, Bárta J., Vlášek, Hnyk – Kozák, Habart, Mergl – Záleský, Kobližka, Bíba – Kolář, Novák, Kocourek

Autor: Jakub Novák