Další vysoké vítězství mladších žáků nad Třemošnou

Martin Konopa, autor hattricku, bojuje před brankou Třemošné, vzadu přihlíží Matěj Hnyk,

TJ Tatran Třemošná – HC ŠD Písek 1:7 (0:3, 1:4, 0:0)

Po týdnu se oba soupeři znovu potkali na hřišti, tentokrát v Třemošné. Domácí nastoupili s odhodláním konečně sebrat HC ŠD první body v sezoně. Jejich plán hned v první minutě dostal trhlinu, kdy po nahrávce Nechvátala otevřel účet utkání Čapek – 0:1. Hosté se touto brankou uklidnili a šance střídala šanci, ale koncovka byla žalostná. Zejména šance druhé lajny píseckých volali po gólu. V čase 8:40 byl vyloučen domácí Chramosta a hostům stačilo pouze 14 sekund a byl to znovu Čapek, kdo se zapsal mezi střelce – 0:2. Minutu před koncem třetiny putoval míček po ose Hnyk M. – Hanousek – Konopa a posledně jmenovaný uzavřel skóre úvodní třetiny – 3:0.

Hned v úvodu druhé části zahrozil domácí Kucharski, ale Šuhaj byl pozorný a šanci zlikvidoval. Ve druhé minutě prostřední části hráli hosté svoji druhou přesilovku a tentokrát za 19 vteřin uklidil po nahrávkách Šteyera a Měchury do prázdné branky Nechvátal – 4:0. Hosté v polovině utkání vyměnili brankaře, za Šuhaje naskočil mladý Bauš a hned předvedl, jaký je brankář, a lapil superšanci domácího Svobody. V čase 19:51 si svoji druhou branku v utkání připsal po teči Konopa – 5:0. Za minutu na to díky Hanouskovi již 6:0. Pak přišli ke slovu i domácí po krásné samostatné akci Kucharski nedal Baušovi šanci a střelou pod víko zkorigoval – 1:6. 20 vteřin před koncem druhé části s chutí hrající Konopa po nahrávkách Sýkory a Diviše zkompletoval svůj první hattrick v barvách HC ŠD – 7:1.

Třetí část se hrála tak trochu z povinnosti. Domácí smířeni s porážkou a hosté se předháněli v zahazování šancí, a tak skóre zůstalo již nezměněno 7:1.

Branky HC ŠD Písek: Konopa 3, Čapek 2, Nechvátal, Hanousek

Sestava HC ŠD Písek: Šuhaj (Bauš) – Měchurová, Beličková, Hnyk Š., Sýkora – Nechvátal, Hanousek, Šteyer – Čapek, Měchura, Muchl – Hnyk M., Diviš, Konopa

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: Měli jsme z utkání trochu strach, ale jak bylo vidět, celkem zbytečně. Od úvodní minuty jsme diktovali tempo hry. Kdybychom proměnili alespoň půlku šancí tak to muselo skončit dvojciferným výsledkem. Musím pochválit třetí lajnu Diviš, Hnyk M., Konopa, která hrála moc dobře. Ostatně Konopův hattrick mluví za vše.