Pozvánka na víkend - dlouhodobé soutěže vrcholí

Na nejlepšího brankáře KHbL Karla Bučka bude HC ŠD spoléhat i na hřišti Betonovy,
foto: Písecké Postřehy (Václav Kozma)

Všechny dlouhodobé soutěže vrcholí. Jediní žáci se představí v Orange Aréně. B tým zakončí sezónu ve Zlivi proti Olešníku. Přípravka jede na další turnaj do Třemošné. Hlavní pozornost se ale bude upínat v sobotu do Českých Budějovic, kde v přímém souboji o vítěze základní části svede A tým bitvu s nesmiřitelnými rivaly z Betonovy.

Sobota 10:30 žáci HC ŠD Písek – SK Pedagog Č.B.

V posledním kole před závěrečným turnajem v Orange Aréně se na domácím hřišti představí žáci Švantláku. Čeká je pikantní souboj s třetím Pedagogem, který po posledním vzájemném utkání v Českých Budějovicích uvolnil své největší hvězdy právě do HC ŠD. Českobudějovičtí měli nyní dvoutýdenní zápasovou pauzu, kterou jistě využili k pořádnému tréninku a především oklepání se z posledního debaklu 22:0. Ten utrpěli na hřišti vedoucí Škody Plzeň a jde o druhý nejvyšší výsledek soutěže v letošní sezóně.

Písečtí se utkali podruhé za sebou s Třemošnou, tentokrát na jejím hřišti. Stejně jako v domácím zápase, i tentokrát povolili soupeři jediný gól a zvítězili 7:1. Hattrickem se blýskl střelec Martin Konopa. Kromě něj potáhnou švantlákovské barvy k dalšímu vítězství také dva hráči, kteří jsou na čele kanadského bodování soutěže a v této sezóně hájili barvy právě Pedagogu, Matyáš Malecha a Dominik Nechvátal.

Sobota 11:00 HBC Betonova Holubov – HC ŠD Písek

Letošní ročník nejvyšší hokejbalové soutěže na jihu Čech je dramatický až do posledního kola. Kromě postupu do play-off, o který soupeří budějovické týmy Vikings a Falcon, není nic jistého ani na čele tabulky, kde jsou na tom bodově shodně hned tři týmy – Prachatice, Betonova a především HC ŠD. Prachatice již minulý týden odehrály svůj poslední zápas, ve kterém zvítězili na hřišti zálohy Olympu 2:3. O nadcházejícím víkendu tak mohou pouze čekat a sledovat, jak dopadne vzájemné utkání Betonovy a HC ŠD, které lze bez okolků nazvat finálem základní části.

Hostitel píseckého týmu zvítězil v minulém kole jasně v Hospřízi 7:0. Navíc holubovští hlásí před vyřazovacími boji výraznou posilu do svých řad, kterou je známý urostlý hokejový útočník František Mrázek. Úřadující mistři jižních Čech měli o poznání těžší práci, když v domácím souboji s Pedagogem dlouho tahali za kratší konec. Drtivý tlak v poslední třetině ale dokázali zúročit a třemi góly během dvou minut překlopili skóre na svoji stranu. Písecký trenér Marek Kabele věří, že právě závěr utkání dodá týmu potřebné sebevědomí do posledního utkání dlouhodobé soutěže: „Pedagog hrál velice dobře. Takhle aktivně dopředu i dozadu proti nám letos nikdo nezahrál. Kluky to ale nezlomilo a náš obrovský závěrečný tlak vyústil v krásný obrat. Snad nás nakopne do zápasu s Betonovou, ve kterém se rozhodne o vítězi základní části“.

První vzájemné utkání v polovině listopadu v Orange Aréně bylo na branky skoupé. O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých jediný písecký Kubeš zvolil úspěšnou variantu zakončení – samozřejmě bekhendové, a dva body zůstali u Otavy. Konec základní části je také bojem o individuální trofeje. Boj Betonovy a oranžovo-černé družiny bude také soubojem dvou nejlepších gólmanů soutěže. A od začátku sezóny na tu nejsledovanější, vítězství v kanadském bodování, cílí útočník HC ŠD Marek Habart. Na dálku bude soupeřit se starským Martinem Krotkým. Závěrečná bitva Švantláku začíná v sobotu v 11 hodin na budějovickém hřišti Pedagogu.

Neděle 10:00 HC Olešník – HC ŠD Písek B

Písecká záloha se na jaře vzepjala k dobrým výkonům a málem předvedla podobnou stíhací jízdu za play-off jako v loňské sezóně. Je ale již jasné, že letos se na poslední chvíli bohužel neprobojuje a druhé místo neobhájí. Nyní jsou písečtí devátí se čtyřbodovou ztrátou na osmou příčku. V neděli je tak ve Zlivi čeká poslední utkání letošní sezóny, ve kterém je bude hostit desátý Olešník.

Záloha Švantláku přivítala v minulém kole rezervu Suchdola, nepovolila bodový export a zvítězila 4:1, když tři ze čtyř branek vstřelili obránci. Olešník podstoupil víkendový dvojboj. V neděli také přivítal B tým Suchdola, se kterým ale prohrál na nájezdy 3:4. V sobotu na hřišti již jistého vítěze základní části Vltavy podlehl domácím 5:2.

Neděle přípravka turnaj Třemošná

V neděli se ke slovu dostanou také úplně nejmenší Švantláci. Svěřenci trenéra Martina Všetečky zajíždění na další turnaj do Třemošné. Zde se od 11:30 střetnou s Buldoky ze Stříbra. Od 14:30 je pak čeká druhé utkání proti Startu Bělá. Písečtí si vedou výborně a právě Start je jeden ze dvou týmů, který malé Švantláky dokázal porazit.

Redakce

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich