Švantlák v poslední třetině zkolaboval a končí třetí

Holubovský Pokorný (druhý zleva) přijímá gratulace od svých spoluhráčů Mrázka (č.25) a Matláška (č.71), foto www.hbcbetonova.cz

HBC Betonova Holubov – HC ŠD Písek 7:1 (1:1, 0:0, 6:0)

Poslední utkání základní části KHbL sehráli hráči Švantláku v Českých Budějovicích, kde hraje svá domácí utkání Betonova Holubov. Vzhledem k průběhu letošního ročníku, rozhodovalo se v tradiční bitvě o vítězi základní části a složení jednotlivých dvojic pro play-off. Obě mužstva se od začátku snažila o aktivní hru v ofenzivě a zodpovědnost směrem k vlastní brance. Příliš vyložených šancí se tak nerodilo. První gólová vlaštovka přilétla z hole Matláška v 10. minutě a domácí vedli – 1:0. Písečtí se snažili zvýšit svoji útočnou snahu a brzy srovnat skóre. To se jim minutu před přestávkou povedlo, když spolupráci elitní formace zakončil za Daškova záda Habart – 1:1.

V prostřední patnáctiminutovce již přibývalo šancí na obou stranách, ale oba gólmani prokazovali své kvality a nedovolili soupeři další gólovou radost. Tu nepřinesla ani první vyloučení. V souboji těchto týmů šlo o nevídaný jev, když rozhodčí poprvé vylučovali až ve 21. minutě. Po dvou třetinách ale stále svítil na tabuli nerozhodný stav.

Úvod poslední části byl pro domácí z říše snů, pro HC ŠD velká noční můra. Úvodní vhazování vyhrál Mrázek, velká posila domácího týmu, míček na Pokorného. Ten se opřel do střely na vlastní modré čáře a míček se najednou třepotal v písecké brance, to vše za pouhé tři vteřiny – 2:1. Šokování hráči Švantláku ještě nedokázali tvrdý direkt vstřebat a Masopust zasazuje další ránu – 3:1. Za další tři minuty se na brankovišti prosazuje Papež a o vítězi přestává být pochyb – 4:1. Dva slepené góly Pokorného a Janečka navyšují skóre již na 6:1. Necelé dvě minuty před koncem završuje hattrick domácí Pokorný a dává skóre konečnou podobu – 7:1. Nevídaný kolaps ve třetí třetině přinesl nejtěžší porážku HC ŠD za poslední sezóny. Písečtí končí na 3. místě tabulky, když je předskočil ještě českobudějovický Stars.

Branky a nahrávky: 10. Matlášek (Maurenz, Janeček), 31. Pokorný (Mrázek), 31. Masopust (Ivančov), 34. Papež (Masopust), 37. Pokorný (Janeček), 38. Janeček (Heindl, Hejna), 44. Pokorný (Masopust) – 15. Habart (Rod, Gába O.)

Střely: 30:25, Vyloučení: 5:5, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 45

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, Bárta T., Sup, Suchý, Marek, Pelc – Gába O., Rod, Habart – Gába D., Volf L., Vážný – Volf R., Megl, Bárta O., Kozák

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: Dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokejbal s šancemi na obou stranách, ale vstup do závěrečné části se nám vůbec nepovedl. Vaz nám srazil gól po třech odehraných vteřinách od druhé modré čáry. Po tomhle okamžiku mělo hřiště jasného vládce. Betonova nás ve zbytku zápasu převálcovala. Kluci potřebují nějaký nový impulz, a tak před play-off převezme mužstvo Víťa Čapek, jeho zkušenosti jsou k nezaplacení.

Konečné třetí místo znamená, že se HC ŠD střetne ve čtvrtfinále s nepříjemným Pedagogem. Série začíná již v sobotu 27. a v neděli 28. dubna v písecké Orange Aréně v tradičním čase od 11 hodin. Přijďte všichni fanoušci hokejbalu a píseckého sportu povzbudit oranžovo-černou družinu v závěrečné fázi sezóny!