Víťa Čapek vystřílel žákům výhru nad Pedagogem

Víťa Čapek vyráží znovu na zteč branky Pedagogu, foto Alice Hnyková

HC ŠD Písek – SK Pedagog Č.B. 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

V sobotu přivítali mladší žáci HC ŠD na svém hřišti mužstvo z jihočeské metropole – SK Pedagog. Domácí se od úvodního buly do svého soupeře zakousli, ale jejich špatná koncovka dlouho držela ukazatel skóre stále na stavu 0:0. Až minutu před koncem první putoval míček od Muchla k Čapkovi, který vystřelil a krásnou tečí otevřel skóre utkání třetí do party Měchura – 1:0.

Druhá třetina začala pro domácí daleko veseleji. Hned po 28 sekundách Čapek po nahrávkách Muchla a Měchury zvýšil písecký náskok – 2:0. Obraz hry se moc nezměnil a domácí si vytvářeli jednu šanci za druhou. Ty končily buď na výborném brankáři hostí Tomáškovi, nebo se písečtí potýkali se svojí špatnou koncovkou. Ve 21. minutě se po kombinaci první lajny Švantláku trefil opět Čapek – 3:0.

V úvodu poslední části byl hned vyloučen domácí Řezáč, ale hosté si vůbec žádnou šanci nevytvořili. Naopak to byli oni, kdo znovu inkasoval a autorem nemohl být nikdo jiný, než Čapek, který hattrick završil ve vlastním oslabení – 4:0. Hosté téměř neohrozili branku domácího Bauše. V závěru přidal ještě Čapek další dvě branky a uzavřel tak konečné skóre zápasu na 6:0 a svůj bodový příspěvek na 5 branek a 1 asistenci.

Branky a nahrávky: Čapek 5, Měchura

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Sýkora, Hnyk Š., Přibyl, Beličková, Měchurová – Čapek, Měchura, Konopa, Diviš, Řezáč, Muchl, Hnyk M.

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: Dnes jsme se trápili v koncovce. Z 59 střel pouze 6 gólů je opravdu málo. Je vidět, že máme na čem pracovat. Čekají nás do konce soutěže ještě dva zápasy a v nich chceme potvrdit svoji formu a zvítězit.

Autor: Vít Čapek

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde