Béčko zakončilo sezonu výhrou nad Olešníkem

Po závěrečném zápase letošní sezóny nemohlo chybět ani pamětní foto písecké zálohy

HC Olešník – HC ŠD Písek B 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)

Již bez možnosti zahrát si v letošním ročníku play-off zajížděla písecká záloha k venkovnímu zápasu do Zlivi, kde svá ligová utkání sehrává tým Olešníku. Bilance těchto dvou mužstev byla více než jasná. Písek ještě s tímto jihočeským sokem neztratil za dva roky ani bod a v loňském semifinále ho vyřadil jednoznačně 3:0 na zápasy.

Zpočátku střetnutí se hráči spíše oťukávali a žádná vyložená příležitost k vidění nebyla. O první rozruch se postaral vražením na hrazení hostující bek a šel si odpykat dvouminutový trest. Domácí tuto možnost nevyužívají a navíc 14 vteřin po ukončení trestu se po přihrávce od Honzy Procházky chopil míčku právě Marek Sup, který potvrdil roli týmového kanonýra a posílá Švantlák do vedení – 0:1. Neuběhlo ani 11 sekund a přichází další trefa. Skvělým pasem se prezentuje Lukáš Záleský, jenž nachází na modré nehlídaného parťáka z útoku Martina Kobližku a ten dokonale vymíchal brankáře Mičana a bekhendovou kličkou zvyšuje – 0:2. Zjevně frustrovaní domácí se následně dopouštějí faulu, který, naštěstí pro ně, další brankou nekončí. To, co se nepovedlo v početní výhodě, si oranžovo-černí vynahrazují v čase 9:50, kdy je k vidění nejhezčí akce zápasu. Po ose Jindra Bárta – Mates Kocourek se ujímá míčku Jirka Mergl, který vyjíždí zpoza brány a nádhernou samostatnou akcí se dostane až před Mičana, toho si pokládá a s ledovým klidem dává třetí gól Písku – 0:3.

Druhá část byla střelecky výraznější (10:15) a hlavní roli v ní měli oba brankáři. Písecký Lukáš Koubek držel skvělými zákroky klidné vedení svého týmu. Zlepšený výkon potvrzoval i jeho protějšek v brance Olešníku. Ten nestačil jen na jedinou z mnoha střel píseckých. Probíhala přesilová hra Švantláku. Tentokrát se v roli nahrávače představil Martin Kobližka, který dostal do šance Lukáše Záleského. Druhý jmenovaný už byl ve velmi těžkém úhlu, ale i s velkou dávkou štěstí jeho pokus končí v síti – 0:4.

I když je v hokejbale možné opravdu všechno, v tomto zápase to již nevypadalo na nějaký překvapivý obrat. Začala třetí třetina a domácí měli již pouhých 15 minut na případné snížení. Oba týmy si v prvních pěti minutách znovu vyzkoušeli hru v početní výhodě, ovšem neúspěšně. Hrálo se nahoru dolů a mužstva si užívala poslední minuty v letošním ročníku. Čas 39:14 a Lukáš Vlášek zabojoval u mantinelu a dostal se přes dva hráče do útočného pásma. Vyjíždí z rohu a ideálním pasem nachází volného Jakuba Nováka a ten se již druhým střeleckým pokusem mezi betony konečně trefuje do černého – 0:5. V tu chvíli zbývalo do konce něco přes pět minut a pozornost se pochopitelně strhla na Lukáše Koubka, kterému již nezbývalo mnoho k vychytané nule. Bohužel proti byl domácí Ruprecht. Čas 40:44 a dělovka od modré končí v písecké svatyni – 1:5. Minutu a půl před koncem ještě dostávají domácí další možnost početní výhody. Už trochu uvolněná hra píseckých zapříčinila poslední úpravu skóre. Šestnáct sekund před závěrečnou sirénou se dorážkou do prázdné brány trefil Vavroch – 2:5.

I skvělá jarní stíhací jízda, ve které si záloha Švantláku připsala 7 výher a 3 porážky, nenapravila zpackaný podzim. Tři body na sedmé a pouhý jeden jediný bod na osmé místo dělilo písecké od letošních vyřazovacích bojů. Doufejme, že na poslední výkony navážou v nadcházející sezoně a případné těžké souboje o medaile je již neminou.

Branky a asistence HCŠD B: Sup (Procházka), Kobližka (Záleský), Mergl (Kocourek, Bárta J), Záleský (Kobližka), Novák (Vlášek)

Střely: 28:32, vyloučení: 4:3, využití: 1:1

Sestava HCŠD B: Koubek – Sup, Máša, Procházka, Hnyk – Kolář, Novák, Vlášek – Záleský, Kobližka, Tanics – Kocourek, Mergl, Bárta J

Autor: Jakub Novák