Švantlák potvrdil výhodu domácím prostředí a je krok od semifinále

 

Martin Všetečka právě přihrává Lukáši Volfovi na poslední gól druhého utkání,
foto: Písecké Postřehy (Václav Kozma)

 

 

Cestu za 5. titulem v řadě chce HC ŠD Písek jako první zkomplikovat Českobudějovický Pedagog. Tento nevyzpytatelný soupeř měl pro letošní sezonu s hráči Švantláku vyrovnanou bilanci jedné výhry a jedné prohry. V sérii hrané na tři vítězná utkání bylo tedy velice důležité, kdo udělá první krok k postupu. Písek nastoupil do utkání s několika změnami v sestavě. Oranžovo-černé barvy opět po roce oblékli bratři Martin a David Všetečkové a štístko Nikola Gajovský.

 

HC ŠD Písek – SK Pedagog Č.B. 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

stav série 1:0

Zápasy začal jako již tradičně v 11h a kdo nedorazil, může litovat, protože se hrál krásný kombinační hokejbal. Hráči Švantláku hned od začátku vzali otěže zápasu do vlastních rukou a diktovali tempo hry. Za Pedagog chytající extraligová výpomoc z Vlašimi Petr Mikl se musel v brance hodně ohánět. Ke konci 1. třetiny šel pykat za podražení Pedagogský Šimoník. První písecká formace sehrála svoji nacvičenou kombinaci výtečně, ale proti byl opět výborně chytající Mikl. Svoji šanci tak dostalo i druhé přesilovkové komando domácích a to ukázalo, že v jednoduchosti je krása. Po vyhraném vhazování na modré napřáhl Martin Všetečka a jeho vyraženou střelu doklepl do branky Lukáš Volf – 1:0.

 

Druhou třetinu načal po krásné otočce v útočném pásmu Ondřej Gába a poslal Švantlák do dvougólového vedení – 2:0. Hráči Písku přehrávali svého soupeře ve všech směrech a bylo pouze otázkou času, kdy se dočkají další branky. V čase 22:24 rozradostnila Orange arénu i třetí písecká formace, která zamkla soupeře před vlastní brankou. Krásnou kombinaci do prázdné branky pak zakončoval Radek Volf – 3:0.

 

Do poslední části hry vlétl Švantlák opět výborně. V domácí brance chytající David Gába neměl skoro žádnou práci, za to na Mikla v brance hostů se valil jeden útok za druhým. Čas 39:58 a výborně hrající David Všetečka nabíjí Honzu Rothovi a jeho ránu zastavuje až síť hostující branky – 4:0. Zbytek zápasu si už hráči Písku pohlídali a nedovolili soupeři žádnou gólovou radost. V sérii se tak ujmuli vedení 1-0 a to zcela zaslouženě.

 

Branky a nahrávky: 15. Volf L. (Všetečka M.), 19. Gába O. (Kozák, Sup), 23. Volf R. (Kubeš, Vážný), 40. Roth (Všetečka D.)

 

Střely: 51:22, Vyloučení: 4:3, Využití: 2:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 42

 

Sestava HC ŠD Písek: Gába D., Buček – Sup, Kozák, Všetečka M., Suchý, Hronek, Bárta T., Marek – Gába O., Gajovský, Habart – Volf L., Všetečka D., Roth – Volf R., Kubeš, Vážný – Mergl

 

HC ŠD Písek – SK Pedagog Č.B. 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

stav série 2:0

Doslova raketový nástup měli hráči od Otavy do druhého domácího utkání. V závěru úvodní minuty se prosadila první útočná formace domácích. Ondřej Gába svoji střelu poslal pouze do tyčky hostující branky, ale kanonýr Marek Habart si našel odražený míček a pohodlně jej nasměroval do odkryté branky – 1:0. Písečtí pokračovali v útocích na Miklovu svatyni, ale ten statečně odolával. Hosté se však také snažili i směrem do ofenzivy, hrozili především z kolmých přihrávek za domácí obranu, ta však i s pomocí strážce píseckého brankoviště Davida Gáby dokázala jakékoliv nebezpečí všas zažehnat. Když to nešlo Švantláku kombinačně, vzal si v 9. minutě míček Jan Roth a svoji tvrdou střelou jej poslal za bezmocného Mikla – 2:0. Dvougólové vedení domácí uklidnilo a jejich hokejky se vklínila lehkost a hokejbalová radost.

 

Další branky mohli diváci, kteří slušně zaplnili Orange Arénu, vidět na konci prostřední části. To přišla smrtící tříminutovka, ve které oranžovo-černí definitivně rozhodli o osudu druhé čtvrtfinálové bitvy. Nejprve se po přihrávkách veteránů Hronka a Vážného prosadil Sýbek – 3:0. O dvě minuty později stál na konci spolupráce Kubeše a Rotha mladíček Lukáš Volf – 4:0. Devět vteřin před druhou sirénou si prožil gólovou radost na hřišti i první útok. Gajovský výborně našel Ondřeje Gábu a ten opět potvrdil, že letošní jaro má pořádnou střeleckou formu a kromě posledního utkání základní části na Betonově se prosadil ve všech utkáních – 5:0.

 

Poslední třetina se již dohrávala pouze z povinnosti. Přesto nebylo o zajímavé okamžiky nouze. Hosté se pokoušeli alespoň o čestný úspěch, ale David Gába se hodně snažil, aby i ve druhém čtvrtfinále vychytal nulu. Zvlášť zákrokem, kdy na poslední chvíli švihl lapačkou za svými zády a vytěsnil míček do rohu, si ji určitě zasloužil a neztratil by se ani v soutěži o zlatou helmu. Také hostující Mikl předváděl za rozhodnutého stavu výborné zákroky. Smlsnul si především na Davidu Všetečkovi. Ten se ocitl zcela sám před hostujícím gólmanem, skvěle si jej položil a zakončoval do odkryté branky, ovšem jednička Pedagogu dokázala zmobilizovat ruce i nohy a zabránila gólové radosti domácí forvarda. Jediná branka z poslední patnáctiminutovky ovšem stála za to. Martin Všetečka vyrazil z obrany do útoku, ale českobudějovičtí jej odstavili do rohu. Míček se ale dostal k Sýbkovi, který pasem přes celé útočné pásmo našel právě mladšího z bratří Všetečků, ten jej poslal před hostující branku, kde stačilo Lukáši Volfovi pouze nastavit hokejku a míček rozvlnil síť hostující branky – 6:0.

 

Branky a nahrávky: 1. Habart (Gába O.), 9. Roth, 27. Sýbek (Hronek, Vážný), 29. Volf L. (Roth, Kubeš), 30. Gába O. (Gajovský), 35. Volf L. (Všetečka M., Sýbek)

 

Střely: 62:30, Vyloučení: 5:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 61

 

Sestava HC ŠD Písek: Gába D., Buček – Sup, Kozák, Všetečka M., Suchý, Hronek, Bárta T., Marek – Gába O., Gajovský, Habart – Volf L., Všetečka D., Roth – Volf R., Kubeš, Vážný – Sýbek

 

Trenér Vít Čapek zhodnotil úvodní utkání série: K oběma zápasům jsme přistoupili zodpovědně. Pedagog se zde prezentoval jako dobré a nebezpečné mužstvo s vynikajícím brankařem v čele, zvláště v sobotu. Všichni hráči, co zasáhli do hry, se předvedli ve velmi dobrém světle, všechny tři lajny působili kompaktně a o branky se rozdělili rovnoměrně. Hráčům nezbývá než poděkovat za předvedené výkony o víkendu. Pojedeme do Českých Budějovic s cílem ukončit sérii, ale i s pokorou k soupeři.

 

Čtvrtfinálová série se nyní přesouvá do jihočeské metropole. Tam se určitě odehraje v sobotu utkání číslo tři. Pokud by se domácím podařilo zvítězit, čekalo by oba týmy i nedělní utkání. Bližší informace budou ještě zveřejněny na webových stránkách www.hcsdpisek.cz nebo na facebooku www.facebook.com/HCSDPisek.

 

Autoři: Marek Kabele a Václav Pelc

 

Přihlášení
„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012