Ženy HC ŠD přivezly z Berouna 3. místo a první pohár

 

Ženy HC ŠD vybojovaly v Berouně své první medaile a pohár za 3. místo

 

 

Písecké oranžády za sebou mají účast na druhém turnaji. Ve středočeském Berouně v neděli 28. dubna 2013 vybojovaly krásné 3. místo a o jednu příčku si tak polepšily oproti turnaji v Hradci Králové, kde na konci března skončily čtvrté. 

 

Do bojů v rámci Berounského poháru 2013 vyrazily písecké hokejbalistky s posilou. Tým doplnily zkušené hráčky Martina Butulová z SK Pedagog ČB, Tereza Štípková z HBC Plzeň-Litice a česká reprezentantka v in-line hokeji a trenérka žáků v EC Red Bull Salzburg Věra Pančáková. Stejně jako v Hradci Králové se hrálo systémem 3+1 na 2x7 minut, na co si ale písecké musely chvíly zvykat, byl umělý povrch venkovního hřiště. 

 

První zápas turnaje patřil právě hráčkám HC ŠD Písek, které se v něm utkaly s již pro ně známým týmem HBC Fretky Nižbor. Že by mohlo jít o napínavý souboj prozradila už 26. vteřina prvního poločasu, kdy se do brány soupeře trefila Věra Pančáková po asistenci Radky Kocourkové. Fretky se ale nevzdaly a ve druhé polovině jihočeskám během necelých tří minut uštědřily tři góly. Přestože za oranžovo-černý tým v čase 13:15 opět skórovala Věra Pančáková, na vítězství to nestačilo. Pořádající tým, HBC Fretky Nižbor, porazil hráčky z Písku 3:2. 

 

Že umí dávat góly i kmenové členky HC ŠD Písek, dokázala děvčata hned v druhém zápase s HC ESA Praha. Švantlačky se nenechaly zastrašit faktem, že se jedná o tým složený ze zkušených hokejistek a ani prvním gólem, který padl hned v 1. minutě a 18. vteřině. Na konečných 1:1 oranžády vyrovnaly v čase 6:32 ještě během první půle. Autorkou gólu se stala Jana Řežábková za asitence Eriky Mergloé. Úspěšný tah na branku si toto duo zopakovalo ještě jednou, a to v posledním zápase se týmem Svítkov Stars Pardubice. Nejdřív se ale dívky ještě musely utkat s nováčkem soutěže – HC Jestřábi ROŠTěnky Přelouč, který, stejně jako dívky z Písku, začal trénovat loni v říjnu. 

 

Přestože už díky předešlému vystoupení přeloučského týmu bylo jasné, že mají jihočešky navrh, nehrálo se jim zrovna lehce. Situaci jim stěžovala nepříjemná a dosti hlučná skupina fanoušků východočeského celku, která jihočešky častovala nemístnými poznámky a snažila se je svým hrubým chováním rozhodit. Hráčky Švantláku se na to rozhodly odpovědět po svém, a tak po asistenci Hany Beličkové v 5. minutě skórovala Věra Pančáková, o necelou minutu později Martina Butulová a dvě minuty a 45 vteřin před koncem opět Pančáková. Výsledek 3:1 pro oranžovo-černý tým. 

 

V posledním zápase se Svítkov Stars Pardubice se opět prosadilo sehrané duo útočnic Jana Řežábkové a Erika Merglové. Přestože si písecké v první půli na konto připsaly několik nevydařených střel na bránu a samy jeden gól inkasovaly, dokázaly nakonec uhrát remízu. Střelecky se děvčatům začalo dařit v šesté vteřině druhého poločasu, kdy Jana Řežábková skórovala po nahrávce Eriky Merglové. O třináct vteřin později se jihočeský tým radoval z dalšího gólu, který tentokrát obstarala Věra Pančáková po přihrávce Pavlíny Kvíčalové. Po těchto brankách už se střelecky prosadily pouze pardubické, a to jednou, takže konečný stav 2:2.

 

Jedna prohra, dvě remízy a jedna výhry píseckému celku vynesly krásné 3. místo. Kromě zkušeností s umělým povrchem si mnoho Švantlaček odvezlo také různé pohmožděniny. Ty sice k hokejbalu patří, ale tyto měly hořkou příchuť především proto, že se jednalo o mnoho zákeřných a bohužel neodpískaných faulů. 

 

Trenér Jiří Mergl účast na turnaji zhodnotil takto: Hráli jsme výborně a musím přiznat, že jsem byl nasazením holek překvapený. Věřím, že jsme měli na to vyhrát celý turnaj. Na čem ale ještě musíme zapracovat je to, abychom se v hřišti uměli vracet do obranného pásma. Dnes začínáme s intenzivní přípravou na MČR žen, které se koná 18. – 19. května 2013. Kromě jiného nás čeká hodně běhání. Jinak bych chtěl poděkovat všem, kteří nám byli v Berouně fandit a podporovali nás.

 

Konečné výsledky Berounského poháru 2013

 

1. HBC Fretky Nižbor

2. HC ESA Praha

3. HC ŠD Písek

4. Svítkov Stars Pardubice

5. HC Jestřábi ROŠTěnky Přelouč 

 

Nyní už se děvčata připravují na účast na MČR, které se koná 18. – 19.5. v Litomyšli. Držme jim tedy palce!

 

Autorka: Pavlína Kvíčalová

 

 

Přihlášení
„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012