Buček vychytal Pedagog a HC ŠD se znovu po roce střetne v semifinále se Starsem

Trio Mergl - Habart - Roth právě zařídilo vedení 2:0 pro Švantlák

SK Pedagog Č. B. – HC ŠD Písek 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

konečný stav série 0:3

Třetím čtvrtfinálovým utkání pokračovala série hokejbalového play-off mezi píseckým HC ŠD a českobudějovickým Pedagogem, tentokrát v jihočeské metropoli. Favorit od Otavy potvrdil v prvních dvou utkáních svoji roli, a tak měli budějovičtí před domácím zápasem nůž na krku v podobě hrozícího konce sezóny. Ten se přiblížil ještě více chvíli po úvodním vhazování. Domácí Šimoník byl vyloučen a hráči Švantláku okamžitě trestali. Habart si vyměňoval míček s Ondřejem Gábou, ten jej nakonec posunul k mantinelu na dělostřelce Supa a jeho střely jsou prostě a jednoduše nechytatelné – 0:1. Minutu po úvodní brance byl vyloučen písecký Kubeš a Pedagogu se naskytla stejná příležitost na vyrovnání. Ovšem domácím se jí nepovedlo využít. Stejně jako další dvě přesilové hry v první třetině. Stále tak zela kolonka čtvrtfinálových střelců Pedagogu prázdnotou.

V úvodu prostřední části hry se k sehrání přesilových her dostali znovu také hosté, během prvních šesti minut sehráli hned čtyři v početní výhodě. Tentokrát ale již tak produktivní nebyli a Bílého v domácí brance ani příliš neohrozili. Postupně se tak ke slovu dostávali domácí a začínali se tlačit před Bučka v brance Švantláku. Ale písecký gólman prokazoval, že jeho výborné statistiky v průběhu sezóny nebyly dílem náhody a držel jednogólové vedení svého týmu. Dokonce se i několikrát odvážně zapojil do rozehrávky daleko od svého brankoviště, ale i tyto dramatické chvilky hosté přestáli bez úhony.

Ve třetí třetině Švantlák jako by zařadil vyšší rychlost a všechny tři jeho pětky těm domácím zatápěly každé střídání. Největší šance měl asi David Všetečka, kterému tentokrát nebylo přáno radovat se ze vstřelené branky. Hráči Pedagogu se pokoušeli především o rychlé brejky po kolmých přihrávkách za oranžovo-černé obránce, ale nevycházelo jim to tak, jako v píseckých utkáních. Největší příležitostí domácích na srovnání skóre tak byla střela Bárty od poloviny hřiště, která před Bučkem úplně změnila směr a skončila na tyčce jeho brány. Čtyři minuty před koncem řádné hrací doby přišla krásná kombinace píseckých v útočném pásmu. Roth poslal křižnou nahrávku na Habarta, ten z jedné předal míček Merglovi před  domácí brankoviště a zkušený centr lehce zasunul míček mezi Bílého betony – 0:2. Domácí ještě zkusili odvolat svého gólmana, vytvořili si tlak v obraném pásmu Švantláku, ale hosté se výborně bránili. Pak se povedlo ukořistit míček Martinu Všetečkovi, který našel volného Rotha a ten od útočné modré čáry poslal kulatý nesmysl do odkryté klece Pedagogu a pečetil postup HC ŠD do semifinále – 0:3. Stejným skóre jako toto utkání skončila i celá čtvrtfinálové série. Ač se v písecké brance vystřídali dva gólmani, budějovičtí hráči nedokázali za celých 135 minut hry ani jednou alespoň jednoho z nich překonat.

Branky a nahrávky: 3. Sup (Gába O., Habart), 41. Mergl (Habart, Roth), 45. Roth (Všetečka M.)

Střely: 14:23, Vyloučení: 5:4, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 42

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Sup, Kozák, Všetečka M., Suchý, Hronek, Marek, Bárta T., Pelc – Gába O., Mergl, Habart – Roth, Volf, Všetečka D. – Volf R., Vážný, Kubeš – Bárta O.

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: Pedagog odehrál dobré utkání, ale my jsme zdramatizování série nechtěli dopustit. Všichni hráči předvedli, jak se play-off má hrát. Celou sérii jsme poctivě pracovali dozadu a nedovolili soupeři ani jedinou gólovou radost.

Stejně jako HC ŠD, tak i zbylé tři týmy z první čtyřky ukončily své čtvrtfinálové série v nejkratším možném termínu. V semifinále se tak spolu utkají dvojice Betonova – Prachatice a Stars – HC ŠD. Oranžovo-černí si tak zopakují loňský boj o finále, tentokrát ale budou začínat dvojutkáním na hřišti soupeře již příští víkend. Bližší podrobnosti budou opět zveřejněny na webových stránkách www.hcsdpisek.cz a na Facebooku www.facebook.com/HCSDPisek.

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde