Mladší žáci vybojovali v sezóně 2012-2013 stříbro

Stříbrný tým mladších žáků po závěrečném ceremoniálu, foto Alice Hnyková,
spodní řada zleva: Matěj Šuhja, Klára Měchurová, Katřina Beličková, Šimon Hnyk, Matěj Hnyk, Adam Měchura, Ondřej Bauš, Ondřej Muchl, Jiří Diviš
prostřední řada zleva:
 Petr Hanousek, trenér Tomáš Bárta, Martin Konopa
horní řada zleva:
trenér Vít Čapek, vedoucí mužstva Roman Konopa, Hana Beličková, Matyáš Malecha, Vít Čapek ml., Dominik Nechvátal, Matěj Toman, Dominik Sýkora, David Janoušek

V sobotu 4. 5. hostila Orange Aréna závěrečný turnaj skupiny Jih-Západ. Mladší žáci HC ŠD sehráli dvě utkání.

HC ŠD Písek – SK Pedagog Č.B. 11:0 (5:0, 4:0, 2:0)

V prvním zápase se písečtí utkali s týmem SK Pedagog. Švantláci hned na začátku vzali zápas do svých rukou a 3. minuta díky asistencím Muchla s Měchurou a přesné střele Čapka přinesla domácím vedení – 1:0. O necelé dvě minuty později našel před bránou Šimon Hnyk volného Konopu, který zvýšil vedení – 2:0. V 8. minutě Konopa přidal ještě další branku za asistence mladšího z bratrů Hnykových, Matěje – 3:0. Neuběhla ani minuta a domácí přitopili budějovickým hráčům dalším gólem. Tentokrát putoval míček od Nechvátala na Měchuru – 4:0. Poslední gól 1. třetiny nesl podpis Čapka opět po spolupráci Měchury s Muchlem – 5:0.

Prostřední část hry patřila opět domácím. Ve 12. minutě po Čapkově nahrávce zvýšil Měchura – 6:0. O čtyři minuty později si připsala svojí branku i Měchurová – 7:0. V 19. minutě poslal Čapek nahrávku na obránce Sýkoru – 8:0. O poslední gól 2. třetiny se postaral Diviš po asistenci Matěje Hnyka – 9:0.

V poslední třetině domácí tým už pouze kontroloval hru a nepouštěl hostující hráče do svého obranného pásma. Ve 24. minutě po asistenci Muchl a Měchury si připsal branku další branku Čapek a zkompletoval tím svůj hattrick – 10:0. Dvacet sekund před závěrečnou sirénou po nahrávce Beličkové ještě zpečetil vítězství Matěj Hnyk – 11:0. Velkou zásluhu na výsledku utkání měl gólman Bauš, který vychytal čisté konto.

Branky HC ŠD Písek: Čapek 3, Konopa 2, Měchura 2, Měchurová, Sýkora, Diviš, M. Hnyk

HC ŠD Písek – HBC Škoda Plzeň 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Druhý zápas sehráli Švantláci s lídrem tabulky HBC Škoda Plzeň. Již jednou dokázali tento tým, jako jediní, porazit, a tak i do tohoto utkání šli s myšlenkou na vítězství. Bohužel tentokrát síly domácích na vedoucí tým nestačily. V zápase dokázali vstřelit pouze jedinou branku – v 11. minutě po asistencích Čapka s Malechou skóroval Nechvátal. Jinak hrála prim plzeňská Škoda a nedovolila oranžovo-černým zdramatizovat utkání.

Branka HC ŠD Písek: Nechvátal

Sestava HC ŠD Písek: Bauš, Šuhaj – Toman, Beličková, Měchurová, Sýkora, Hnyk Š. – Měchura, Čapek, Muchl – Malecha, Nechvátal, Hnyk M. – Konopa, Diviš

Tímto posledním zápasem zakončili mladší žáci sezonu a z MČR mladších žáků 2012/2013 skupiny Jih–Západ si odnáší krásné 2. místo. Všichni hráči tak s radostí v oranžovo-černých barvách převzali od vedení týmu stříbrné medaile a pohár.

Nejlepší hráči HC ŠD v uplynulé sezóně:
obránce Hana Beličková, brankář Vít Čapek, útočník Matyáš Malecha

Trenér Tomáš Bárta zhodnotil poslední utkání: V utkání proti Pedagogu jsme soupeře ve všem předčili a to ještě mnoho šancí zůstalo nevyužito. Druhé utkání s první Škodou Plzeň bylo daleko těžší a proti dobře hrající Plzni jsme se téměř neprosadili. Ta po zásluze vyhrála. Se sezónou panuje spokojenost. Musím všem hráčů i rodičům za celý rok poděkovat.

Autor: Vít Čapek

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain