Startuje semifinále 2013 - HC ŠD jde opět proti Starsu

Radost po druhém semifinálovém vítězství nad Starsem v semifinále 2012,
foto: Pavel Žemlička

Žáci zakončili sezónu minulý víkend, přípravka ve středu sehrála další utkání, ve kterých opět zvítězila. Na řadě jsou tedy dospělé týmy. První tým startuje boje o finále, ženy se připravují na Mistrovství ČR. Přinášíme tradiční pozvánku na zápasy týmů HC ŠD.

sobota 10:00 1. SF TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek

V sobotu vypuknou semifinálové boje v jihočeské metropoli. Švantlák začíná na Vltavě, kde hraje své zápasy tým Starsu. Dojde k opakování loňské semifinálové série, ovšem letos jsou písečtí hůře postaveným týmem.

Stars ve čtvrtfinále v pohodě přehrál českobudějovický Orel. Nejprve jej na domácím hřišti dvakrát deklasoval 12:0 a 11:0. Na hřišti soupeře pak Stars sice povolil vstřelit Orlům dvě branky, ale přesto dokázal zkušený tým dovést utkání do vítězství 6:2 a ukončit tak sérii v nejkratším možném termínu.

HC ŠD se ve čtvrtfinále vypořádal suverénně s Pedagogem, když soupeři nepovolil vstřelit branku ani v jednom ze tří utkání. Doma zvítězil Švantlák 4:0 a 6:0, v Českých Budějovicích pak ukončil sérii výsledkem 3:0.

neděle 10:00 2. SF TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek

I v neděli budou oranžovo-černí zajíždět do krajského města. Opět dvě hodiny před polednem tam začne druhé semifinálové utkání. Stránky jihočeského hokejbalu přinesli v týdnu rozhovory se zástupci všech semifinalistů, za tým Stars se k našemu týmu vyjádřil útočník Jan Řehout: „Písek vyhrál už čtyřikrát v řadě titul, to hovoří samo za sebe. Je to velice disciplinovaný tým s kvalitním brankářem Gábou a ze střídačky vše řídí Víťa Čapků. Nedělají moc chyb a májí vražedné přesilovky.“ O cílech svého týmu pak má budějovický útočník jasno: „Jednoznačně chceme postoupit, bylo by pěkné konečně přerušit nadvládu Písku. Musíme se vyvarovat zbytečných vyloučení a hrát od první do poslední minuty na 100 procent. Čekám, že to bude opět boj jako minulý rok, plný osobních soubojů a emocí, které k play-off patří.

Za barvy HC ŠD poskytl rozhovor ofenzivní tahoun Ondřej Gába, který mimo jiné řekl: „Stars je velmi kvalitní mančaft a určitě se nám budou snažit oplatit porážku z loňské série, která byla vůbec nejtěžší, co jsem za ty roky play-off zažil. Většina z chlapů jsou urostlí chachaři, navíc je tým ještě posilněný o kluky z David Servisu a s napětím vyhlížející extraligového Nýdla. Teď začíná pravé play-off.“ Cíl Švantláku je jasný – pátý postup do finále v řadě. Jak zmínil Ondřej, Švantlák se bude opět spoléhat na tradičně výbornou týmovou chemii: „Půjdeme s vidinou třech vítězství, ale očekáváme tuhý boj o každý kousek placu. Budeme opět spoléhat na srdíčko a na týmového ducha, které nás po celou mistrovskou éru provází. Teď už to bude top hokejbal, co může tato soutěž nabídnout. Každý tým z první trojice může vyhrát.

neděle 15:00 HC ŠD Písek ženy – HC ŠD Písek B

O nedělním odpoledni můžou fanoušci hokejbalu, kromě cesty do Českých Budějovic, vyrazit také do Orange Arény, kde bude k vidění, alespoň v Písku, něco dosud nevídaného. Od 15 hodin se zde uskuteční přátelské utkání dvou týmů z rodiny HC ŠD mezi píseckou zálohou a ženským týmem. Zatímco pro tým béčka už sezóna oficiálně skončila, pro Oranžády bude toto utkání další přípravou před vrcholnou sportovní akcí roku - MČR žen v Litomyšli. Tam se ženy z oranžovo-černé základny vypraví již příští týden. Přijďte se proto podívat a podpořit členy a zvláště členky HC ŠD rodiny!

Redakce

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain