HC ŠD nezvládl ani jedno venkovní utkání a je na pokraji vyřazení

Jan Sýbek se trefil v obou utkáních, na vítězství HC ŠD to však nestačilo,

Stejně jako v loňském play-off, tak i letos se proti HC ŠD postavil Stars Suché Vrbné. Písečtí ale nemohli na začátku série využít výhodu domácího hřiště, jelikož za svým soupeřem zaostali v základní části o jediný bod. Boj o finále tak začal na českobudějovické Vltavě, kde hraje Stars své domácí zápasy.

TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

stav série 1:0

Sobotní utkání bylo náročné pro všechny hráče, jelikož se museli vyrovnávat s dosti kluzkým povrchem způsobeným deštěm, kterým skrápěl hřiště v průběhu celého utkání. Lépe se s podmínkami ale vyrovnávali domácí, kteří jakoby měli lepší obutí do deště. V polovině první třetině se také dostali do vedení zásluhou přesné teče Řehouta v přesilové hře – 1:0. O minutu později se pak Starsu povedlo zužitkovat další tlak v útočném pásmu. Lekešovu střelu sice David Gába v brance Švantláku ještě zastavil, ale proti Jirákově dorážce již byl bezmocný – 2:0.

O přestávce zkusili písečtí trenéři Čapek a Kabele promluvit ke svým svěřencům důrazněji a efekt se ihned dostavil. Ve 48. vteřině od začátku prostřední části se rychlou střelou prosadil Sýbek a snížil na rozdíl jediné branky – 2:1. Přesto byli domácí stále nebezpečnějším týmem, ale David Gába svými zákroky držel naději hostů na úspěch. V závěru druhé patnáctiminutovky se píseckým naskytla přesilová hra, ale stav zůstal nezměněn.

Úvod poslední třetiny ale hodně zmrazil naděje Švantláku. Konkrétně to byl Unger, který ve 32. minutě vrátil Starsu dvoubrankové vedení – 3:1. Že může být pro hosty ještě hůř, potvrdil ten samý hráč, když přesně v čase 39:00 přidal svůj druhý gól v utkání – 4:1. Poslední jiskřičku naděje pro HC ŠD vystřelil o osmnáct sekund později Roth. Hosté stáhli sestavu na dva útoky a zkoušeli ještě závěrečným náporem s utkáním něco udělat. O všem ale rozhodl minutu a dvě vteřiny před třetí sirénou Cikán, který dal utkání konečnou podobu – 5:2.

Branky a nahrávky: 5. Řehout (Štěrba, Čížek), 10. Jirák (Lekeš), 32. Unger (Krotký), 39. Unger (Cikán), 44. Cikán (Řehout) – 16. Sýbek (Habart), 40. Roth (Gába O.)

Střely: 26:25, Vyloučení: 3:3, Využití: 2:0, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 32

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. (Buček) – Sup, Kozák, Všetečka M., Suchý, Hronek, Marek, Pelc – Gába O., Sýbek, Habart – Mergl, Všetečka D., Roth – Volf R., Kubeš, Vážný

TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

stav série 2:0

První utkání zaslouženě vyhrálo domácí mužstvo. K druhému ale zajížděli písečtí s jednoznačným cílem zlepšit svůj výkon a jedno vítězství si z jihočeské metropole do Písku odvézt. Hosté začali viditelně lépe, ovšem stejně jako v sobotu, tak i v neděli prohrávali od páté minuty zásluhou přesné teče Řehouta – 1:0. Tentokrát však bylo o půl minuty později vyrovnáno, když se před domácí brankou prosadil Všetečka – 1:1. Jenže uběhlo něco málo přes minutu a domácí znovu vedli, těsný náskok jim vrátil Máče – 2:1. Hráči Švantláku ale věděli, že je teprve začátek utkání a nepolevovali ve své bojovnosti. To se jim vyplatilo a znovu se domácím vyrovnali. Druhý gól oranžovo-černých přidal tvrdou a přesnou střelou od modré Sup – 2:2.

Brankové hody pokračovali i v prostřední části hry. V jejím úvodu si písečtí špatně rozebrali a pokryli hráče ve svém obraném pásmu a Lonsmín vrátil Starsu vedení – 3:2. Pak se zdálo, že písečtí vyrovnali, Roth se již radoval, ale rozhodčí branku neviděli a skóre tak zůstalo stále nezměněné. V úvodu 27. minuty se ale již Švantláci mohli radovat naplno, to přesná střela zápěstím od Sýbka skončila za zády Hlaváče – 3:3.

Na začátku třetí třetiny hráli hosté dvě přesilové hry v řadě. První nevyužili, při druhé přišla chyba v rozehrávce a faul píseckých a síly se vyrovnali. Při hře 4 na 4 pak navíc Jirák počtvrté poslal Stars do vedení a s Pískem to nevypadalo dobře – 4:3. Dvě minuty před koncem již začali přípravy oranžovo-černých na hru bez brankáře. Ovšem po vhazování v útočném pásmu hostující hráči propadli a z rychlého protiútoku Lonsmín svoji druhou brankou v utkání přiblížil domácí k druhé výhře – 5:3. Hráči HC ŠD se ale nevzdali a 8 vteřin po domácím týmu se radovali také oni, když se konečně podruhé v utkání trefil také Marek Sup – 5:4. Následná power-play ale již další změnu skóre nepřinesla, a tak i druhý semifinálový bod zůstal domácím Starsu.

Branky a nahrávky: 5. Řehout (Štěrba, Houdek), 7. Máče (Unger), 17. Lonsmín (Štěrba, Cikán), 37. Jirák (Šefčík), 44. Lonsmín (Cikán) – 6. Všetečka D. (Gába O.), 10. Sup, 27. Sýbek (Roth, Všetečka D.), 44. Sup (Gába O.)

Střely: 28:31, Vyloučení: 4:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 48

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. (Buček) – Sup, Kozák, Suchý, Hronek, Marek, Pelc – Gába O., Všetečka D., Habart – Sýbek, Mergl, Roth – Volf R., Kubeš, Vážný

Trenér Vít Čapek zhodnotil budějovická utkání: V sobotu jsme k utkání přistoupili lehkovážně. Po celou dobu jsme tahali za kratší konec a po zásluze prohráli. Druhé utkání jsme odehráli daleko aktivněji a hlavně jako tým. Udělali jsme několik individuálních chyb a ty soupeř potrestal. Stars byl v obou utkáních hladovější po vítězství. Stav série 0:2 není hezký, ale ještě neskládáme zbraně a rozhodně se ještě o postup popereme.

V sobotu bude v písecké Orange Aréně pořádně horko. HC ŠD je na pokraji vyřazení, ale ještě rozhodně zbraně neskládá. Od 11 hodin bude bojovat o čtvrté semifinálové utkání, které by přišlo na řadu v neděli ve stejném čase. Bližší informace budou ještě zveřejněny na webových stránkách www.hcsdpiseck.cz nebo na facebooku www.facebook.com/HCSDPisek.