Zlivi se odplata za finále nepovedla,Švantlák veze 3 body

HBC ZLIV - HC ŠD PÍSEK 3 : 4 (2:0, 0:2, 1:2)

V repríze finále dvou posledních ročníků si lépe vedli obhájci titulu z Písku a domu si tak dvezli všechny tři body.
První třetinu hosté doslova prospali a jen díky výbornému Bučkovi v brance ŠD svítilo na ukazateli skóre 2:0.

O přestávce byl z kabiny hostujícího týmu slyšet důrazný proslov trenéra Čapka, který měl svým svěřencům co vysvětlovat. Ti přijeli do Zlivi pouze s jedenácti hráči do pole, ale překvapivě to byli oni, kdo začal od prostřední třetiny diktovat tempo zápasu. Ve 20. minutě měl na holi snížení Hromádka, ale trefil pouze vyrážečku Veselého v brance domácích. Ve 28. minutě vypálil od modré M. Gareis a O. Gába jeho střelu tečoval do šibenice. Minutu na to Kabele vyhrál vhazování přímo na hůl M. Gareise a ten nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci.

Obrovskou chybou píseckých hráčů začala poslední třetina. Pro zkušeného Jílka nebyl problém překonat studeného Bučka. Dvě minuty na to se k míčku dostal Habart, ale jeho střela orazítkovala pouze tyč zlivské branky. V čase 40:00 bylo vyrovnáno, další vyhrané vhazování Kabeleho proměnil ve třetí branku Hromádka. Když už se zdálo, že o vítězi zápasu budou rozhodovat samostatné nájezdy, vyjel z koutu hřiště V. Roth a jeho neviditelná, na milimetr přesná střela skončila v šibenici domácí svatyně. V následné power-play domácích si už zkušení hosté vedení pohlídali a připsali si tak do tabulky třetí vítězství.

branky: Vebr (Hájek), Božovský (Vlasák), Jílek (Hájek) - O. Gába (M. Gareis), M. Gareis (Kabele), Hromádka (Kabele), V. Roth (Bárta)

sestava ŠD: Buček (Kukrál) - M. Gareis, Pelc, Bárta, Kozák, Marek - Kabele, Hromádka, Habart - O. Gába, Mergl, V. Roth - Kubeš

trenér Čapek po utkání řekl: První třetina byla z naší strany tragická, od druhé jsme hráli to, co jsme si řekli a byli jsme lepším týmem. I v oslabené sestavě jsme předvedli bojovný výkon a po zásluze tady vyhráli.

K dalšímu mistrovskému zápasu nastoupí hráči ŠD v neděli 10. 10., kdy od 10:30 přivítají na svém hřišti tým Tábora.

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich