Zlivi se odplata za finále nepovedla,Švantlák veze 3 body

HBC ZLIV - HC ŠD PÍSEK 3 : 4 (2:0, 0:2, 1:2)

V repríze finále dvou posledních ročníků si lépe vedli obhájci titulu z Písku a domu si tak dvezli všechny tři body.
První třetinu hosté doslova prospali a jen díky výbornému Bučkovi v brance ŠD svítilo na ukazateli skóre 2:0.

O přestávce byl z kabiny hostujícího týmu slyšet důrazný proslov trenéra Čapka, který měl svým svěřencům co vysvětlovat. Ti přijeli do Zlivi pouze s jedenácti hráči do pole, ale překvapivě to byli oni, kdo začal od prostřední třetiny diktovat tempo zápasu. Ve 20. minutě měl na holi snížení Hromádka, ale trefil pouze vyrážečku Veselého v brance domácích. Ve 28. minutě vypálil od modré M. Gareis a O. Gába jeho střelu tečoval do šibenice. Minutu na to Kabele vyhrál vhazování přímo na hůl M. Gareise a ten nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci.

Obrovskou chybou píseckých hráčů začala poslední třetina. Pro zkušeného Jílka nebyl problém překonat studeného Bučka. Dvě minuty na to se k míčku dostal Habart, ale jeho střela orazítkovala pouze tyč zlivské branky. V čase 40:00 bylo vyrovnáno, další vyhrané vhazování Kabeleho proměnil ve třetí branku Hromádka. Když už se zdálo, že o vítězi zápasu budou rozhodovat samostatné nájezdy, vyjel z koutu hřiště V. Roth a jeho neviditelná, na milimetr přesná střela skončila v šibenici domácí svatyně. V následné power-play domácích si už zkušení hosté vedení pohlídali a připsali si tak do tabulky třetí vítězství.

branky: Vebr (Hájek), Božovský (Vlasák), Jílek (Hájek) - O. Gába (M. Gareis), M. Gareis (Kabele), Hromádka (Kabele), V. Roth (Bárta)

sestava ŠD: Buček (Kukrál) - M. Gareis, Pelc, Bárta, Kozák, Marek - Kabele, Hromádka, Habart - O. Gába, Mergl, V. Roth - Kubeš

trenér Čapek po utkání řekl: První třetina byla z naší strany tragická, od druhé jsme hráli to, co jsme si řekli a byli jsme lepším týmem. I v oslabené sestavě jsme předvedli bojovný výkon a po zásluze tady vyhráli.

K dalšímu mistrovskému zápasu nastoupí hráči ŠD v neděli 10. 10., kdy od 10:30 přivítají na svém hřišti tým Tábora. 

Přihlášení
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012