Švantlák se nevzdává, semifinále rozhodne pátý zápas

 

Marek Habart právě vstřílí vítěznou branku ve 3. semifinále,
foto: Písecké Postřehy (V. Kozma)

 

Semifinále KHbL se přesunulo k řece Otavě a písecký HC ŠD musel odvracet dva mečboly svého soupeře. Do sestavy Švantláku se vrátili Tomáš a Ondřej Bártové a Nikola Gajovský. Po dvou letech také oblékl oranžovo-černý dres Jakub Kovář.

 

HC ŠD Písek – TJ Stars Suché Vrbné 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

stav série 1:2

Domácí na svého soupeře vletěli jako uragán. Po 27 vteřinách od úvodního vhazování dostal míček na útočnou modrou obránce Sup a znovu, jako již několikrát v této sezóně, nechal promluvit svoji hokejku a nechytatelnou ranou prostřelil vše, včetně Hlaváče v hostující brance – 1:0. V úvodu třetí minuty byl vyloučen starský Unger a domácí měli první přesilovou hru v zápase. A sehráli jí skvěle, soupeře rozebrali a unavili, míček po ose Gajovský a Ondřej Gába doputoval až ke kapitánovi Písku Hronkovi, kterému stačilo jen nastavit hokejku a poslal jej do odkryté brány – 2:0. V 7. minutě se k sehrání početní výhody dostali také hosté a stejně jako písečtí, také oni využili hned první početní výhodu zásluhou Cikána – 2:1. Hra se po snížení Starsu vyrovnala a zaplněná Orange Aréna sledovala tuhý boj o každý metr hřiště.

 

V prostřední části hry měli hráči Švantláku další dvě přesilové hry, ale ty ke gólovému efektu nevedly. Dál tak pokračovala pravá bitva play-off. V poslední třetině začalo přibývat vyloučených na obou stranách a adrenalin stoupal v tělech hráčů i diváků. Výbuch radosti domácích barev přinesla 38. minuta. Písečtí se osvobodili z hostujícího tlaku, rychlá přihrávka našla rychlonohého Habarta, který běžel sám na Hlaváče. Ten první pokus domácího útočníka ještě kryl, ale písecký matador si s dorážkou dokázal poradit – 3:1. Z dvougólového vedení se ale Švantlák radoval pouze minutu, Lonsmín vykřesal pro Stars naději a snížil na jednogólový rozdíl – 3:2. Ve 42. minutě byly potrestány oba fauly hostů a Písek měl možnost dvojnásobné přesilové hry po celé dvě minuty. Již po čtyřiceti vteřinách se ale jeden z hráčů Starsu mohl vrátit do hry. Habart si vyměnil míček s Martinem Všetečkou, který trpělivě hledal volné spoluhráče. Gajovský si seběhl k tyčce Hlaváčovy branky, kde nikým neatakován počkal na skvělý Všetečkův pas a završil brankový účet utkání – 4:2. Hosté sice ještě získali početní výhodu a zkusili hru bez brankáře, ale to na zaslouženém a vybojovaném vítězství Švantláku již nic nezměnilo.

 

Branky a nahrávky: 1. Sup (Roth), 4. Hronek (Gába O., Gajovský), 38. Habart (Gajovský, Gába O.), 42. Gajovský (Všetečka M., Habart) – 9. Cikán (Unger), 39. Lonsmín (Cikán)

 

Střely: 50:30, Vyloučení: 6:9, Využití: 2:2, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 83

 

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. (Buček) – Sup, Kozák, Všetečka M., Suchý, Hronek, Vážný, Bárta T., Marek, Pelc – Gába O., Gajovský, Habart – Kovář, Kubeš, Všetečka D. – Volf R., Sýbek, Roth – Bárta O.

 

 

HC ŠD Písek – TJ Stars Suché Vrbné 7:1 (3:0, 3:1, 1:0)

stav série 2:2

I ve druhém utkání v Orange Aréně musel písecký HC ŠD zvítězit, aby odvrátil hrozící konec sezóny. Hráči Starsu sice měli lepší začátek zápasu, ale příliš dlouho jim to nevydrželo. Brankostroj Švantláku odstartoval v 7. minutě Roth, který si v útočném pásmu uzmul míček, obkroužil hostující obránce a přesnou střelou švihem propálil Hlaváče – 1:0. Uběhla půlminuta a písečtí se mohli znovu radovat. A radost to byla obrovská, neboť velkou střeleckou smůlu protrhl Ondřej Gába – 2:0. V polovině 9. minuty zavezl do útočné třetiny míček Hronek, posunul jej na Volfa a ten přesnou střelou trefil mezi betony hostujícího gólmana – 3:0.

 

Úvodu druhé části přinesl další početní výhody pro Švantlák. Ty z první třetiny zůstaly sice nevyužity, ale celkově pátá trvala pouze 9 sekund. Při chuti byl znovu Ondřej Gába a připsal si druhou branku v utkání – 4:0. Polovina 21. minuty přinesla týmu Starsu nepopulárního bůra, pod který se po asistenci Habarta podepsal Sýbek – 5:0. Tím také skončilo účinkování Hlaváče v hostující bráně a vystřídal jej Musil. Ve 25. minutě prožili jedinou gólovou radost v utkání také hostující hráči, kteří zužitkovali rychlý kontr tři na jednoho. Úspěšným střelcem byla posila z týmu staronového mistra ČR Vlašimi Jan Nýdl – 5:1. Musil v brance Starsu vydržel s čistým koncem až těsně do druhé sirény. Po třech vteřinách od vyloučení hostujícího Máčeho se radoval ze vstřelené branky Gajovský – 6:1.

 

Třetí třetina se již dohrávala pouze z povinnosti. Oranžovo-černí potěšili své příznivce ještě jedním gólovým zásahem. Rychlý brejk, který založil písecký gólman David Gába zužitkoval po nahrávce Gajovského Sýbek a stal se druhým dvougólovým střelcem zápasu – 7:1.

 

Branky a nahrávky: 7. Roth (Volf, Vážný), 8. Gába O. (Habart, Gajovský), 9. Volf (Hronek), 19. Gába O. (Habart, Všetečka M.), 21. Sýbek (Habart), 30. Gajovský, 33. Sýbek (Gajovský, Gába D.) – 25. Nýdl (Unger, Cikán)

 

Střely: 41:31, Vyloučení: 4:7, Využití: 2:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 65

 

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. (Buček) – Sup, Kozák, Všetečka M., Suchý, Hronek, Vážný, Bárta T., Pelc – Gába O., Gajovský, Habart – Kovář, Kubeš, Všetečka D. – Volf R., Sýbek, Roth – Bárta O.

 

Trenér Vít Čapek k domácím utkáním řekl: V sobotu jsme měli impozantní vstup do utkání, ve 3. minutě jsme vedli 2:0. Stars se dostal do zápasu díky přesilovce. Ty měli výborné. Byla to bitva o každý kousek hřiště, ale ukázali jsme větší vůli po vítězství a po zásluze vyhráli. V neděli na nás Stars vletěl, ale vydrželo mu to pouze první tři střídání. Pak jsme přebrali otěže utkání do svých rukou a po zbytek utkání jsme dominovali v pohybu a hlavně střelbě. Naše hra byla založena na bezchybném brankaři Gábovi a zdravé agresivitě celého mužstva. Musím všechny hráče pochválit za předvedené výkony o víkendu. Teď pojedeme s pokorou na Stars udělat třetí krok.

 

Ve druhé semifinálové sérii je již rozhodnuto. Betonova Holubov zvládla obě utkání na prachatické půdě a po vítězství 3:1 na zápasy postupuje, stejně jako v loňském roce, do finále. V sobotu 25. května se rozhodne, zda se v něm znovu utká s HC ŠD Písek nebo Starsem Suché Vrbné. Písečtí stáli sice na pokraji vyřazení, ale výbornými domácími zápasy se znovu vrátili do boje a ten chtějí úspěšně zakončit na českobudějovické Vltavě. Bližší informace o začátku utkání budou ještě zveřejněny na webových stránkách www.hcsdpiseck.cz nebo na facebooku www.facebook.com/HCSDPisek.

 

Autor: Václav Pelc

Přihlášení
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012