Trenér Jiří Mergl: Holky obdivuju za to, co dokázaly

 

Jiří Mergl přísným okem sleduje vystoupení svého týmu na MČR, foto: M. Kocourek

 

 

Jedním z nejdůležitějších osob, které stojí za prvním jihočeským hokejbalovým týmem žen, je trenér Jiří Mergl. Útočná opora obou mužských týmů se na podzim s chutí chopila nové výzvy a naplno se pustila do práce v nové roli. Nyní se trenér žen HC ŠD ohlíží především za MČR, které proběhlo o víkendu v Litomyšli a na kterém vybojovaly Oranžády pěkné 6. místo.

 

Trenére, jak hodnotíte vystoupení svých holek nejen na mistrovství republiky, ale v průběhu celé letošní sezóny?

 

Chtěl bych především říct a zdůraznit jednu věc. Strašně obdivuju holky, co za těch 6 měsíců dokázaly. Spousta z nich neuměla ani držet hokejku, neznala pravidla, nevěděla, co všechno obnáší hraní, jak se pohybovat. Ony to všechno perfektně zvládly. Navíc se teprve během posledních pár dní učily hrát na celé hřiště a aby to takhle zvládly a hrály vyrovnaně s ostatními týmy, které to již znají dlouho dobu, tak to je fakt paráda. Sám bych to takhle zvládnout nedokázal.

 

Můžete vyzdvihnout nějaké individuality nebo nějaké překvapení?

 

Určitě musím zmínit Lenku Slámovou, která byla vyhlášená nejužitečnější hráčkou MČR. Dále bych rád řekl, že mi velmi překvapila Míša Štědronská, která se naučila hrát hokejbal za 3 týdny. A to od samotných základů práce s hokejkou až po hru na velkém hřišti.

 

Je vidět, že Vám holky dělají pouze samou radost.

 

To určitě, to nejde slovy ani popsat. Jen mě a celý náš tým mrzí zranění Pavli Novotné, která má z mistrovství zlomenou klíční kost. Tak bych jí rád vzkázal, že jí všichni přejeme brzké uzdravení a těšíme se na ní.

 

Jak vidíte svůj tým v porovnání s konkurencí?

 

Jednoznačně je jedna věc, ve které vím, že jsme nejlepší. Ta parta, jakou holky utvořily, to žádný z týmů nemá. Drží strašně při sobě a po celou dobu jsou opravdu jeden tým. V tom je velký rozdíl a určitě příslib do budoucna. Navíc tohle vždycky byla ozdoba Švantláku a holky tedy do naší hokejbalové rodiny skvěle zapadly.

 

Takže určitě budete v započaté práci pokračovat.

 

Ano a všichni se na to moc těšíme. Doufám, že v příští sezóně se už budeme na jednotlivých turnajích umisťovat na medailových příčkách a vozit poháry, jak se na HC ŠD sluší a patří.

 

A slovo na závěr?

 

Rád bych poděkoval všem, co se holkám věnovali, jak klukům gólmanům za brankářské tréninky, tak Matesovi Kocourkovi, který byl také nyní v Litomyšli. A strašně moc děkuji sponzorům, především podnikateli Jaroslavu Novákovi, který nám hodně přispěl, pak také restauraci Ostrov a Víťovi Čapkovi. Moc si jejich podpory vážíme.

 

 

Děkujeme a přejeme týmu žen, ať si užijí zasloužený odpočinek a po něm se vrhnou do přípravy s ještě větší chutí a těšíme se na jejich úspěchy a poháry.

 

Redakce

 

 

Přihlášení
„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012