Švantlák skončil před branami finále a je třetí

David Gába v brance byl velkou oporou HC ŠD, v 5. SF nestačil pouze na jediný pokus Starsu,

Rozhodující páté semifinálové utkání v Českých Budějovicích muselo rozhodnout sérii mezi Starsem a píseckým HC ŠD. Oba týmy zvládly bezchybně svá domácí utkání, ale písečtí byli přeci jen díky posledním dvoum vítězstvím ve větší pohodě, než jejich hostitel.

TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

konečný stav série 3:2

Úvod utkání patřil domácím hráčům, ale hosté začali být také rychle nebezpeční. V 8. minutě gradovala písecká snaha, ovšem pokus Davida Všetečky skončil na tyči Hlaváčovy branky. Prakticky z protiútoku ale udeřil Stars. Nýdl vybojoval v rohu míček pro Jiráka, který se protáhl před Davida Gábu a se štěstím jej překonal – 1:0. Obdržený gól aktivitu Švantláku srazil a do konce první třetiny byli přeci jen lepší domácí.

Po první přestávce se ale vrátili oranžovo-černí do hry. Přečkali oslabení při vyloučení Sýbka a vrhli se také do útoku. Aktivitou a napadáním nedávali hráčům Starsu příliš prostoru a začínali si vytvářet střelecké příležitosti. V 26. minutě přišla také první přesilovka hostů. Ovšem pozorná domácí obrana a především strážce brankoviště Hlaváč nepřipustili žádnou gólovou radost píseckých.

Ve třetí části tlak Švantláku gradoval. Mnohokrát se jeho hráči a příznivci, kterých si udělalo výlet do jihočeské metropole na dvě desítky, chytalo za hlavu při další nevyužité šanci. Znovu zvonila tyč domácí branky, tentokrát byl autorem neúspěšného střeleckého pokusu Habart. V závěru ještě rozhodčí odpustili domácím vyloučení po té, co Gajovský schytal ránu hokejkou do obličeje. Písečtí trenéři si vzali oddechový čas, David Gába byl stažen na střídačku a Švantláci v šesti mužích v poli se pokoušeli o vyrovnání. Přestože domácí se osvobodili pouze za cenu zakázaných uvolnění a míček neustále atakoval domácí branku, ani jeden pokus neskončil za zády Hlaváče. Domácí Stars se tak mohl radovat z postupu do finále a ukončení sezóny HC ŠD. Nadvláda Písku nad jihočeským hokejbalem se tak zastavila na čtyřech titulech a v letošní sezóně bude korunován nový mistr.

Branky a nahrávky: 9. Jirák (Nýdl, Lekeš)

Střely: 18:19, Vyloučení: 2:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 64

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. (Buček) – Kozák, Vážný, Volf L., Suchý, Hronek, Bárta T., Pelc – Gába O., Gajovský, Habart – Kovář, Kubeš, Všetečka D. – Volf R., Roth, Sýbek – Mergl, Bárta O.

Trenér Vít Čapek zhodnotil sérii slovy: Chtěl bych pogratulovat Starsu k postupu. Ukázali všem uplakánkům z regionu, že i Písek se nechá porazit. Byla to velmi vyrovnaná série. Nejdříve jsme stáli nad propastí, ale dva výborné domácí zápasy nás vrátili do hry. V rozhodujícím utkání nevyhrál lepší, ale šťastnější. Všem svým hráčům bych chtěl poděkovat za výkony i přístup v sezóně. Ještě je třeba poděkovat Markovi Kabelemu, který dotáhl tým do play-off. Věřím, že příští rok se opět porveme o pohár a začneme novou sérii.

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich