Přípravka HC ŠD je mistrem Jihozápadu a míří na MČR

Ani u nejmenších nemůže chybět tradiční mistrovské focení, foto: Jaroslav Brčák
ležící zleva: Štěpán Maleček, Aleš Tampier
1. řada zleva: Zdeněk Brousil, Lukáš Polák, David Wimmer, Václav Nymburský
2. řada zleva:
Marek Matašovský, Josef Lechnýř, Miroslav Brčák, Tomáš Kocour, trenér Martin Všetečka, Jan Tomeš

Nejmenší členové oranžovo-černé hokejbalové rodiny, přípravka HC ŠD, se stali vítězi skupiny Jihozápad pro sezónu 2012-2013. Na posledním turnaji ve Stříbře potvrdili malí Švantláci svoji pozici, když znovu vyhráli oba své zápasy a přebrali zlaté medaile a trofej pro mistry! Navíc je již zítra čeká MČR, které se koná ve Svitavách a Moravské Třebové a kde budou písečtí bojovat v konfrontaci dvaceti týmů o trofej nejcennější.

Výsledky HC ŠD na posledním turnaji ve Stříbře:

HC ŠD Písek – TJ Start Bělá nad Radbuzou 9:4 (4:2, 2:1, 2:2)

Branky HC ŠD: Brčák 4, Tomeš 2, Polák 2, Wimmer

HC ŠD Písek – HBC Škoda Plzeň 9:3 (5:0, 2:1, 2:2)

Branky HC ŠD: Matašovský 3, Tampier 2, Polák, Lechnýř, Brčák, Brousil

Sestava HC ŠD: Maleček, Tomeš, Nymburský, Lechnýř, Wimmer, Matašovský, Polák, Kocour, Brousil, Brčák, Tampier

Pro redakci webu HC ŠD poskytl trenér Martin Všetečka rozhovor, ve kterém se ohlíží za celou sezónou.

Přípravku HC ŠD tvoří hráči hokejového IHC, pro které je tak hokejbal doplňkovou přípravou. Kdo za tímto nápadem stál a jak v průběhu sezóny fungovala?

Tak vždycky nám byl v Písku na zimním stadionu hokejbal zakazován, ale i přesto jsme si našli cestu k tomuto sportu a někteří z nás měli kvůli tomu často i problémy. Jelikož jsem v letošní sezóně trénoval děti ročník narození 2003-2004, spojil jsem se s Víťou Čapkem a rozhodli jsme se, že bychom navázali spolupráci a zkusili jsme přihlásit tyto ročníky do soutěže hokejbalu, i když jsme měli ze začátku obavy, aby se nám zápasy nekryly.

Sice vás ještě čeká mistrovství republiky, ale můžete již nyní zhodnotit fungování přípravky? Je v plánu, že spolupráce s IHC bude pokračovat i v nové sezóně?

Po předložení nápadu s hokejbalem jsem se setkal u rodičů s kladným ohlasem a musím jim poděkovat, jak svědomitě k tomuto doplňkovému sportu přistoupili. Výsledky v sezóně hodnotím nad očekávání jako velmi úspěšné. Z dvaceti odehraných utkání jsme měli 15 výher, 2 remízy, 1 prohru a ke 2 utkáním jsme nenastoupili z důvodu překrytí s hokejovými zápasy. Nemůžu teď říct, zda bude spolupráce HC ŠD a IHC fungovat i v příští sezóně, protože momentálně nevíme, jak to v IHC bude vypadat. Já osobně bych byl rád, kdyby spolupráce pokračovala a ještě víc se rozvíjela.

S jakými očekávání jste vstupovali do hokejbalové sezóny?

Já osobně jsem od hokejbalu očekával zkvalitnění jednotlivce v dovednosti s hokejkou, neboť vím, že děti se téhle činnosti individuálně nevěnují. Můžu říct, že se mi to osvědčilo a zlepšení bylo pak postupem času u kluků na ledě vidět. Co se týká výsledků, už jako hráč jsem nerad prohrával a jako trenér na tom nehodlám nic měnit. I když hlavním cílem byla radost ze hry.

Překvapili vás výsledky v průběhu roku a celkové vítězství v jihozápadní skupině?

Ze začátku jsme výsledkům nedávali moc velkou váhu, cílem byla opravdu radost ze hry, zdokonalení práci s hokejkou a zlepšení orientace na malém prostoru. Rodiče od počátku sledovali vývoj svého týmu i výsledky ostatních. Zhodnotili jsme, že patříme mezi 3 nejlepší týmy, a to nás motivovalo k lepším výsledkům, z čehož pramenilo celkové vítězství v jihozápadní skupině.

Jak jste byl spokojen s přístupem hráčů k hokejbalu? Nebyl pro ně problém přechod z ledové plochy na betonová hřiště a naopak?

S přístupem hráčů jsem byl maximálně spokojen. Přechod z ledu na beton pro ně nebyl problém. Naopak, díky pomalejšímu povrchu a pohybu měli na všechno více času. Jediným problémem byl míček, se kterým jsme měli minimální zkušenost a který nám dělal občas problém, ale postupem času si na něj všichni zvykli.

Je možné vyzdvihnout někoho individuálně, překvapil vás někdo z hráčů?

Individuálně nemám koho vyzdvihnout. Kluci se snažili vždy hrát jako tým a pokaždé se střelecky prosadil někdo jiný. Každý hráč, který nastoupil, měl na úspěchu velkou zásluhu a to mě těší. Poděkování patří asistentům (Marek Kabele a Roman Wimmer), kteří mě zastoupili, když jsem se nemohl zúčastnit a také p. Polanskému za zajištění dopravy na turnaje.

Jak hodnotíte ostatní soupeře, se kterými jste se v sezóně utkali?

Každý soupeř měl svou kvalitu.

Přípravky se utkávají vždy formou turnajů, nebyl někde problém s organizací?

Organizace turnajů proběhla všude hladce. Na všech turnajích bylo vidět spoustu krásných momentů a sportovních zážitků.

S jakými ambicemi pojedete na MČR? Můžou fanoušci Švantláku pokukovat i po trofeji nejcennější?

MČR je vyvrcholením naší roční spolupráce mezi HC ŠD a IHC a pro kluky odměnou za celou sezónu. Samozřejmě v koutku duše budeme pomýšlet na nejcennější trofej, ale nevíme co čekat od soupeřů. Budeme se snažit bojovat za HC ŠD s vypětím všech sil a užít si tento vrchol sezony J.

MČR přípravek probíhá od pátku 31. května do neděle 2. Června. O výsledcích HC ŠD budeme informovat na naší facebookové stránce. Všichni přejeme  našim nejmenším, aby pokračovali ve výkonech, které předváděli v průběhu celé sezóny.

Redakce

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain