Na Mistrovství republiky obsadili nejmladší Švantláci výborné 6. místo

 

Radost přípravky HC ŠD po jednom z vítězných utkání

 

Ve dnech 31. 5. – 2. 6. se konalo ve Svitavách a v Moravské Třebové Mistrovství republiky přípravek v hokejbale za účasti 20-ti týmů. Písečtí mladíci byli nalosováni do skupiny B, která hrála na venkovním zimním stadionu ve Svitavách. Ve Skupině se postupně utkali s celky Ježci Heřmanův Městec, SC Dragons Ustí nad Labem, HBC Tygři Mladá Boleslav a TJ ACS Malenovice.

 

V základní skupině nepoznali písečtí hráči porážku a jako jediný tým na mistrovství dokázali získat 12 bodů. Díky těmto výsledkům zároveň postoupili do finálové skupiny, která se hrála na krytém zimním stadionu v Moravské Třebové. Ve čtvrtfinále narazili Švantláci na tým HBC Hradec Králové 1988, který skončil ve skupině A na 3. místě jen vinou horšího skóre. Hradečtí se ukázali jako velmi silný soupeř, a i když výsledek 7:1 pro Hradec hovoří jednoznačně, dění na hřišti vypadalo jinak. Hradečtí dokázali na rozdíl od píseckých mladíků proměňovat své šance. Bohužel první porážka na turnaji přišla pro HC ŠD v nejméně vhodnou dobu. Písecký tým se tak musel spokojit pouze s utkáním o 5. – 6. Místo, ve kterém mu byl soupeřem celek TJ Sršni Svitavy. Také v tomto utkání nedokázali písečtí využít své šance a prohráli 1:4. Celkové 6. místo je přesto velkým úspěchem.

 

Všichni hráči si odnesli skvělý sportovní zážitek a zaslouží velkou pochvalu za skvělou reprezentaci nejen oddílu HC ŠD, ale i města Písek. Více informaci o najdete na stránkách www.mcrpripravek2013.webnode.cz.

 

Výsledky:

Základní skupina Svitavy

HC ŠD Písek – Ježci Heřmanův Městec 5:1

Branky HC ŠD: Polák 2, Měchura 2, Řezáč

 

SC Dragons Ústí nad Labem – HC ŠD Písek 1:11

Branky HC ŠD: Brčák 4, Řezáč 3, Měchura 2, Tampier, Polák

 

HBC Tygři Mladá Boleslav – HC ŠD Písek 1:2

Branky HC ŠD: Brčák, Řezáč

 

TJ ACS Malenovice SV – HC ŠD Písek 3:5

Branky HC ŠD: Měchura 2, Tampier J., Tampier A., Polák

 

Finálová skupina Moravská Třebová

Čtvrtfinále: HC ŠD Písek – HBC Hradec Králové 1988 1:7

Branka HC ŠD: Brčák

 

O 5. – 6. místo: HC ŠD Písek – TJ Sršni Svitavy 1:4

Branka HC ŠD: Matašovský

 

 

Sestava HC ŠD:

Maleček, Kurfirst, Tomeš, Polák, Wimmer, Kříž, Lechnýř, Kocour, Brčák, Řezáč, Měchura, Matašovský, Konopa, Tampier A., Nymburský, Polanský, Tampier J.

 

 

Autor: Martin Všetečka

Přihlášení
„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012