Vstup do sezóny se HC ŠD na hřišti Orlů vydařil

Obránce Martin Kozák přesnými nahrávkami nasměroval HC ŠD k vítězství v prvním utkání,
foto: Archiv HC ŠD

Orel Č. B. – HC ŠD Písek 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)

K prvnímu utkání nové sezóny 2. NHbL zajížděli písečtí hokejbalisté do Českých Budějovic, kde je hostil místní Orel. Trenér Čapek měl k dispozici pouze devět hráčů do pole, a tak oranžovo-černé nečekal, i vzhledem k velkému teplu, jednoduchý zápas.

Přesto to byli hosté, kdo byli od začátku nebezpečnější. V první třetině hrozili především po střelách Davida Gáby, kterému ale nebylo dopřáno užít si střeleckou oslavu. Domácí se k výraznějšímu ohrožení Bučka v brance Písku dostali až v polovině úvodní třetině při první přesilové hře. Hosté ji ale dokázali přestát bez úhony a vzápětí získali stejnou výhodu písečtí. Ovšem také se jim nedařilo prostřelit Lexu v brance Orlů. Když již skončila početní výhoda, Kozák přihrál míček na Gábu, ten tentokrát volil místo nahrávku a našel osamoceného kapitána Hronka, který otevřel střelecký účet utkání i nové sezóny – 0:1.

Společně se sirénou mezi třetinami byl vyloučen další domácí hráč, a tak vstupoval Švantlák do prostřední patnáctiminutovky s další přesilovou hrou. Ta se jim ale příliš nedařila. Kabele se tedy rozhodl vzít to na svoji hokejku a střelou od modré zaskočil obranu Orlů – 0:2. O tři minuty později, další početní výhoda písecký a další gólová radost. Míček putoval po ose Kozák – Hronek – Vážný a posledně jmenovaný zvyšoval již na 0:3.

V poslední třetině se ale domácí dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky. Pomohla jim k tomu dvojnásobná početní výhoda a střelec Tolar, který se prosadil nejprve ve hře pěti proti třem – 1:3. Následně pokračovala již klasická přesilová hra a byl to znovu Tolar, který tentokrát za šťastného odrazu od Bučkovy výstroje snižoval na 2:3. Utkání tak dostalo nový náboj a byl to boj o každý centimetr hřiště. Jenže Švantlák měl ve své sestavě Kozáka, který i na konci zápasu běhal po hřišti jako mladý atlet. Ve 41. minutě nejprve zkoušel dvakrát Lexu překonat sám, třetí střelu pak tečoval před bránou clonící Pelc, Kozák si připsal třetí asistenci v utkání a HC ŠD navýšil znovu své vedení – 2:4. Orlům se podařilo ještě vykřesat jiskřičku naděje, když se o minutu později střelou ze středního pásma prosadil Vostrácký – 3:4. Ovšem písečtí si první tři letošní body již vzít nenechali a radovali se ze zaslouženého vítězství.

Branky a nahrávky: 34. Tolar (Radouch, Janeček), 35. Tolar, 42. Vostrácký (Klomfar, Binter) – 12. Hronek (Gába D., Kozák), 16. Kabele (Sup), 19. Vážný (Hronek, Kozák), 41. Pelc (Kozák)

Střely: 16:23, Vyloučení: 6:5, Využití: 2:2, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 35

Sestava HC ŠD Písek: Buček (Čapek ml.) – Hronek, Sup, Suchý, Kozák – Gába D., Kabele, Vážný – Megl, Pelc

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: Stejně jako na turnaj do Blatné, jsme i k prvnímu mistrovskému utkání cestovali ve velmi kombinované sestavě. I přesto jsme půlku zápasu v 9 lidech kontrolovali vývoj utkání. Pak přišla dvě zbytečná vyloučení a rázem to bylo o gól. Nakonec jsme ale vítězství uhájili. Za dnešní výkon patří hráčům poděkování.

V sobotu se představí Švantlák poprvé v domácí Orange aréně. Od 13 hodin bude hostit Stars, kterému mají písečtí co vracet za semifinálové vyřazení. Utkání těchto dvou soupeřů tradičně přináší pěkné hokejbalové okamžiky, takže se mají diváci určitě na co těšit.

Autor: Václav Pelc

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich