První domácí utkání Švantlák proti Starsu nezvládl

 

Marek Sup (v černém) se jednou zapsal mezis střelce, na výhru to však nestačilo
foto: Václav Kozma (Písecké Postřehy)

 

HC ŠD Písek – TJ Stars Suché Vrbné 2:4 (0:1, 1:1, 1:3)

Prvním soupeřem HC ŠD v domácí Orange aréně byl Stars Suché Vrbné, tedy jeden z největší rivalů v soutěži a hlavně tým, který dokázal jako první po pěti letech na konci května vyhrát nad Švantlákem sérii play-off. Hosté přijeli k Otavě v kompletní sestavě, za to písečtí mají se svým složením stále velké problémy. Museli tak využít celou pětici hráčů ze své rezervy, jejíž zápas předcházel hlavnímu taháku sobotního programu v Orange aréně.

 

Hostům také patřil úvod utkání, do něhož vstoupili aktivně a tlačili se před Bučka v brance domácích. V 7. minutě ho překvapil svoji střelou pod břevno Houdek a Stars šel do vedení – 0:1. Pak se také osmělili písečtí, začali hru vyrovnávat a vytvářeli si nebezpečné šance. Hlaváč v brance Starsu ale byl pozorný a držel čisté konto.

 

Do prostřední části šli domácí s cílem konečně překonat hostujícího gólmana. Výsledkem jejich snahy bylo první vyloučení hráčů Starsu. To však ještě zůstalo gólově nepotrestáno. Při dalším prohřešku hostů proti pravidlům, který byl znásoben dvojnásobnou početní výhodou, však již domácí byli úspěšnější. Gába našel volného Kozáka, který na nic nečekal a střelou mezi Hlaváčovy betony zařídil první gólovou radost Švantláku – 1:1. Pak utekl písecký Kolář, při zakončení byl faulován, ale rozhodčí Zachoval k překvapení všech domácích hráčů a diváků nenařídil trestné střílení, ale pouze udělil menší trest pro obránce Starsu. Tuto početní výhodu však oranžovo-černí využít nedokázali.

 

Poslední patnáctiminutovka byla gólově nejbohatší z celého utkání. Ve 34. minutě poslal Stars znovu do vedení ranou od modré Krotký – 1:2. Pak přišlo poslední vyloučení hostů v utkání a domácí opět trestali. Úspěšný byl dělostřelec Sup, který se poprvé dostal ke své obávané střele za modrou čárou a Hlaváč byl bez šance – 2:2. Radost píseckých ale bohužel netrvala více než 56 vteřin, neboť ve 37. minutě vystřelil od červené čáry Šebek a Buček, který neměl svůj den, opět kapituloval – 2:3. Hráči Švantláku byli rychlou odpovědí hostů zaskočeni, přesto se pokoušeli o třetí vyrovnání. Ondřej Gába několikrát v utkání nebezpečně pálil, ovšem stejně jako jeho mladší bratr v 1. kole, ani on nedokázal mířit do černého. I druhá formace píseckých přikládala ruku k dílu, ale Hlaváč držel hostující tým ve vedení. Písek zkusil dlouhou hru bez brankáře, ale znovu narážel na jistého Hlaváče. Necelou půl minutu před závěrečnou sirénu se navíc povedl hostům útočný brejk a Osenský pojistil vítězství svého týmu – 2:4.

 

Branky a nahrávky: 29. Kozák (Gába O., Vážný), 36. Sup (Kozák, Bárta) – 7. Houdek (Čížek), 34. Krotký (Hlaváč), 37. Šebek (Krotký), 45. Osenský (Čížek, Houdek)

 

Střely: 33:33, Vyloučení: 2:5, Využití: 2:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 32

 

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, Kozák, Pelc, Sup, Procházka – Gába O., Bárta O. Vážný – Mergl, Kolář, Bíba, Kocourek

 

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: V utkání jsme si vytvořili dostatek brankových příležitostí, ale naše žalostná koncovka a výkon brankařů rozhodli o tom, že body putují do Českých Budějovic. Hráči z B týmu se předvedli ve velmi dobrém světle.

 

Ve 3. kole 2. NHbL zajíždějící v sobotu 21. září písečtí hokejbalisté znovu do jihočeské metropole, kde je budou od 11 hodin hostit Vikingové. S tímto soupeře se Švantlák utkal před začátkem soutěže na turnaji v Blatné a zvítězil 1:0 po nájezdech.

 

 

Autor: Václav Pelc

Přihlášení
„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012