Mladší žáci mají za sebou vítězný vstup do sezóny

V prvním utkání sezóny přehráli ml. žáci jednoznačně zálohu Plzně, foto Alice Hnyková

HC ŠD Písek- HBC Škoda Plzeň B 6:1 (3:20, 2:0, 1:1)

V prvním letošním mistrovském utkání mladších žáků přivítal písecký HC ŠD již tradičního soupeře z Plzně. Domácí do utkání nastoupili pouze s 9 hráči do hry. I přesto od začátku utkání diktovali tempo hry a ve 3. minutě otevřel skóre Matěj Hnyk – 1:0. Hosté se osmělili až na začátku 5. minuty a vytvořili si několik brankových příležitostí. Brankář Bauš ale byl vždy na svém místě. V 11. minutě opět Matěj Hnyk zvýšil na 2:0 a to nebyl v první třetině ještě konec. Za dalších 42 sekund začal svůj brankový příděl Konopa – 3:0.

Ani ve druhé třetině se průběh hry nezměnil a domácí dál ohrožovali hostujícího Šlechtu v brance, který se vyznamenal zejména při šancích Měchury a Kurfursta. Až v 18. minutě se ho podařilo znovu překonat Konopovi – 4:0. Ve 21. minutě předvedl domácí kapitán Měchura krásnou akci a upravil skóre po 2. třetině na 5:0.

Ve třetí třetině si dále hráči Švantláku vytvářeli dostatek šancí, ale skóre se měnilo na druhé straně. Po akci Sýkory překonal jinak bezchybného Bauše plzeňský Kohout – 5:1. V poslední minutě završil svůj hattrick Konopa a upravil na konečných 6:1.

Branky HC ŠD: Konopa 3, Hnyk M. 2, Měchura

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Hnyk Š., Hnyk M., Kurfurst, Měchura, Konopa, Dráb, Perský, Přibyl, Kroupa

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: Měli jsme z utkání celkem obavy. Jak z malého počtu hráčů, tak i z malé rozehranosti. Ale utkání jsme nakonec zvládli a kluci zaslouží pochvalu.

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde