Prohra u Vikingů znamená druhý bodový půst v řadě

Stále aktivní legenda píseckého týmu Zdeněk Vážný (v popředí na snímku z domácího utkání se Starsem) vstřelil jediný gól HC ŠD proti Vikingům,
foto: Diana Procházková, týdeník 5 plus 2

HBC Vikings Č. B. – HC ŠD Písek 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Také k druhému venkovnímu utkání cestovali písečtí hokejbalisté do Českých Budějovic. Tentokrát ale zamířili na hřiště Vltavy, kde je hostili Vikingové. Domácí se hned do svého soupeře opřeli a vytvořili si v úvodu utkání mírný tlak. Ten však dokázali písečtí přestát a sami také začali ohrožovat branku Vikingů, kterou hájil Tichátzek. Jako první se však radovali českobudějovičtí, když se jim v 10. minutě podařil rychlý kontr a Nedvěd trefil skákající míček nad Bučkovo rameno – 1:0. Hosté mohli prakticky vzápětí srovnat skóre při přesilové hře, ale Tichátzek odolal.

Švantláci se díky častým vyloučením příliš do hry nedostávali, Vikingové však početních výhod využít nedokázali. Zužitkovali až pátou přesilovou hru ve 23. minutě znovu zásluhou Nedvěda – 2:0. Hosté mohli srovnat v závěru prostřední patnáctiminutovky, ale domácí obrana dokázala všechny ataky píseckých ubránit.

Trest domácího Mareše pokračoval i na začátku poslední třetiny. Písek svého soupeře zamkl v jeho obranné třetině a pokoušel se o vstřelení kontaktního gólu. Těsně po zapojení domácího útočníka zpět do hry se jim to konečně povedlo. Hromádka přihrál na modrou čáru nestárnoucímu Vážnému a ten střelou zápěstím poslal míček za Tichátzkova záda – 2:1. Hosté se ale ze snížení neradovali příliš dlouho. Vikingům totiž vyšla kombinace v útočném pásmu a spolupráci Mrkvana a Jana Bušty zakončoval do odkryté brány Filip Bušta – 3:1. O minutu později klesly naděje Švantláku na zvrat ještě níže, to dokončil svůj hattrick třetím úspěšným zásahem Nedvěd – 4:1. Oranžovo-černí si přesto vytvořili ještě šance, ale i přes nejpovedenější třetinu zápasu především v útočném pásmu, nedokázali znovu dostat míček do domácí branky.

Branky a nahrávky: 10. Nedvěd (Bušta F.), 23. Nedvěd, 34. Bušta F. (Bušta J., Mrkvan), 35. Nedvěd (Mareš) – 32. Vážný (Hromádka, Pelc)

Střely: 16:19, Vyloučení: 7:7, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 13

Sestava HC ŠD Písek: Buček (41. Čapek ml.) – Hronek, Pelc, Procházka, Suchý – Hromádka, Kozák, Vážný – Mergl, Kolář, Bárta O.

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: Ani na další zápas jsme necestovali v kompletní sestavě, už to začíná být trochu na pováženou. V tomto utkání jsme si vytvořili minimum šancí. Soupeř byl běhavý a nepříjemný a s tím jsme se nedokázali vyrovnat. Nezbývá nic jiného než zatnout zuby a začít pořádně makat.

V sobotu na Svatého Václava bude HC ŠD od 13 hodin hostit v Orange aréně táborské Husity. Oranžovo-černý dres by měl po svém návratu z druhé strany Atlantiku znovu obléknout nejlepší hráč Švantláku v minulé sezóně Marek Habart.

Autor: Václav Pelc

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich