Mladší i starší žáci o víkendu naplno bodovali

František Řezáč (vpravo) přijímá gratulace ke svému druhému gólu od svých spoluhráčů Martina Konopy (č. 9) a Matěje Hnyka (č. 5)

HC ŠD Písek – SK Pedagog Č. B. 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Mladší žáci HC ŠD v sobotu nastoupili ke svému druhému utkání v soutěži, tentokrát proti rivalovi z Pedagogu. Hráči Pedagogu se po náhodné akci ujali vedení, ale to jim dlouho nevydrželo. Již o minutu později vyrovnal na 1:1 domácí kanonýr Řezáč. Ve druhé třetině se domácí hráči předháněli, kdo spálí větší šanci, ale i přesto se jim podařilo vsítit tři branky a ujmout se vedení 4:1. V poslední části hry přidali písečtí opět další tři branky a uzavřeli účet utkání na 7:1.

Branky HC ŠD: Řezáč 2, Konopa, Hnyk M., Kroupa, Kajman, Šuhaj

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková K., Hnyk Š., Hnyk M., Konopa, Kurfurs, Tampier, Kroupa, Kajman, Šuhaj, Řezáč

Trenér Martin Všetečka po utkání řekl: Mohli jsme nastřílet více branek. Kluci z hokeje to mají jako doplňkový sport a moc toho s míčkem nenahráli, ale projevují se návyky z hokeje. Až si vše osahají, bude to ještě lepší. Ryzí hokejbalisté tam tvrdí muziku a střílí góly.

Proti Blatné táhli Švantlák za vítězstvím především Ondřej Duchoň (vpředu)
a Vít Šimůnek (vzadu), oba v utkání zaznamenali dvě branky

TJ Datels Blatná – HC ŠD Písek 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Starší žáci HC ŠD zajížděli v neděli ke svému prvnímu utkání do Blatné, kde se jim postavili místní Datlové. Těsně před sezonou přestoupili z Blatné dva hráči, Muchl a Sýkora, do Písku. Tento transfer nebyl zrovna jednoduchý, a tak se očekávalo utkání plné emocí. Zápas začal oťukáváním z obou stran a hra se odehrávala vesměs ve středním pásmu. První se osmělili domácí a Vinter tvrdou střelou vyzkoušel pozornost Čapka v brance Švantláku. Na začátku 7. minuty se pěkně po kruhu otočil Duchoň a svojí střelou vyhnal všechny pavouky ze šibenice Šuhajovi branky – 0:1. Zejména první a druhá lajna oranžovo-černých dělala domácím problémy, ale včas vše vyřešil brankář Datlů Šuhaj. Také domácí si vytvořili šance, zejména nebezpečné byly ty z hole Braunové a agilního Vintera. Ten se dočkal v 11. minutě, kdy se po dlouhé nahrávce Brauna protáhl kolem hrazení a prostřelil brankaře Čapka a vyrovnal na 1:1.

Ve druhé třetině se hra rozkouskovala častýma vyloučeními, a tak za zmínku stojí pouze tyčka po střele hostujícího Rychlíka a na druhé straně bomba Havla do břevna. Když už si všichni mysleli, že se branky v této třetině nedočkají, utekl hostující Šimůnek po levém křídle a nechytatelnou ranou poslal svůj tým do vedení – 1:2.

Ani ve třetí části se průběh hry moc nezměnil. Domácí se pokoušeli o vyrovnání, ale hostující brankář byl vždy na svém místě a držel ambice svého týmu na vítězství v utkání. Hosté se snažili hlavně o pozornou obranu, a když se naskytla příležitost, tak také útočili. Na konci 9. minuty byl vyloučen hostující Rychlík a domácím se naskytla jedna z posledních příležitostí ke srovnání skóre. Vše ještě umocnili odvoláním brankaře a hrou v šesti hráčích v poli. Písecký Měchura ale vyhrál buly a Duchoň bekhendem přes celé hřiště skóroval – 1:3. Domácí od této chvíle nasadili do branky mladíčka Bauše, kterého hned po návratu z trestné lavice prostřelil Rychlík – 1:4. O necelých 30 sekund později ještě navyšoval vedení Švantláku svoji druhou brankou v utkání Šimůnek – 1:5. Domácí pouze 15 sekund před koncem zkorigovali výsledek na 2:5.

Branky HC ŠD: Šimůnek 2, Duchoň 2, Rychlík

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Hnyk Š., Janoušek, Sýkora, Rychlík, Diviš, Hanousek, Duchoň, Šimůnek, Hnyk M., Muchl, Měchura, Roth

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: Bylo to naše první letošní utkání. Měli jsme z utkání trochu obavy, jak se vyrovnáme s přechodem do vyšší kategorie, ale myslím, že jsme to zvládli celkem dobře. Hráče musím pochválit za bojovnost. Máme ještě na čem pracovat, ale to nám ukáže i příští utkání v Jindřichově Hradci.