Švantlák se vrátil na vítěznou vlnu kanonádou proti Táboru

 

Lukáš Volf vstřelil Táboru čtyři branky, foto: Václav Kozma - Písecké Postřehy

 

HC ŠD Písek – SK Tábor 12:1 (2:0, 3:0, 7:1)

Ve druhém domácím utkání přivítali písečtí hokejbalisté táborské Husity. Těch přijelo k Otavě pouze šest hráčů do pole. To šéf domácí střídačky Vít Čapek měl tentokrát k dispozici poprvé tři útočné formace a dvě obrany. Z cest po Spojených státech se vrátil nejlepší hráč HC ŠD v minulé sezóně Marek Habart, poprvé naskočili také Petr Přibyl a Lukáš Volf. Hráči Švantláku se hned od začátku tlačili před hostující bránu, ale do vyloženější šance se nemohli prosadit. Poprvé se to povedlo až v 5. minutě a domácí se mohli radovat z gólového úspěchu Lukáše Volfa – 1:0. Na další vstřelenou branku se čekalo až do závěru úvodní třetiny, kdy se střelou od modré prosadil Přibyl – 2:0.

 

Písecký trenér nebyl o přestávce spokojen s předváděnou hrou a ke svým svěřencům měl hlasitější proslov. Jeho slova padla na úrodnou půdu hned v začátku prostřední patnáctiminutovky, kdy se ve vlastním oslabení prosadil Hromádka – 3:0. O dvě minuty později se poprvé v utkání trefil Pavel Bíba a náskok domácích narůstal – 4:0. Další šance Písku zůstávaly nevyužity až do 27. minuty, kdy se svým důrazem na brankovišti prosadil Ondřej Bárta – 5:0.

 

Do poslední třetiny nastoupil do domácí branky Víťa Čapek mladší a hned musel lovit míček ze své sítě, když jej překonal Chrt – 5:1. To ale bylo od Husitů vše a již se prosazovali jen domácí. Od 35. minuty následovala tříminutovka, kdy se domácí třikrát prosadily. Nejprve Lukáš Volf zvyšoval na 6:1. Pak se po pěkné akci první pětky prosadil kapitán Hronek – 7:1. Ve 37. minutě dovršil svůj hattrick Volf – 8:1. Ve 40. minutě se znovu prosazuje Pavel Bíba – 9:1. Jubilejní desátou branku HC ŠD a svoji čtvrtou v utkání přidal Lukáš Volf – 10:1. Pak, i díky přesné teči hostujícího hráče, využil jedinou přesilovku domácích Marek Sup – 11:1. Skóre uzavřel minutu před koncem Pavel Bíba, který tím zkompletoval svůj hattrick – 12:1.

 

Branky a nahrávky: 5. Volf (Kozák), 14. Přibyl (Mergl, Volf), 16. Hromádka, 18. Bíba (Kabele, Kozák), 27. Bárta, 35. Volf (Přibyl, Mergl), 36. Hronek (Hromádka, Kabele), 37. Volf (Pelc), 40. Bíba (Kolář, Hronek), 41. Volf (Mergl), 44. Sup (Mergl), 44. Bíba (Hronek) – 33. Chrt (Šimeček)

 

Střely: 66:16, Vyloučení: 3:1, Využití: 1:0, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 40

 

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál (31. Čapek ml.) – Hronek, Kozák, Přibyl, Sup – Hromádka, Kabele, Habart – Mergl, Pelc, Volf – Bíba, Bárta O., Kolář

 

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: I přes dnešní vysoké vítězství jsem nebyl moc spokojený s předvedenou hrou, zejména v první třetině jsme hráli těžkopádně bez pohybu a střelby. Tábor v malém počtu hráčů byl nepříjemný a vytvářel si i šance. V příštích utkáních musíme zlepšit zejména pohyb bez míčku a důraz před brankou.

 

K dalšímu utkání zajíždí v sobotu HC ŠD na hřiště Pluhova Žďáru, kde hraje své domácí utkání Hospříz. Písečtí určitě budou chtít pokračovat ve střeleckých hodech, jaké předvedli proti Táboru.

 

 

Autor: Václav Pelc

Přihlášení
„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012