Pozvánka na víkend – v Orange Aréně poprvé turnaj žen

Přinášíme vám tradiční předvíkendový přehled zápasů, v nichž se představí oranžovo-černé barvy. Do Orange Arény můžete na hokejbal zavítat po oba dva volné dny. V sobotu se zde poprvé představí ženský hokejbal, Písecký pohár v minihokejbale žen pořádají naše Oranžády. V neděli pak v pravé poledne zahájí své další utkání mladší žáci, kteří budou chtít i do třetice v domácím prostředí zvítězit. Mužské týmy čeká naopak cestování do Pluhova Žďáru, resp. Suchdola nad Lužnicí.

Sobota ženy Písecký pohár

V sobotu v 10:00 vypukne historická událost. Písecká Orange Aréna poprvé hostí ženský hokejbal. Domácí hráčky tentokrát nemusejí nikam cestovat, naopak se těší, až svým soupeřkám budou moci předvést náš svatostánek. Celkem se u Otavy představí pět týmů, které si to spolu rozdají systémem každý s každým. Poslední utkání je plánováno od 14:30 a po něm bude následovat slavností vyhlášení výsledků. Kdokoliv může, určitě by neměl na této akci chybět.

Sobota 12:30 2. NHbL SK Hospříz – HC ŠD Písek

Mužské týmy čeká naopak sobota na cestách. Na A tým čeká stanice stanice Pluhův Žďár, kde hraje svá domácí utkání SK Hospříz. Oranžovo-černí přerušili minulý týden sérii dvou proher, což odnesl Tábor, který odjížděl z Písku s rovným tuctem branek. Nutno podotknout, že hosté přijeli pouze s šesti hráči do pole, za to domácí konečně dali dohromady tři útočné formace. Jak se ale poskládají na výlet proti Hospřízi, to je zatím velmi nejisté.

Svěřenci trenéra Mikla zvítězili v minulém kole na hřišti Falconu 3:2 a připsali si první body v letošní sezóně. Díky tomu jsou nyní na 8. místě, tři body za píseckými, kteří se nacházejí na 5. místě.

Sobota 15:00 KHbL SK Suchdol n. Lužnicí B – HC ŠD Písek B

Píseckou zálohu čeká ještě delší výlet, zajíždí až do Suchdola nad Lužnicí. Rezerva Švantláku zažívá vydařený vstup do sezóny, když dokázala ze čtyř zápasů vytěžit sedm bodů a okupuje 8. Příčku tabulky KHbL. Poprvé bez bodu se ocitla až v posledním utkání na hřišti Blatné, kde domácí zvítězili těsně 4:3. Jejich sobotní hostitelé se díky lepšímu skóre vyhřívají na druhém místě. V minulém utkání nestačili ve šlágru kola na Protivín a odjeli s porážkou 3:5. Takže budou určitě chtít toto zaváhání napravit právě proti Švantláku.

Neděle 12:00 ml. Žáci HC ŠD Písek – TJ Tatran Třemošná

V nedělním dni se představí z oranžovo-černých barev družstvo mladších žáků, které v pravé poledne bude hostit Třemošnou. Domácí zatím odehráli dvě utkání, obě na domácím hřišti a z obou dokázali vytěžit plný počet bodů, navíc s výborným skóre 13:2. To jejich soupeř už má odehráno o zápas navíc. V minulém kole nestačila Třemošná na Plzeň a přenechala jim po výsledku 2:6 všechny body.

Redakce

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde