Trápení se ve vítězství proměnilo až v poslední třetině

Martin Kozák byl první úspěšným střelcem na hřišti Hospříze,
foto: Diana Procházková, 5plus2

SK Hospříz – HC ŠD Písek 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

V sobotu zajížděl písecký Švantlův Dvůr až do dalekého Pluhova Žďáru, kde hrají svá domácí utkání hokejbalisté Hospříze. Na obou střídačkách bylo k dispozici pouze osm hráčů do pole. Problémy píseckých se sestavou museli hosté řešit nasazením do útoku Martina Kukrála, který jinak stráží branku oranžovo-černých. V brance se představil žákovský reprezentant Vít Čapek mladší, pro kterého to byl první celý odchytaný zápas v nejvyšší jihočeské soutěži.

Úroveň utkání odpovídala malému počtu hráčů na obou stranách. Nepřidalo jí ani hřiště, které především hostům dělalo docela velké problémy. Přesto to byl Švantlák, kdo byl aktivnější, ale domácího gólmana příliš neprověřil. Většina akcí končila špatnými přihrávkami nebo odebráním míčku domácími hokejbalisty.

Hráči Hospříze se po bezbrankové první třetině osmělili a začali také podnikat útočné výpady. Písečtí ale měli ve svém brankovišti nadějného Čapka, který spolehlivě likvidoval všechny pokusy domácích. V průběhu druhé třetiny navíc musel pro zranění odstoupit Kabele, a tak to po třiceti minutách nevypadalo s hosty moc dobře.

Trenér Čapek byl oprávněně hodně nespokojený. Jeho svěřenci přeci jen v poslední části hry zlepšili pohyb a byli aktivnější ve střelbě. Jejich snažení ale hatila mizerná koncovka. Nedařilo se v ní ani takovým střelcům, jakými normálně jsou Hromádka, Vážný nebo Habart. Nakonec tak musel vzít na sebe úlohu střelce ve 35. minutě Kozák, který vypálil od modré čáry svoji pověstnou střelu a domácí Masař byl bezmocný – 0:1. Přesto neměli písečtí nic jistého. Hospříz se sice radovala z jedné branky, ale rozhodčí již předtím hru přerušili. Následně zvonila tyč Čapkovy brány, ale gólman Švantláku stále držel čisté konto. Ve 40. minutě tak přišel druhý úder do branky Hospříze, ze svého prvního letošního gólu se mohl radovat Habart – 0:2. Dvě minuty před koncem zlomil střelecké prokletí i Hromádka a zajistil tak HC ŠD klidný konec utkání – 0:3.

Branky a nahrávky: 35. Kozák (Vážný), 40. Habart (Hromádka), 43. Hromádka (Vážný, Habart)

Střely: 32:33, Vyloučení: 3:4, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 4

Sestava HC ŠD Písek: Čapek ml. – Hronek, Kozák, Pelc – Hromádka, Kabele, Habart, Vážný, Kukrál

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: Opět jsme cestovali k zápasu v neúplné sestavě. Měli jsme sice více ze hry, ale neproměnili jsme i ty nejvyloženější šance. Naše šance na čisté konto držel skvělými zákroky brankář Čapek, a tak jsme v závěru poslední třetině strhli vítězství na svoji stranu.

Nadcházející víkend čeká písecké hokejbalisty vložené kole, a tak se představí v obou volných dnech a pokaždé na domácím hřišti. V sobotu přivítají od 13 hodin vedoucí tým soutěže Prachatice. V neděli pak v 10 hodin vypukne souboj s tradičním rivalem ze Zlivi.

Autor: Václav Pelc

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich